Zobacz pełną wersję : Rozrusznik nie kręci


Marcino79
05-05-2008, 23:32
Witam serdecznie
Coś zaczęło się dziać dzisiaj z moim kotkiem.
Odpalił bez problemu, pojechałem do sklepu i po 10 min kiedy chciałem odpalić brak jakiej kolwiek reakcji rozrusznika nawet "cyknięcia" tylko lekko przygasła delikatnie kontrolka od ręcznego.
Odpaliłem na pych i przyjechałem do domu po zgaszeniu jeszcze dwa razy sprawdzałem i zapalił normalnie.
Pojechałem do pracy i co jakiś czas sprawdzałem czy zapali i na ok 12 prób 2 razy to samo w tym 1 raz zaskoczył dopiero po 3 może 4 razach przekręcając kluczyk w stacyjce.
Może ma ktoś jakiś pomysł, czy to szczotki ??

Pozdrawiam

alfatech
06-05-2008, 11:10
Na początek sprawdź akumulator ile ma na wyłączonym silniku V a potem czy ładuje alternator i jakie są wartości.

ps może uzupełnij profil bo nie wiemy czym jeździsz ;)

Marcino79
06-05-2008, 22:26
COUGAR Silnik 2,0 ;)

Ladowanie ok mechanik sprawdził tylko miał inna robotę i nic wiecej nie udało mu sie zobaczyć.
Powiedział tylko że jak coś takiego będe miał to niech rozłącze z kostki taki cienki kabelek koło akumulatora i podłącze bezpośrednio do + to powinien jeśli jest wszystko ok zakręcić bezpośrednio rozrusznik.
Oczywiście za nim dojechałem do mechanika to z rana nie obeszło sie bez pchania :fcp5
Po pracy odpalił normalnie przejechałem może z 15 km i zatrzymałem sie na stacji po małe zakupy wsiadam przekręcam i tu cisza więc tak jak kazał mechanik podłączyłem ten kabelek do plusa i tylko takie bardzo ciche pyknięcie nawet nie wiem z kąd dobiegało parę razy poprzytykałem do + i wreszcie zakręcił, podłączyłem kostkę przekręciłem stacyjkę i odpalił.
Zobaczyłem jeszcze dzisiaj jak było ciemno że jak rozrusnik nie chce zakręcić to jedynie przygasa kontrolka od ręcznego,zegarek,komputer i chyba od nawiewu reszta kontrolek nawet nie mrugnie :566:

robson0
09-05-2008, 08:39
I lepiej nigdy nie odpalaj samochodu "na pych", zwłaszcza z paskiem rozrządu bo może skończyć się to remontem dla twojego silnika.

Marcino79
09-05-2008, 23:27
Witam

Usterka zdiagnozowana i usunięta
Okazało się że na elektromagnesie zrobił sie zimny lut
Przy okazji odrazu wymieniłem szczotki bo i tak za jakiś czs odwiedził bym elektryka :)

Pozdrawiam

robson0
12-05-2008, 19:48
Gdybyś teraz miał problemy z dławieniem się samochodu i spadkeim mocy, to szukaj przyczyn w przesunieciu paska rozrządu, czego oczywiście ci nie życzę ale po odpalaniu na pych takie rzeczy niestety często się zdarzają.