Zobacz pełną wersję : układ kierowniczy w Ka


artur4116
28-05-2008, 16:57
Witam. Mam mały problem, wymieniłem krzyżak kolumny kierowniczeji (febi) po zamontowaniu nowego, kierownica ustawiła się "NIE" na wprost , autko jedzie prosto, a kierownica jest przesunięta w prawo co z tym zrobić (wydaje mi sie ze frezy włożyłem dobrze,gdy założe stary tak samo, kierownica jest ok) może ktoś ma jakieś rysunki ,zdjęcia pokazujące wymiane krzyżaka . Proszę o pomoc . Pozdrawiam

Józef Brzeszcz
28-05-2008, 19:31
Dokładnie robiłem to samo tydzień temu! Przede wszystkim przed wymianą zablokowałem kierownicę! Koła stały w miejscu (na wszelki wypadek zaklinowane drewnianymi klinami), więc nie mogły same się skręcać. Krzyżak kupiłem oryginalny do Forda Ka (nieco droższy, ale uznałem że to ważna część i nie ma co oszczędzać). Nie miałem większych problemów z wymianą, a kierownica po wymianie jest idealnie na wprost, autko było wcześniej na geometrii! To tyle z moich doświadczeń w tym zakresie.

artur4116
29-05-2008, 14:09
A powiedz mi jeszcze kolego na temat frezów jak nakładałeś frezy krzyżaka i maglownicy ( mogą być w obojętnie jakim miejscu czy muszą być dokładnie w jakimś miejscu )na frezie od maglownicy miałem dwie kreski , z obydwu stron tych kresek były gładkie czesci po 3mm a później w około frezy ,właśnie te dwie kreski umieściłem po środku krzyżaka jak skręcamy śrónbą. Czy tak ma być ?