Zobacz pełną wersję : Uklad wydechowy - pusty tlumik?


czorcia7
04-04-2005, 20:41
Witam!

Mam nastepujace pytanko:
Jakis czas temu wymieniałem tłumik (ten drugi od konca) z cala ta rura która idzie pod podwoziem (nie wiem jak się ona fachowo nazywa) no i tak się zastanawiam ponieważ ten pierwszy tłumik (fiesta 1.1 92r gaznik, bez katalizatora) polaczony z przednia rura wylotowa (wychodzaca od silnika) jest zupełnie pusty w srodku (jest to tak właściwie tylko cos w kształcie tłumika ale jak przez niego spojzec to jest centralnie pusty – normalnie rura na wylot).
Znajduje się on w miejscu gdzie chyba normalnie znajduje się katalizator.
Czy to normalne ze mam az 3 tlumiki?
Czytałem w książce i tam sa zaznaczone tylko dwa….

Co o tym sadzicie?

Dzieki za opinie.

Pozdrawiam :)

Pawel
04-04-2005, 20:50
Czy to normalne ze mam az 3 tlumiki?
Tak, jak najbardziej.
Jakis czas temu wymieniałem tłumik (ten drugi od konca) z cala ta rura która idzie pod podwoziem (nie wiem jak się ona fachowo nazywa)
tłumik środkowy

tak się zastanawiam ponieważ ten pierwszy tłumik (fiesta 1.1 92r gaznik, bez katalizatora) polaczony z przednia rura wylotowa (wychodzaca od silnika) jest zupełnie pusty w srodku (jest to tak właściwie tylko cos w kształcie tłumika ale jak przez niego spojzec to jest centralnie pusty – normalnie rura na wylot)
oczywiście , że jest pusty. Ten środkowy też.
Jest to rura z dziurkami okryta "watą szklano-mineralna"(nie wiem dokładnie co to jest) pokrytą zewnetrznym płaszczem, dlatego wyglada jak tłumik. Jest to tłumik innego rodzaju niż ten końcowy.

czorcia7
04-04-2005, 21:04
Dzieki bardzo za odpowiedz :)
No to moze jeszcze jedno pytanie - jaka role spelnia taki tlumik (bo rozumie ze skoro jest w srodku pusty to raczej za duzo nie tlumi)?

Pozdrawiam :)

Pawel
04-04-2005, 21:09
tłumi szmery przepływu spalin, nie zatyka przepływu a tłumi. Poza tym tworzy komore rozprężną dla spalin (de facto gwałtownie zwiekszona srednica wydechu).

czorcia7
31-05-2006, 09:43
Jeszcze jedno - w papierach mam wpisane ze jest to auto z katalizatorem tylko ze katalizatora nie ma (jest tylko ten tlumik), nie ma zadnej sondy lambda itp.itd.
Czy robi to silniczkowi jakas znaczaca roznice...?


Pozdr :fcp14

trzeci
31-05-2006, 11:12
Czy robi to silniczkowi jakas znaczaca roznice...?
Twojemu 1,1 na gaźniku, żadnej. :fcp1
Masz mały, niezawodny silnik, z nominalną mocą o 5 KM więcej niż 1,1 z wtryskiem i katalizatorem.
Pozdro ...

czorcia7
31-05-2006, 20:08
Dzieki :-)


Pozdr :fcp14