Zobacz pełną wersję : [MK II] Malowanie zderzaka tylnego


mpendzik
28-04-2008, 07:05
Witam serdecznie.
Zamierzam pomalować zderzak tylny - więc chciałem Was zapytać czy do tego będę potrzebował specjalną szpachlę i podkład do plastiku ? Czy mogę używać takich samych akcesoriów jak w przypadku malowania blachy ?
Dziękuję z góry za odp. i pozdrawiam.

Magik123
14-05-2008, 21:54
Podklad do plastiku to sobie mozna pomalowac plastikowe okna :fcp2 zapomnij o zderzaku. Zmatuj troche chropowatosc zderzaka papier 180 na to podklad akrylowy przynajmniej 2x bo nie uzyskasz gladkosci, ale jak ci sie uda dobrze go wygladzic to i 1 raz wystarczy podklad dac proporcje podkladu to 4:1 zmatuj podklad papierem 800 na mokro no i na to lakier i koniec.
Zakladam ze masz sprezarke i pistolet

mpendzik
15-05-2008, 13:19
Dzięki - czyli taki podkład jak na blachę można śmiało dać ?
PozDr.

Magik123
17-05-2008, 16:10
Tak ale chodzi mi o podklad akrylowy nie jakis ze sklepu zelaznego za 8zl 1L

ziemek56
18-05-2008, 19:01
AKRYLOWY!!! musi się nazywać,nie ftalowy,czy inny, A najlepiej użyć dobrego podkładu. Ten podany w moich postach trzyma prawie wszystko!!! i wszystkie nawierzchniowe jego trzymają!!!
TUTAJ (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=49&t=44681)

mpendzik
27-05-2008, 07:00
No właśnie położyłem ten akrylowy dopiero raz , ale dzisiaj położę drugi raz i zobaczę :-)
Mam w związku z tym pytanie - czy podkład przed malowaniem mam podszlifować papierem np 1000 żeby ten podkład wygładzić ?
PozDr.

Magik123
28-05-2008, 14:07
Ale teraz jak juz masz wyschniety podklad to nie dawaj drugi raz, podklad sie naklada jednorazowo 1 lub dwie warstwy w przerwach ok 15-20 min. Skoro juz masz wyschniety, to zmatuj go na MOKRO papierem 600 lub 800 lepszy bedzie ten drugi

mpendzik
29-05-2008, 06:55
Czyli po zmatowieniu podkładu nakładam ze 2 - 3 razy lakier a następnie 2 razy klar... ?
Fajnie - dzięki za informację, bo miałem przed malowaniem położyć podkład jeszcze raz...
Pozdrawiam.

ziemek56
29-05-2008, 20:27
Nie kombinuj. Lakier baza raz (przecież podkłady też się dobiera kolorem do bazy) i jak jeszcze baza nie wyschła całkiem i zaczyna matowieć (zwłaszcza w metalikach) klar 1 + 2 za 10 do 15 minut.
Jak za późno zaczniesz "klarować" za jakiś czas złuszczy się, jak za wcześnie porobisz smugi.

Magik123
31-05-2008, 15:00
Nie kombinuj. Lakier baza raz (przecież podkłady też się dobiera kolorem do bazy)

Kto ci naopowiadal takich glupot, podklad se mozesz dobrac wedlug cen/jakosci, a nie do koloru bazy.

Jak za późno zaczniesz "klarować" za jakiś czas złuszczy się, jak za wcześnie porobisz smugi

Z tym sie zgodze swieta racja.

tomiscorpio
31-05-2008, 15:12
Nie kombinuj. Lakier baza raz (przecież podkłady też się dobiera kolorem do bazy)

Kto ci naopowiadal takich glupot, podklad se mozesz dobrac wedlug cen/jakosci, a nie do koloru bazy.

Jak za późno zaczniesz "klarować" za jakiś czas złuszczy się, jak za wcześnie porobisz smugi

Z tym sie zgodze swieta racja.

Akurat podklad zazwyczaj sie wybiera do koloru. jak ktos maluje na czarno nie bedzie bral bialego podkladu tylko juz predzej czerwony.

jak ktos maluje samochod na zolto nie bedzie bral czarnego podkladu tylko bialy lub jasy siwy.

Magik123
31-05-2008, 16:19
To se pojedz do lakierni i powiedz ze chcesz pod dany kolor podklad :fcp15 po co?? Nie madrze sie troche juz lakieruje i nie t6ylko auta, i probuje dac komus rade zeby pozniej auto nie wygladalo jak po wojnie a i zeby zbednej pracy uniknac.
A zreszta nie wmawiam ci nic jedz do pierwszego lepszego zakladu i pogadaj z kims i sie zapytaj o to wszystko i to co we wczesniejszym temacie jest, a pozniej napisz szczerze co ci powiedzieli.
Albo chociaz filmy o lakierowaniu, przygotowaniu poogladaj tylko w TV nie na necie.

tomiscorpio
31-05-2008, 16:39
To se pojedz do lakierni i powiedz ze chcesz pod dany kolor podklad :fcp15 po co?? Nie madrze sie troche juz lakieruje i nie t6ylko auta, i probuje dac komus rade zeby pozniej auto nie wygladalo jak po wojnie a i zeby zbednej pracy uniknac.
A zreszta nie wmawiam ci nic jedz do pierwszego lepszego zakladu i pogadaj z kims i sie zapytaj o to wszystko i to co we wczesniejszym temacie jest, a pozniej napisz szczerze co ci powiedzieli.
Albo chociaz filmy o lakierowaniu, przygotowaniu poogladaj tylko w TV nie na necie.

wlasnie zobacz sobie czy ktos pod zolty kolor bierze czarny podklad.

Zreszta jak malujesz w spreyu to zobacz sobie gdzie wiecej bazy stracisz .

ja pierw malowalem na siwym zderzak to duzo bazy poszlo , na czerwonym podkladzie jakosc krycia bylo duza lepsza.

Chyba tylko naogladales sie filmikow w necie .

Magik123
31-05-2008, 20:31
Najczesciej stosowany jest akryl kolor siwy i zawsze jak malujemy to taki podklad jest kupowany.

mpendzik
02-06-2008, 09:12
Pomalowałem ten zderzak :-)
Kupiłem podkład akrylowy czarny, a malowałem na ciemno - zielono...
Tylko wyszło mi jakoś tak matowo - a lakier niby metalic mi dorobili.
Czy to prawda że aby troszkę się błyszczało trzeba za jakiś czas polerować papierem na mokro np 2000 ???
Pozdrawiam.

ziemek56
02-06-2008, 20:47
Czy to prawda że aby troszkę się błyszczało trzeba za jakiś czas polerować papierem na mokro np 2000 ?

:fcp9 Po klarze ma być gotowe. Prawdopodobnie nieco za późno dałeś klar - powinno się go pryskać dokładnie jak baza zaczyna sama "matowieć". To oczywiście kwestia praktyki i wyczucia, tego nie da się dokładnie w czasie określić - każdy ma nieco inne warunki, to nie fabryka.

ziemek56
02-06-2008, 20:48
Najczesciej stosowany jest akryl kolor siwy i zawsze jak malujemy to taki podklad jest kupowany.

Cwaniaki - siwy pasuje pod prawie każdą bazę. :fcp3

mpendzik
03-06-2008, 06:32
Czyli rozumiem żeby nie kombinować nic papierkiem 2000 na mokro >? Ponowne położenie klaru też nie wchodzi już w grę ?... no nic jak na pierwsze moje malowanie to nie tak źle wyszło, ale zawsze zostaje niedosyt.... A klar położyłem 10 minut po nałożeniu lakieru - no może troszkę szybciej - bo szybko strasznie schło....
PozDr.

tomiscorpio
03-06-2008, 07:13
jakos watpie ze to wina tego czy polozyl 2 minuty po czy przed, ja u siebie kladlem 40 minut po bazie i kolor jest taki jaki powinien byc, bardziej bym obstawial badziewny bezbarwny albo baza walnieta.

ziemek56
03-06-2008, 12:08
bardziej bym obstawial badziewny bezbarwny albo baza walnieta.

Całkiem niegłupie skojarzenie :fcp7 pzdr. :fcp1

mpendzik
04-06-2008, 06:32
No to polerować papierkiem na mokro jeszcze ? Czy już dać spokój - jak można odrobinę to "wybłyszczyć " :-)
Pozdrawiam serdecznie

tomiscorpio
04-06-2008, 11:03
No to polerować papierkiem na mokro jeszcze ? Czy już dać spokój - jak można odrobinę to "wybłyszczyć " :-)
Pozdrawiam serdecznie


zalezy czy jeszcze raz mozesz malowac. Bo jak baza do bani to mozesz nawet zloty papier od krola salomona uzyc i nic to nie da.