Zobacz pełną wersję : problem z biegami


jarek19
06-05-2008, 22:26
witam.mam problem z biegami a moze raczej ze sprzęglem.a jest to automat .otóz zapala mi sie kontrolka awaria ukladu silnika ,a zaraz potem awaria ukladu skrzyni biegow.problem w tym ze silnik chodzi jak ta lala a biegi....biegi chodza tez dobrze ale moim zdaniem problem lezy w sprzegle,jak ruszam to jest ok,potem silnik kreci do 3tys,a somochod jedzie raptem 25km\h.potem wysprzegla i wskakuje 2,obroty spadaja do 2tys,nastepnie znowu kreci na wysokie obroty nawet do 4tys,i wsakuje nastepny bieg,czasami pomaga zdjecie nogi z gazu wtedy obroty spadaja i bieg wchodzi wmiare normalnie,chociaz potrafi szarpnac,potem bez problemu obroty ok.2500 i jest ok.temp.silnika normalna ,najciekawsze jest to ze zaczelo sie to po wymianie oleju.olej w skrzyni nie ruszany.wyglada na dobry .dodam ze silnik ma46200przebiegu.pomozcie co to moze byc.jarek@simnet.is

jarek19
07-05-2008, 19:08
dobra juz wiem...walnieta dwojka i czworka.pytanie dlaczego no i co dalej.moze ktos cos podpowie

Rekin79
09-05-2008, 10:24
Obawiam się, że nie będą to niskie koszty :(
Ja byłem ze swoimi dolegliwościami tj:
cieply silnik na biegu 4 i 5 szarpie, dodatkowo wrzucenie D lub R powoduje lekkie szarpnięcie.

Szacowane koszty - 5tys pln!!!
We wtorek zostawiam swoją brykę w warsztacie - zobaczymy co i jak.

Jak będe znał szczegóły - dam znać.

Rafał A.(antek)
18-06-2008, 09:26
wyglada na popalone tarcze albo problem z cisnieniem na zaworach zapinajacych te biegi.

gosciu**
01-01-2009, 18:15
wyglada na popalone tarcze albo problem z cisnieniem na zaworach zapinajacych te biegi.witam :)mam forda scorpio cos 2.9 24v mam problem ze skrzynia jak sie zagrzeje zaczyna mi szalec to sie rozlacza skrzynia albo nie zmienia biegu,mruga mi o/d a takaze szarpie ale nie zawsze tak jest .Olej wymienilem i filtr tez.jak ktos wie co sie dzieje prosze o pomoc.We wroclawiu nie ma komu tego zrobic bo komputera nie ma chyba ze ktos kogos zna >rocznik 1996. Gosciu**

gosciu**
01-01-2009, 18:21
[quote="Rafał A.(antek)":23tauus1]wyglada na popalone tarcze albo problem z cisnieniem na zaworach zapinajacych te biegi.witam :)mam forda scorpio cos 2.9 24v mam problem ze skrzynia jak sie zagrzeje zaczyna mi szalec to sie rozlacza skrzynia albo nie zmienia biegu,mruga mi o/d a takaze szarpie ale nie zawsze tak jest .Olej wymienilem i filtr tez.jak ktos wie co sie dzieje prosze o pomoc.We wroclawiu nie ma komu tego zrobic bo komputera nie ma chyba ze ktos kogos zna >rocznik 1996. Gosciu**[/quote:23tauus1]aha:)jaki koszt mniej wiecej jest naprawy takiej usterki Gosciu**

Rafał A.(antek)
01-01-2009, 19:52
trudno postawic diagnoze, troche za skapy opis co sie dzieje.

gosciu**
01-01-2009, 23:26
trudno postawic diagnoze, troche za skapy opis co sie dzieje. witam ponownie:)a wiec po przejechaniu kilkunastu kilometrow skrzynia sie rozlacza na sekunde a czasami dluzej ,trzeba zejsc z obrotow albo sie zatrzymac i wtedy wraca do normy albo jest taki objaw ze nie chce wejsc na wyzszy bieg wtedy zapala sie kontrolka o/d ale zauwazylem ze jak teraz jest chlodniej nic sie nie dzieje ale to jeszcze musze sprawdzic Acha czasami przy zmianie szarpie samochodem czuje sie uderzenie w most i przy redukcje tez cos takiego sie dzieje . Pozdrawiam Gosciu**