Zobacz pełną wersję : gaśnie na wolnych obrotach


liktor
08-05-2008, 13:47
W jaki sposób przeprowadzić samoadaptację po wymienie zaworu biegu jałowego, jeżeli nie ma możliwości pozostawienia silnika na wolnych (gaśnie)? Próbowałem gazować utrzymując minimalne obroty przy których nie gasł, chwilę pojeździłem, ale efekt żaden. Gaśnie na wolnych obrotach. Trzeba przejechać więcej kilometrów?

Pawel
08-05-2008, 14:00
nie ma takiej mozliwosci. napraw najpierw te wolne, a dopiero wtedy zrób sobie samoadaptacje.
To tak jakbyś chciał napompować dziurawa dętkę.

liktor
08-05-2008, 14:39
Zeby naprawić wolne muszę wymienić krokowy (sprawdzali w ASO na kompie). Podłączyłem nowy krokowy - gaśnie (nawiasem mówiąc stary jeszcze trochę działał, po lekkim, szybkim wciśnięciu gazu samochód na wolnych nie gasł - teraz już nawet ze starym krokowym gasnie od razu). Rozumiem, że zeby nowy krokowy sie dostroił musze przeprowadzić samoadptację - tyle, że z tego co mówisz nie mogę, bo gasnie :) Błędne koło. Masz jakiś pomysł (poza wizytą w warsztacie)?

Pawel
08-05-2008, 15:07
bo to zapewne nie wina krokowca.
sprawdź szczelność dolotu.

artur4116
02-06-2008, 14:27
Witam . Ja takze miałem problrm z obrotami na wolnych obrotach, wymieniłem świece, przewody wysokiego , krokowca i to nic nie dało ,pojechałem do mechanika i powiedział mi że zrobiłem nie potrzebny zakup , odpioł czujnik od prędkościomierza i jest ok, żabka nie gaśnie na wolnych obrotach,powiedział mi że w starszych modelach Ka te czujniki wariują i podawają jakieś błędnie impulsy i dlatego gasł na wolnych obrotach.
( TA KOSTKA ZNAJDUJE SIĘ NAD ZAWOREM NAGRZEWNICY , LUŹNO WISI NA PRZEWODACH,KOLOR CZARNY, WYSTARCZY JĄ DELIKATNIE ROZPIĄĆ)