Zobacz pełną wersję : kopci i brak mocy


mister xx
21-04-2008, 11:11
witam mam pytanie ostatnio zauwazylem ze podczas przyspieszenia na kazdym biegu bardzo mocno kopci na czarno podobno to egr ale nie jestem pewien .oleju nie bierze .pare dni temu podczas jazdy stracil moc .nie przekraczal 3 tys obrotow ale za to przestal kopcic.po wylaczeniu zaplonu i ponownym wlaczeniu odzyslal moc ale za to znowu mocno kopcil i tak za kazdym razem jak mnie ma mocy to nie kopci ale staje sie za to mulowaty i nie przekracza 120 km/h . czy ktos mial podobne objawy?czekam na opinie z gory dziekuje

mucha_fkp
23-04-2008, 18:37
mister xx,
Miałem to samo 2 razy raz na gwarancji wymieni EGR, drugi raz już po gwarancji pomogło zaślepienie zaworu :-), jakby co to moge ci podesłać foty i opis jak to zrobic bo robiłem z tego FAQ.

mister xx
23-04-2008, 21:40
jak bys mogl to chetnie bym obejrzal foty

tomiscorpio
23-04-2008, 22:51
jedynie ze turbo sie konczy.

mucha_fkp
24-04-2008, 05:59
jedynie ze turbo sie konczy.

Też tak myślałem, ale turbina sie odzywała wiec próbowałem zaślepić EGR i to pomogło jeżdze tak juz ponad rok

mister xx
29-04-2008, 10:04
mucha_fpk dzieki za pomoc ale chwilowo nie bedzie chyba potrzebna.nispodziewanie sam z siebie przestal kopcic i moc wrocila.dziwne ale moze sie cos przepchalo albo odblokowalo sam nie wiem .wazne ze na razie wszystko jest ok i oby jak najdluzej

mucha_fkp
29-04-2008, 21:46
mucha_fpk dzieki za pomoc ale chwilowo nie bedzie chyba potrzebna.nispodziewanie sam z siebie przestal kopcic i moc wrocila.dziwne ale moze sie cos przepchalo albo odblokowalo sam nie wiem .wazne ze na razie wszystko jest ok i oby jak najdluzej
Nie chce cię martwić ale miałem tak samo za pierwszym razem, najpierw było jak u ciebie potem ok. miesiąca spokój, i pojawiła sie ikonka silnika, c-max na lawecie pojechał do salonu.

marianex100
01-05-2008, 22:23
mister xx,
Miałem to samo 2 razy raz na gwarancji wymieni EGR, drugi raz już po gwarancji pomogło zaślepienie zaworu :-), jakby co to moge ci podesłać foty i opis jak to zrobic bo robiłem z tego FAQ.

ja też chętnie bym skorzystał z tego opisu i fotek jak zaślepić ten zawór EGR

wojpek
06-05-2008, 17:14
Witam drogi kolego. Jeśli możesz to podeślij mi również ten opis z fotkami. Moja Foka ma podobne objawy i boję sie że to może byc egr. Pozdrawiam i z góry dziekuję

kolopeter
03-08-2008, 18:36
stary temat :) ale jak tam z ta fotorelacja. w sumie pol roku temu bylem na kompie i cos tam mialem blad egr, wiec pewnie sie gdzies przycina. no ale jeszcze nie mam do tej pory objawow.