Zobacz pełną wersję : wymiana hamulców przód/tył - mondeo '98


krzych
21-10-2003, 09:26
(Post wysłany przez geronimo)

MONDEO kombi '98, przebieg 75.000, od roku użytkuję pierwszego Forda.
W co zainwestować? (mowa o komplecie przód-tarcze+klocki/tył-szczęki). LUKAS, LOCKHEED, TEXSTAR, SERODO, BREMBO?
To samo jeżeli chodzi o amortyzatory, jakie dobre?
Dzięki z góry za pomoc. PILNE.

krzych
21-10-2003, 20:06
(Post wysłany przez AS)

Ja mam Mundka 99r 1.8 5dr (78000km). Też go mam od roku, i jakieś 3 m-ce temu wymieniłem tarcze i klocki z przodu i okładziny z tyłu na nowe firmy TEXTAR. Szczerze polecam, hamulce ( a jestem wybredny) mam teraz IDEALNE! Zrobiłem z 3000 km (często 190km/h i hamowanie do 20km/h bo jakiś kaszlak na trasie wyprzedza Liaza z 2 przyczepami węgla o zgrozo pod górę, a ty masz prawie 200 na budziku) i nadal hamuje idealnie, na tarczah nie ma progu klocki leciutko zużyte. Tak więc polecam! NARAZIE AS.

krzych
22-10-2003, 10:28
(Post wysłany przez geronimo)

dzięki za odp.
Oprócz Lukasa będę brał pod uwagę Textara. Polatałem trochę w sieci i są chwalone. Cenowo też OK.
Klocki Lukasa 245,- za kpl. (Carman z montażem) a Textar 194,- za kpl. (Intercars części).
Dziś autko postawiłem na przegląd po 75000. Jeżeli po ścieżce diagnostycznej okaże się, że poleciały amortyzatory jakie najlepiej włożyć na umiarkowaną jazdę?
będę wdzięczny za info zwrotne j.w.
pozdr
Gero

krzych
22-10-2003, 10:30
(Post wysłany przez geronimo)

dzięki za odp.
Oprócz Lukasa będę brał pod uwagę Textara. Polatałem trochę w sieci i są chwalone. Cenowo też OK.
Klocki Lukasa 245,- za kpl. (Carman z montażem) a Textar 194,- za kpl. (Intercars części).
Dziś autko postawiłem na przegląd po 75000. Jeżeli po ścieżce diagnostycznej okaże się, że poleciały amortyzatory jakie najlepiej włożyć na umiarkowaną jazdę?
będę wdzięczny za info zwrotne j.w.
pozdr
Gero

krzych
25-10-2003, 15:17
(Post wysłany przez AS)

Popytałem troche, bo ja amorków nie wymieniałem i mój \"fachowiec\" od części ( firma AP Partner - Tychy) polecił tylko i wyłącznie SACHS i NK. Nie wiem jak jest cenowo, dokładne ceny (części do hamulców i amortyzatorów) będę miał w poniedziałek wieczorem. Jeśli jeszcze Cię to interesuje to napisz! NARAZIE! AS.

krzych
27-10-2003, 10:24
(Post wysłany przez geronimo)

TAK, interesuje mnie.
Omyłkowo wysłałem Ci odp.-info na twojego mejla.
nie przepisuję 2X - jeżeli możesz wrzuć swoja odp. z moją treścią na forum. Może się komuś przydać.
pzdr
Gero

krzych
27-10-2003, 19:43
(Post wysłany przez AS)

Właśnie dostałem e-meil więc cytuję :
\"Oto ceny do Forda mondeo , lecz z jedną mała uwagą w lipcu1996r nastąpiła zmiana modelu więc podam ceny obu:
Klocki przód textar 135
Klocki tył (nie warto textarów bo drogie polecam meyle) 66 zł
Szczęki textar 149/facam 84
Tarcza hamulcowa k-tech (są lepsze od textarów) 103 zł
Amortyzatory SACHS
Przód model do 07-96
279szt
tył 305 zł
model po07-96 wszystkie amortyzatory w tej samej cenie tj. 300 zł sztuka
na SACHSA jest dwa lata gwarancji\"
Ja u siebie wymieniłem wszystko z przodu - od gałek porzez łączniki stablizatora,łączniki drążka kierowniczego, tuleje wachaczy, swożnie, łożyska itd..., pasek klkinowy, napinacze, rozrząd z wszystkimi rolkami, tak że troche już \"podżyłem\" ale kumpla od \"części\" moge plecić bo zna się na tym co sprzedaje.
P.S> Zapomniałem dodać że WARTO BYŁO i jak co to służe podpowiedziami!
POZDRAWIAM! AS!

krzych
27-10-2003, 19:46
(Post wysłany przez AS)

W ubiegłym tygodniu zrobiłem przeglšd w ASO (tylko podstawowy), po dróżce diadnostycznej okazało się, że amortyzatory są jeszcze dobre, oprócz hamulców wyszło kilka rzeczy do zrobienia typu:
- wymiana dršżków kierowniczych
- łšcznik stablilizatora
- wymiana rolki od paska klinowego i rolki od naciągacza (delikatny pisk paska po rozruchu przechodzšcy w dziwny dzwięk po rozgrzaniu silnika).
części zakupiłem sam i właśnie dziś auto odstawiłem do zaprzyjaźnionego warsztatu żeby wymienić co trzeba.
ponieważ amortyzatory prawdopodobnie będę wymieniał przy okazji następnego przeglšdu będę wdzięczny za cennik.
Jeżeli chodzi o hamulce kupiłem tarcze Brembo (194,-/szt) i klocki TEXTAR tak jak pisałem.
dzięki i pozdro
Gero

Krzysk mkll
10-08-2008, 19:00
komplet brembo ferrodo zajefajny troszke szybciej sie zuzywa ale hamulec jest brzytwa nic dodac nic ujac