Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] sprzęgło-głośna praca


pewy
28-07-2008, 11:08
Witam, Smax 2.0 TDCI, mam pytanie czy u Was też głosno pracuje sprzęgło przy wysprzeglaniu?Róznych technik próbowałem po wrzuceniu biegu zawsze mam metaliczne kłapnięcie jak tarcza sprzegła załapuje. Luzy czy po 20 latach prawka nie umiem sprzęgła puszczać?

73Kwiatek
03-08-2008, 16:23
Coś w tym jest u mnie podczas puszczania sprzegła słychac czasem jakby stuknięcie??

Killing_joke
03-08-2008, 16:45
Coś w tym jest u mnie podczas puszczania sprzegła słychac czasem jakby stuknięcie??
Mam podobnie i sam nie wiem czemu.. Zalezy jak mi nogi pracuja, jak mam siedzenie ustawione i wjakich butach jade. Jednak zadko mi sie to zdaza.

MyDLo
06-08-2008, 11:06
Witam... gdzies wyczytalem ze tak ma byc :)

73Kwiatek
13-08-2008, 07:55
Nie wiem czy ma tak byc wczoraj byłem w serwisie i po pierwsze dokrecili jakieś sanki od silniki bo były śrub poluzowane :565: Po tym zabiegu suknięcie przy zmianie biegów nie ustapiłoi doszli do wniosku że to ółoś ale już po 40000?? :fcp15

73Kwiatek
29-09-2008, 07:30
pewy, Witam chciałem spytałeć czy coś zrobiłeś z tym stukiem przy wysprzeglaniu mam to samo a serwis oczywiście nic nie słyszy
Pozdrawiam Robert Kwiatkowski

pewy
16-10-2008, 21:45
Witam, nic nie zrobiłem ze stukiem, serwis nic nie słyszy, więc postanowiłem intensywniej eksploatowac auto aby wylazło z niego co trzeba w trakcie gwarancji.Jutro wymiana amortyzatora a co do skrzypiących uszczelek drzwi to chcą smarować, więc załamka bo to pomaga na 5 minut.

Killing_joke
17-10-2008, 10:40
Zbliza mi sie pierwszy przeglad po 20 000 .. wszytko na razie ok, ale jak widze u niektorych usterki pojawiaja sie dopiero po wyjechaniu z serwisu ^^

wojtekjanus
18-10-2008, 18:59
Pewy, u mnie w Transicie usunąłem skrzypienie uszczelek preparatem silikonowym w spray-u do elektryki ISOL, dwa miesiące temu i nadal błoga cisza.
Co do tego sprzęgła to podejrzewałbym koło zamachowe dwumasowe, a konkretnie sprężyny obwodowe ( sprawdzić można ewent. przez otwór rozrusznika ). Czy przypadkiem nie lubisz zdrowo odgrzać spod świateł? Masz nowe auto, dwumasówka pada po 150 -200tys. km.

pewy
20-10-2008, 10:48
Witam, nie, staram sie nie odjeżdżać spod swiateł z furkotem, choc przyznam że czasem korzystam z radości posiadania względnie szybkiego auta. Nigdy oczywiście tego nie robię na zimno, ale czy sądzicie, że serwis wierzy w to co klient mówi?Jak im pasuje wdrukować wine kierowcy to głuchną i tyle, silikony natomiast smarowałem też i kiszka.Pozdrawiam jutro wymiana amortyzatora i zobaczymy czy dobrze geometrie zrobią bo wietrzę wpadkę.

pewy
29-10-2008, 16:29
Witam, i po naprawie amortyzatora.Uszkodzenia:listwa boczna szyby, żle zamontowane podszybie, wycieraczki wjeżdżaja do silnika.Po ponownej wizycie usterki poprawiono czekam na nowa listwę ale czy naprawde nie można zrobić raz a dobrze?I co wy na to?