Zobacz pełną wersję : Mondeo MK2 1999r 2.0l 16V benzyna - niesprawna skrzynia automat


S-T-O-P
23-07-2008, 15:53
Witam serdecznie

mam mały problem:

Ford Mondeo MK2 1999r 2.0l 16V benzyna automat

moja skrzynia w połowie nie działa

Jak zapinam na D to autko nie rusza, Jak zapne na 1 to rusza ale nie tak jak powinno tzn:::::::
ruszam z 1 jak się rozpędze to przesuwam na D i wtedy autko jakoś tam się toczy. Ale nieraz jak tak gwałtownie dodam gazu to tak jak by zaskoczyła i weszła na obroty
Nie wiem co jest 5 ale przepuszczam ze to elektryka.
Jest to moja pierwsza styczność z automatem więc bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam

S-T-O-P

Rafał A.(antek)
24-07-2008, 01:29
sprawdz poziom oleju na poczatek, a pozniej bedziemy myslec dalej

S-T-O-P
24-07-2008, 11:10
Z poziomem jest ok.

Martini149
25-07-2008, 08:12
"ruszam z 1 jak się rozpędze to przesuwam na D i wtedy autko jakoś tam się toczy..." :566: :562: :546: :546: :553: :556:

Przecież to automat i własnie dorobiłeś skrzynie do końca...

Tylko remont cię czeka koszt od 3500zł do 5000zł..

Współczuje...

S-T-O-P
25-07-2008, 10:27
wczoraj wracając z trasu na postoju byłem ciekaw czy autko ruszy z D. i ruszyło tak jak by nic nie problemu.

A i jeszcze pod czas jazdy po jakims czasie miga mi kontrolka na zielono : 0/D co to jest??
OFF

A czy mozna sprawdzić co jest nie tak za pomocą odczytu z komputera?? i jak to mozna odczytać??

dziękuje i pozdro

Rafał A.(antek)
29-07-2008, 23:03
Mozna w ASO odczytac bledy. Kontrolka O/D to kontrolka overdrive (jak sie pali to jest wylaczony) czyli 4 biegu (nadbiegu). Jesli mryga, sygnalizuje bład - awarie skrzyni.

damian1173
01-11-2008, 18:05
możecie cos wiecej napisac o tym o/d bo u mnie chyba nie działa 4 bieg jak to sprawdzic?kontrolka sie nieswieci a z tego co zauwazyłem to przekłada tylko trzy biegi.

cioskowski
02-11-2008, 13:19
Jak kolega wyżej napisał że jak mruga to sygnalizuje awarię skrzyni , i wtedy skrzynia przełącza się w tryb awaryjny. O/D to nadbieg w skrócie jak 5 bieg w manualu. W mieście wyłączam go żeby skrzynia niepotrzebnie nie przełączała się non stop na ten nadbieg, po prostu skrzynię oszczędzam. To ten zielony przycisk na dżwigni pod tym dużym przełącznikiem.Jeżeli chodzi o twoją usterkę to cienko to widzę.To skomplikowane urządzenie a sam nie naprawisz.Tylko szpec od automatów.Możesz zrobić przekładkę na manual ,ale pozbawisz się przyjemności jeżdżenia automatem. Ja osobiście już nigdy nie przesiądę sie na manuala. Pozdrawiam....

matej92
07-06-2011, 19:54
Witam:) Jestem tutaj od niedawna i mam problem. Od tygodnia jestem posiadaczem forda mondeo Mk2 1.8 w automacie. Problem mój polega na tym, że wycieka mi olej ze skrzyni. Na początku myślałem, że jest to uszczelka w miejscu łączenia skrzyni z silnikiem ale dzisiaj jak go odpaliłem i wjechałem na kanał, wyciekło z niego z pół szklanki oleju...przez bagnet od sprawdzania poziomu. Skrzynia zmienia biegi prawidłowo i nic się z nią nie dzieje. W czym problem? Mechanik powiedział mi, że może to być kwestia zapchanego filtra albo odpowietrznika...dodam, że olej nie wiem kiedy był wymieniany i filtr tak samo. POMOCY! Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam, że tutaj ale jestem nowy.

kundziel
08-06-2011, 06:49
jakby co mój znajomy pobił mondka 1.8 w automacie. Auto jeździło bardzo dobrze tylko teraz chce go zezłomować bo nie opłaca się go naprawiać. Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapytam się ile chciałby wziąć za skrzynię.