Zobacz pełną wersję : uniwersalny komp w foce 1.8 TDDI 90 KM...


Kulin
30-03-2005, 17:05
Witam.


Jak ktoś ma fokę z silnikiem 1.8 TDDI 90 km i chciałby sobie założyć uniwersalny komputer pokładowy, to lepiej niech se kupi skrzynke piwa, bo ten komputer potrzebuje sygnał proporcjonalny do czasu trwania wtrysku, a ta foka tego qwa nie ma...

Sorki za nerwy, ale jestem wq....y.

Kulin

misiek
30-03-2005, 20:52
no to pewnie zobaczymy go niebawem na allegro :)

glowa do gory

Kulin
31-03-2005, 13:57
niestety nie, bo ma inne fajne funkcje, takie jak np. pomiar dystansu z dokładnością do 1 m, przyśpieszenia 0 -100 km, lub dowolnej ustawionej wartości, również ma np. od 60 do 100, na 1/4 mili, temperatury in i out, przypomnanie o właczeniu świateł w okresie zimowym i takie tam inne bajerki, po prostu nie działała mi (może inaczej działają błednie) funkcje związane ze spalaniem.

To tyle.

Pozdrawiam

misiek
31-03-2005, 15:46
no to nie ma az takiego dramatu, ale szkoda ze nie wiedziales wczesniej.

zycze spokoju ducha :)

Hildegard
31-03-2005, 18:55
ma inne fajne funkcje, takie jak np. pomiar dystansu z dokładnością do 1 m, przyśpieszenia 0 -100 km, lub dowolnej ustawionej wartości, również ma np. od 60 do 100, na 1/4 mili, temperatury in i out,

Czy to jest orginalne fordowskie ? , ile ewentualnie kosztuje i gdzie mozna to kupic, i jak zamontowac.
Sfrajerowalem sie ,ze sobie tego komputerka od razu nie zamowilem :oops: .

michu
02-04-2005, 06:19
no ja mam, czasami fajne urządzonko, ale czy konieczne ?

Kulin
04-04-2005, 18:59
Czy potrzebne ??

A czy np. wspomaganie potrzebne, ABS, jak ktoś nie ma to zawsze mówi "a mi takie coś nie jest potrzebne", potem jak już ma to dopiero wtedy wie jak się mylił. Wiadomo jest to tylko gadżet, który ni jak wpływa na jazdę i bezpieczeństwo (no może na spalanie - można nauczyć się jeździć dynamicznie i ekonomicznie).

Znam gościa co to zaprojektował i zbudował, jak ktoś chce namiary, proszę na prv.

Pozdrawiam

Kulin

Greg
04-04-2005, 19:11
Nie mieszaj " bajeru " z ABS-em . Mnie osobiscie ABS pomaga , komputer pokladowy -Nie . Wiec sadze ze jakos nie za bardzo jestem ciekaw spalania na danych biegach , niestety nie da sie polaczyc jazdy dynamicznej z malym spalaniem .
Pzdr.

michu
04-04-2005, 20:47
tak jak greg (or kuna :) ) napisał : komp to bajer, a abs czy wspomaganie już nie i to o to mi chodziło

tak na marginesie to mnie wkurza jak mi pika jak się paliwko kończy :)

Kulin
11-04-2005, 21:18
Greg a gdzie napisałem że ABS to bajer ?!!

Bajer to komputer, a z tym spalaniem nie do końca się z toba zgodzę. Wiadome jest że silnik w pewnym zakresie obrotów ma najlepszą dynamikę, powyżej tych obortów rośnie jeszcze spalanie a moc i moment obr. spadają w dół. Oczywiście to zależy już od rodzaju silnika i zastosowanych w nim rozwiązań poprawiających tę przypadłość. To tak jak byś powiedział że niemożna podnieść mocy (dynamiki) silnika zmniejszając jednocześnie spalanie ;)

Michu - każdy wie że komp to bajer bez którego można się obejść.

Pozdrawiam.

misiek
11-04-2005, 21:43
bajer nie bajer, jest fajna sprawa.

zaraz zaczniemy nazywac wszystkie nowinki techniczne bajerami, a za 10 lat zyc bez nich nie bedziemy chcieli.

Greg
12-04-2005, 15:36
Greg a gdzie napisałem że ABS to bajer ?!!
Nie napisales .
A ja napisalem zeby nie mieszac " bajeru " z ABS-em .
Wiec o co chodzi :?:
Pzdr.


PS: wiem ze moj post nie wnosi nic do rozmowy ;) ale musialem sie wytlumaczyc :D

ulfik
21-06-2005, 17:59
Witam
A ile kosztuje takie cudo uniwersalne a ile oryginal. Nie mam tego ale bardzo chcialbym miec

Kulin
05-07-2005, 20:25
Ja dałem za to 300 zetów, montaż wykonałem sam,ale jeśli masz tddi to raczej odradzam, problem z sygnałem proporcjonalnym do czasu trwania wtrysku. Jeśli masz TDCI lub benzyne to jest to super sprawa (taki fajny bajer). Jeśli chcesz to mam tez oryginalny, sprzedam za 200 zetów.

ulfik
05-07-2005, 20:30
Niestety mam tddi wiec klapa??