Zobacz pełną wersję : Opony szumią ?


barkley1
30-03-2005, 21:53
Założyłem opony letnie używane i w samochodzie zaczeło mi okropnie szumieć.myśle ,że to przez zmianę opon, Co powinienem zrobić (wyważyć i zbieżność) ?? Pomoże ??

misiek
30-03-2005, 22:03
jak na poprzednich nie szumialo to zbieznosc nic ci nie da bo nie w tym rzecz. Wywazenie moze miec znaczenie, jesli tego nie zrobiles zakladajac opone na felge( bo powinno sie), jednak tu raczej skonczylo by sie na biciu na kierownicy niz szumie.
Obstawiam na zrpane opony, moga byc, jak to mowia fachowcy, wyzabkowane( czy cos takiego).
Taki urok uzywanych gumek, nie wiadomo co to jest.

Jacek
30-03-2005, 22:52
Oczywiscie cisnienie sprawdziles?

chromol
31-03-2005, 09:17
z mojego doświadczenia - opony zaazotowane zachowują się ciszej.

rogue
31-03-2005, 09:38
Napisz jakie to opony. pozatym sprawdz czy dobrze sa dokrecone. poprzednio po nieprawidlowym dokreceniu u mnie zachowywaly sie tak jakby byly wyzabkowane.

pzdr

barkley1
31-03-2005, 20:34
Opony fakt mam używane i pewnie sporo na nich było jeżdżone. ciśnienie opon oki, wszystkie śruby dokręcone. Jednakże nie wyglądają mi na żużyte bo bieżnik jest jak na moje oko wporzo. Miałem felgi razem z oponami więc nie zmieniałem samych gum.
Ps. a co to oznaczą "wyząbkowanie"?

Pawel
31-03-2005, 20:39
Ps. a co to oznaczą "wyząbkowanie"?
Jak amory są zurzyte(niesprawne) to lamelki są nie równo ściete wzdłuż opony, nie w poprzek tak jak przy złej zbiezności.
http://www.motoricus.pl/index.php?m=art ... rticle=101 (http://www.motoricus.pl/index.php?m=artykul.php&id_article=101)

Yotez
05-04-2005, 15:41
... a czy te oponki nie były czasem powtórnie bieżnikowane? Może to jest problemem?

jokrzycho
05-04-2005, 20:41
Czołem,
wydaje mi się, że używane opony na początku zawsze będą szumieć :( Wynika to z faktu, że każdy samochód inaczej zużywa opony i to z różnych powodów: obciążenie , geometria, amortyzatory, styl jazdy itd. Ja kilkakrotnie zakładałem używane opony i zawsze na początku były głośniejsze, ale w miarę pokonywania kilometrów cichły. I nie ma na to rady, no może jedna- nowe opony :o , ale i tutaj na krótko wystąpi opisywane zjawisko :D

Hildegard
14-06-2005, 20:07
Założyłem opony letnie używane i w samochodzie zaczeło mi okropnie szumieć

Ja mam tez cos podobnego ,letnie(Pirelli) sa duzo glosniejsze niz zimowki(Semperit),ale u mnie ma to zwiazek z fabrykatem,poprostu niektore opony sa glosniejsze przy jezdzie ,inne znowoz cichsze.
Ta glosnosc opon podaja przy testach opon (np.w fachowych czasopismach).
W kazdym badz razie ja Pirelli wiecej nie kupie ,poniewaz sa za glosne.

jumper1
17-06-2005, 22:56
Jak kupiłem autko miałem zalożone oponki, na oko wydawały sie w porządku ladny bierznik i wogole, ale szumialo wiec wymieniłem i okazalo sie że po spuszczeniu powietrza wyglądaly jakby je ktos schował to kieszeni a potem wyjął t, takie pogiente były. Napompowane wydawały sie ok. Oczywiści po wymianie było ciszej

EC Tuning
04-07-2005, 21:22
to że bieznik jest ok to nie znaczy że opona jest dora pierwsze co sprawdź po wyważeniu i ciś etc. to date produkcji opony czasami jak guma jest stara to w jakiś sposób parcieje, starzeje sie i to również może być przyczyna głośności