Zobacz pełną wersję : Obudowa filtra powietrza


peter1819
17-04-2005, 22:57
Witam.

Mam kolejne pytanko związane z Fokusem 1,8 Tddi z 08.2002
Wymieniając filtr powietrza zauważyłem, że powietrze jest pobierana od spodu obudowy tegoż filtra. U mnie to wygląda to tak jak by je pobierał z nad skrzyni biegów.
Czy nie powinno być tam jakiejś rury (harmonijki czy to plastikowej czy z innego materiału) idącej gdzieś do przodu samochodu z boku chłodnicy, tak aby powietrze było zasysane z przodu auta, a nie z dołu?
„Macając” ręką od spodu obudowę filtra przy tym otworze zasysającym powietrze wystaje on około 2cm na zewnątrz i są tam cztery takie skrzydełka rozmieszczone symetrycznie po obwodzie. Czyli nie wejdzie tam nic o idealnie okrągłej średnicy. Czy tak ma być, czy czegoś brakuje. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć jak jest u niego w autku, ewentualnie prosiłbym o fotkę jak takie coś wygląda o ile w ogóle występuje fabrycznie.
Trochę to zawiłe ale autko z drugiej ręki, a w moim mieście nie ma ASO, do którego i tak bym chyba nie pojechał znając ich sztuczki.
:))

marek34
18-04-2005, 19:56
Pewnie niewiele Ci pomogę, bo mam 1,8 16v i nie wiem jak jest w Tddi, ale u mnie jest plastikowa rura, która wychodzi z pod filtra i idzie do przodu. Jej koniec jest zamontowany nad chłodnicą, a dokładniej nad przednim pasem po lewej stronie samochodu. Pewnie tego kawałka ci brakuje.

Greg
20-04-2005, 19:04
Napewno brakuje Ci jakiejs rurki . Powietrze chyba nie powinno byc pobierane z komory silnika . Zadzwon , lub udaj sie do serwisu to sprawdza Ci w Tis-ie co powinno tam jeszcze byc .
Pzdr.

Pawel
20-04-2005, 19:25
czy to nie wygląda tak jak na rysunku poniżej.

Greg
20-04-2005, 19:31
To taki sam dolot jak i u mnie . Koledze brakuje poz. 6
Pzdr.

peter1819
20-04-2005, 22:32
Dokładnie tak na fotce.
Nie ma u mnie pozycji 6.
Wiem, że składa sie ona z 3 części.
Dziękuję już wiem czego szukać.

Pozdrawaim

zabad
18-11-2008, 21:09
witam wszystkich...mam maly problemik wlasnie z ta obudowa filtra powietrza..jestem od niedawna wlascicielem focusa z 2000r ...poprzedni wlascicel lub mechanik przy demontarzu ow wlasnie obudowy nie zalozyl rury od spodu ...dzisial ogladalem to sobie i nie wiem za cholere jak zdemontowac dolna czesc tej obudowy ...nie widzialem tam zadnych srob tylko cztery ale nie wydaje mi sie zeby one byly od obudowy gdyby tak bylo musialbym zdemontowac jeszcze akumulator a by sie do nich dostac ...jesli ktos ma jakies pojecie na ten temat...niech wspomoze kolege w potrzebie.....pozdraiwam i czekam na szybko odpowiedz... :fcp11

Dinar
18-11-2008, 21:18
Po odkręceniu góry,rury i wyjęciu filtra dolną obudowę trzeba pociągnąć do góry,jest na takim bolcu
który zaskakuje w gumy takie,i dla tego trochę się buja.

zabad
18-11-2008, 21:20
mozna uzyc troche wiekszej sily gdyz probowalem troche ciagnac ale nie chce niczego urwac...bo potem bedzie klops:)