Zobacz pełną wersję : mondziak mk3 TDCi czy benzyna?


Nfs_King
29-07-2008, 12:07
podpowiedzcie - szukam mondziaka i aktualnie na topie mam dwie oferty - jeden benzyniak w automacie:
link benzyniak (http://www.bemo-motors.pl/strony/3/i/242.php?a_marka=1&a_id=2550&fo_dopromocja=&limit=10&offset=0&ile=30&start=0&navi=1&fo_marka=1&fo_model=Ford+Mondeo&fo_typ=&fo_wiek=&fo_cena=&fo_salon=&fo_demo=)
drugi diesel TDCI:
http://otomoto.pl/ford-mondeo-ghia-tdci-C5787329.html
o tych dieslach naczytałem sie tu troche negatywnych rzeczy, z kolei automat wg. danych to muł z dużym spalaniem - prawie 12sek. do sety to prawie tyle co obecnie vw polo 1.4 którym też jeżdze

Legion
29-07-2008, 12:31
2.2 TDCI w kombi i manualu - nie będziesz żałował ;)

Nfs_King
29-07-2008, 13:20
nie zauważyłem że linków nie wkleiło - więc prosiłbym o ocenę konkretnie tych dwóch ofert...

michu
29-07-2008, 16:21
ja bym wybrał benzynę - mniejsze koszty utrzymania (ew. naprawy diesla, których nie ominiesz na pewno) a ponadto lepszy wypasik - automat :>

Nfs_King
30-07-2008, 16:50
a może ktoś podpowie jak jest z dynamiką na automacie 2.0 145km ... bo z danych dynamika to prawie jak autobus...w manualu do 100tki w lekko ponad 10sek. a automat prawie 12... duża różnica, ale być może się mylę - wiem że do setki to nie najważniejszy parametr, ale jak jest z elastycznością i przyspieszeniem np. przy wyprzedzaniu?

art
31-07-2008, 18:23
Na dzień dzisiejszy po przejściach z moim Tdci... wielu rozmowach z mechanikami w różnych warsztatach wybrałbym benzynę. Bedzie tańszy w utrzymaniu, jak słyszałem osprzęt jest o niebo mniej wadliwy niż w TDCI. Ja w wrzesnia dołożyłem już do auta ok. 5,5 tys. a teraz padł mi jeszcze wiatrak a do tego "cuda" nowy kosztuje ok 2,8 tys., uzywany.. jak na razie nie mogę znaleźć. Pozdrawiam Artur

michu
31-07-2008, 20:08
a może ktoś podpowie jak jest z dynamiką na automacie 2.0 145km ... bo z danych dynamika to prawie jak autobus...w manualu do 100tki w lekko ponad 10sek. a automat prawie 12... duża różnica, ale być może się mylę - wiem że do setki to nie najważniejszy parametr, ale jak jest z elastycznością i przyspieszeniem np. przy wyprzedzaniu?

a skąd masz te dane ??
imo - to do setki manual ma 9,8s - dane katalogowe

mój zagazowany sprawdza się dobrze, ale teraz brałbym 2.5 v6, a tak na prawdę to rozejrzałbym się za .................... zależy ile kasy:>

myślałem, że mój się zmulił, ale jak pojeździłem ostatnio pugiem 406 1.8 16v to mi ręce opadły i mój znowu wydał się szybki

auto z tym silnikiem radzi sobie już dobrze, nie narzekasz na brak dynamiki - ostatnio jechałem równiutko z chipowanym A4 1.9 tdi (pierwotnie 110 km, ale po chipie miał wynik ok. 130 KM) i kolo się dziwił że mu cały czas na zderzaku siedziałem,więc tragedii nie ma

pzdr

creed
31-07-2008, 20:22
Posiadam identyczny silnik - 145KM - bardzo elastyczny, zuzycie paliwa tez nie wysokie przy jezdzie w miescie ekonomizer pokazuje mi 9.2 / 9.3 L / 100km . Co do przyspieszania to wielu znajomych ktorzy jezdza ze mna jest pozytywnie zaskoczonych bo autko jest bardzo przestronne i wygodne a przede wszystkim swoje wazy. (przy wersji GHIA X) jeszcze wiecej ... i moge powiedziec szczerze ze "zbiera" sie calkiem przyzwoicie. Jedyna roznica to moj to maual wiec w kazdym momencie moge zrobic redukcje ...:P

Zdecydowanie bym wybral Benzyne :]

pozdrawiam

hefi
04-08-2008, 08:32
mi wydaje sie, ze jednak jak na te 145 koni jedzie jak 1,4, teraz troche zaluje, ze go kupilem
imho i tak jest lepszy niz diesel, wieksza czesc tematow na fordowskich forach dotyczy klekotow(jakie wtryski, nie chce zapalic, kopci itd)

Nfs_King
05-08-2008, 12:48
Wybrałem benzyne...jak narazie jestem zadowolony, dynamika może nie powala na kolana ale też nie jest źle, a i automat mi sie spodobał :)

michu
05-08-2008, 16:49
hefi - ja też mam takie odczucie, ale wsiądź sobie teraz do jakiegokolwiek autka z np. 1.8 nie mówiąc o 100 konnym 1.6 to wtedy dopiero zobaczysz co znaczy nie jedzie :>

tomiscorpio
05-08-2008, 16:51
bo benzyna rozwija plynnie moc a nie wali nagle ale krotko jak diesel.

Wiec jak ktos jezdzi samym uczuciem to niech kupi z silnikiem elektrycznym melexa. Tam kopie zaraz.

Mi sie juz tez glowa przyzwyczaila i mocy brakowalo , pojezdzilem passatem 115KM dieslem i jak jade scorpio na trasie mam usmiech od cuha do ucha.

michu
05-08-2008, 20:28
no ja właśnie o tym co nazywa się przyzwyczajeniem pisałem,

ja obecnie jak szukam to only Pb + gazik, tylko szukam sobie już mocniejszego motorka - pow. 200 Hp lub w okolicy, do którego za jakiś czas też pewnie przywyknę :)

pzdr

ps. ostatnio Octavią II 1.9 tdi jechałem 2007r. i.......... do diesla mnie już nie namówią (raczej hehehehe :) bo może zmienię zdanie :) )

hefi
09-08-2008, 00:10
hefi - ja też mam takie odczucie, ale wsiądź sobie teraz do jakiegokolwiek autka z np. 1.8 nie mówiąc o 100 konnym 1.6 to wtedy dopiero zobaczysz co znaczy nie jedzie :>

hehe do mondka przesiadlem sie z V6stki i jak dla mnie :fcp5 ciezko bedzie sie przestawic, w miedzyczasie smigalem 207 1,4 to dopiero dalo mi w kosc
nastepne auto minimum 6 garow

na szybko kilka info o moich spstrzezeniach dla przyszlych kupujacych:
dla alfy romeo 1,9jtd i paska 130km tdi daje rade dla 328 bmw juz nie
plastiki nie skrzypia tak mocno
wykonczenie takie sobie ale bardziej na plus niz np. w 3miesiecznym 207 tu dopiero lipa jest
popielniczka w totalnie zlym miejscu
glupota z wtyczkami do radia, dlaczego ford nie stosuje iso
tak samo z glosnikami male jajka sa o polowe drozsze niz 16cm lub 6"na 9"
spalanie 2 litrowki zaskakuje - calkiem ekonomiczna (po V6)
bezsens z otwieraniem maski
pojemny bagaznik
jak dla mnie guziki od el. szyb powinny byc przy dzwigi zm. biegow
mietkie :fcp3 toto , kladzie sie na zakretach ale komfortowe