Zobacz pełną wersję : żarówki xenonowe do mk 1...


Tomi_Wyspiarz
16-04-2005, 15:19
Witam. Czy ktoś może montował żarówki xenonwe H-1 do mondeo mk1?? Czy wymaga to solidnej przeróbki instalacji, bo wkładki to są podobno zakazane??

Skolmi
16-04-2005, 16:33
Nie ma czegoś takiego jak żarówki ksenonowe :P
Na zdjęciu masz zwykłą H1 z zabarwioną bańką, która powoduje, że masz "niebieskie" reflektory. Natomiast z pewnością nie powoduje lepszego oświetlenia drogi.

Tomi_Wyspiarz
16-04-2005, 21:07
Nie ma czegoś takiego jak żarówki ksenonowe :shock:

więc może napiszesz jak można "ulepszyć" oświetlenie w mk-1, takie żarówki chyba nie są nielegalne, wiem że wkładki do reflektorów tak...

Skolmi
17-04-2005, 09:19
W żarówkach, jak sama nazwa wskazuje świeci żarnik.
W lampach ksenonowych świeci łuk elektryczny.

Zacznij może od wymiany pożółkłych wkładek do reflektorów, bo przypuszczam, że takowe posiadasz - ceny i opis na forum.

A jak Cię efekt nie zadowoli to dopiero pomyśl o włożeniu czegoś mocniejszego np. Tungsram Megalight +50%

Tomi_Wyspiarz
17-04-2005, 16:24
:D Dzięki bardzo, zacznę od wkładek (jak się cieplej, bo na wyspie to późno lato przychodzi) a potem zobaczymy co dalej. Pozdrawiam.

EC Tuning
26-06-2005, 21:24
można przeroić lampy na xenony ale koszt wtedy to oklo 1500zł wiec nie wiem czy to warto :roll:

mobo
29-06-2005, 01:58
Nie rozumiem jak to nie ma czegoś takiego jak żarówki ksenonowe?

Jacek
29-06-2005, 10:04
Przeczytaj raz jeszcze post Skolmiego:

W żarówkach, jak sama nazwa wskazuje świeci żarnik.
W lampach ksenonowych świeci łuk elektryczny.

bumbum
16-01-2007, 12:50
Piersza rzecz to wkładki,ale nawet jesli są zółte to dobre zarowki ciut tez pomogą ale nie spodziewaj się cudów.Ja kupiłem wpierw hella blue light, bylo nieznacznie lepiej a wczoraj załozyłem żarówki tuningowe Narva ,załozylem wpier jedną by porownać jak swieca I tu pomimo zółtych wkladek swieca znacznie mocniej,mają bańki niebieskie I troche przypominaja ksenony.moc to niestety 85w a nie 55w, 100w bym nie wsadził bo faktycznie za mocne ale tak po środku chyba nic się nie stanie.85w to nie jest aż tak duża rożnica a efekt dużo lepszy.

mmmk
16-01-2007, 14:14
roznica jest. pewnie oslepiasz i mozesz zginac w czolowym zderzeniu bo ktos straci panowanie nad swoim samochodem jak bedziecie sie mijac... a czy da sie wyjac z odblysnika jak sie przepali?? wtopiona w plastik 100W widzialem. wpradzie to nie byl ford no ale lampa do wymiany byla
pozdrawiam
maciek

bumbum
16-01-2007, 14:46
wydaje mi sie ze nie oslepia bo stojac pod murem swieci na taka sama wysokosc,ogolnie mondeo słyną z dosc kiepskiego swiatla wiec po wymianie na ciut mocniejsze dorownam tylko innym autom.Co do stopienia to przyrzalem sie konstrukcji gniazda swiatel pozycyjnych I raczej nie ma mowy o wtopieniu.To nie jest 100w tylko 85w inie jest to chińska podróba tylko w miare dobry producent.Bede zreszta sprawdzał co sie dzieje po dluzszej jezdzie na swiatłach.

PABLO1
16-01-2007, 15:41
A może ktoś skusi sie na prawdziwe xenony :fcp27 a nie jakieś badziewne niebieskie żaróweczki :570:
http://www.tuning.jcauto.pl/pl/instrukc ... onowy_hid/ (http://www.tuning.jcauto.pl/pl/instrukcje/zestaw_xenonowy_hid/)

Bauma
18-01-2007, 20:48
A może ktoś skusi sie na prawdziwe xenony
jak zmienisz ustawe to na bank u mnie bys robil wszystkie furki :fcp4

ostatnio testowalem zarowki Xtec sa na allegro ale ja kupilem o mocy przepisowej czyli 55W i swieca naprawde super barwa dla porownania na dniach wkleje fotke z testu. nie wiem jak ich trwalosc ale dalem za nie 30zl H7 a Philipsy Power2night 120zl to wole osobiscie te Xtec co polroku zmieniac bo z Philipsem tez gwarancji nie mam ze sie nie przepala szybko.

ford_driver
19-01-2007, 21:59
A może ktoś skusi sie na prawdziwe xenony :fcp27 a nie jakieś badziewne niebieskie żaróweczki :570:
http://www.tuning.jcauto.pl/pl/instrukc ... onowy_hid/ (http://www.tuning.jcauto.pl/pl/instrukcje/zestaw_xenonowy_hid/)

przeciez to nie jest ksenon tylko wstawiony palnik w miejsce zwyklej zarowki
jako art na rynku to legal ale zastosowanie w acie dopuszczonym do ruchu jest rozwiazaniem nielegalnym

pozdrowienia

ford_driver

PABLO1
22-01-2007, 14:25
przeciez to nie jest ksenon tylko wstawiony palnik w miejsce zwyklej zarowki

Nie rozumiem, palnik wyładowczy to nie jest xenon :fcp15
Przecierz Xe jest to gaz stosowany do wypełniania lamp elektronowych i wyładowczych.
A to, że mamy w sprzedaży palniki z cokołem pod typowe żarówki H1, H3, H4, H7..., to tylko zaleta. Łatwy, szybki montaż!

ford_driver
22-01-2007, 20:59
lampa samochodowa a sama zarowka ksenonowa to nie to samo

zarowka jest tylko jej elementem ale cala lampa glownie odblysnik przystosowany jest to takiego typu zrodla swiatla
nie wspominajac juz o sytemie samoregulacji i spryskiwaczach ktre sa obowiazkowym wyposazeniem lamp ksenonowych auta

pozdrowienia

ford_driver

jezierek
22-01-2007, 22:41
no dobra a moze mi ktos z was powiedziec jakie to sa zarówki które z daleka swieca na niebiesko ? a juz z bliska widac biały kolor :)