Zobacz pełną wersję : [MK3] kolektor ssacy.


luqas3
28-05-2008, 15:14
ford mondeo 2001 2.0tddi.
zauwarzylem olej na chlodnicy,okazalo sie ze plastik z napisem turbo ma mala dziurke.
pojechalem do serwisu forda,fachowo nazwali to kolektorem ssacym.
1200zl sama czesc plus robocizna.
po nie calym tygodniu przy odpalaniu auta na zimnym silniku samochod sie caly trzesie,silnik zaczyna skakac!!!prosze napiscie co to jest?
p.s-przed naprawa autko chodzilo wspaniale,rownomierna praca silnika,a teraz?

luqas3
28-05-2008, 18:24
przepraszam czy ktos czyta wogole te posty?jestem nowym uzytkownikiem na forum.Myslalem ,ze TU ZNAJDE POMOC!

kicaj
28-05-2008, 19:47
to ze jestes nowy to widac nie tylko po zachowaniu...
poczekaj moze ktos kto bedzie wiedzial a pojawi sie na forum to ci odpowie
jesli chcesz natychmiastowej i wyczerpujacej informaji jedz do ASO oni z checia ci pomoga...

Luk@s
28-05-2008, 20:50
Mnie też cieknie olej z kolektora ssącego, ale silnik pracuje idealnie (odpukać w niemalowane). Świece żarowe masz w porządku? Kopci przy uruchamianiu? Podaj więcej szczegółów. Nie bądź w gorącej wodzie kąpany, nikt wróżką nie jest :fcp4

luqas3
28-05-2008, 21:14
tak zaczol kopcic na bialo ale juz po wymianie kolektora,i przy odpalaniu na zimnym silniku zauwarzylem ze ze ma drgawki ktorych wczesniej nie mial.

-swiece zarowe?nie mam pojecia-jaki jest koszt wymiany?

przepraszam jesli kogos smiesza moje pytania,ale kto pyta nie bladzi!!!! :fcp7

joj
29-05-2008, 07:06
reklamacja, ja bym pojechał do ASO i złozył reklamację tyle kasy wybuliłeś a samochód popsuty
opierd.... ich, jak wykonują usługę!!! , do wymiany części na nowe nie potrebry ci serwis forda byle Kazik ze śrubokrętem jest wstanie wymienić stare na nowe
napisz kolego skąd jesteś i gdzie ten serwis

kicaj
29-05-2008, 08:02
przepraszam jesli kogos smiesza moje pytania,ale kto pyta nie bladzi!! :fcp7

nikogo nie smiesza twoje pytania, bierzemy je calkiem powaznie - a co do drugiej czesci zdania - popytaj sie "szukajki" (na gorze ekranu) to naprawd dziala i szybsze jest niz zadawanie pytan.

co do ceny to np tu: http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,0 ... 16042.html (http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,02,,pl-pln,9908,16042.html) (bez kryptoreklamy, poprostu pierwszy odnosnik w googlach)
+ oczywiscie wymiana...

Luk@s
29-05-2008, 08:08
Koszt świec żarowych to 4 x 42,50, ale trzeba dokładnie je sprawdzić a dopiero myśleć o wymianie. Sprawdź czy dobrze dokręcili kolektor i rurę gumową dochodzącą do niego. Jeżeli masz przepływomierz a powietrze gdzieś koło kolektora ucieka to komp po prostu wariuje. Wiem jedno mechaniorom trzeba patrzeć na ręce :fcp5
P.S. Napisz co dokładnie było zaolejone przed wymianą kolektora. U mnie: pompa wody, wspomagania, trochę chłodnica i to co pasek rozbryzga na wszystkie strony. Chyba też będę musiał pomyśleć na tym kolektorem :fcp11

luqas3
29-05-2008, 10:04
z gory dzieki za odp.
jestem z leicester,kolektor i serwis w salonie forda w leicester.
po przeliczeniu na pl kolektor wyszedl prawie 1200zl+robocizna ponad 600zl.
mialem zalana olejem chlodnice od gory w dol do polowy i okolice pompy wodnej.
wlasnie dzis oddalem auto im spowrotem,teraz czekam cierpliwie.
napisze jak tylko mi oddzwonia.

luqas3
30-05-2008, 14:07
wlasnie odebralem auto z servisu forda w leicester.
przyjeli reklamacje,wyregulowali pompe,wymienili ponwnie uszczelki pod kolektorem.
dodatkowo poprosilem o wymiane swiec.

autko odpukac narazie chodzi bez zarzutu,zobaczymy co bedzie za dwa dni?

a tak na marginesie,mialem okazje przejechac sie fordem z 2007 2.0tdci wersja engo,wrazenia super!!!!,ma przejechane tylko 14tys.mil wycenili go na 9,5tys funtow-zastanawiam sie czy by nie przesias sie na ten model?czy ktos z Was mial stycznosc z tym modelem i wie cos o nim?

luqas3
30-05-2008, 14:11
przepraszam za pomylke w powyzszym tekscie->
poprawnie piszac jest to wersja edge.

kicaj
30-05-2008, 14:44
zawsze mozesz swoj tekt poprawic - klikajac na przycis edit (prawy gorny rog twojego postu)
masz na mysli MK4?

luqas3
30-05-2008, 21:03
to jest ostatni wypust Mk3,