Zobacz pełną wersję : usuwanie starego lakieru bezbarwnego


kant84
11-05-2008, 20:46
witam
posiadam mondeo kombi mk1 i na spojlerze oraz na lusterkach zaczyna schodzic bezbarwny lakier, sa juz biale platy ktore z latwoscia zeskrobuje, jak bezpiecznie go usunac zeby nie zniszczyc srebrnego lakieru oraz jak polozyc nowy, mam w garazu bezbarwny ale w sprayu czy moze taki byc??? co zrobic przed lakierowaniem, jestem laikiem wiec prosze o szczegoly.
pozdrawiam Łukasz

Magik123
14-05-2008, 22:46
Jezeli ci odlazi to juz zostaje lakierowanie ale calosc nie tylko lakier ale i baza. Po pierwsze tego nie usuniesz bez zadrapan bazy czyli koloru a dwa to jesli nawet by ci sie to udalo to polozenie nowego klaru to tak jak bys na rdze polozyl lakier, powierzchnia musi byc zmatowana na to dopiero baze a po ok 15-20 minutach lakier. Inaczej nic ci z tego nie wyjdzie. A i jeszcze jak chcesz cokolwiek sprayem malowac a tym bardziej metalic to zapomnij o ladnym wygladzie. Lepiej zainwestuj 200zl i daj to komus jesli nie posiadasz sprzetu.

Na codzien zajmuje sie lakierowaniem nie tylko samochodow wiec pisze jak jest.

kant84
15-05-2008, 12:01
Ooo... dziekuje bardzo kolego, wiec udam sie z tym do kogos kto po prostu sie zna

Magik123
15-05-2008, 14:15
Nie ma sprawy :fcp29 At ak ogolnie to wydaje mi sie najrozsadniejsze jesli chcesz zeby to ladnie wygladalo.

ziemek56
16-05-2008, 00:39
Klar kładziemy kilkanaście minut po bazie jak ona zaczyna matowieć i wtedy trzyma i "wybłyszcza" lakier podstawowy. Na wyschnięty lub stary lakier szkoda zaczynać. Wszystko od początku trzeba.
Skoro się łuszczy, znaczy klar był za późno położony i nie związał z bazą :fcp3