Zobacz pełną wersję : Środek do czyszczenia klimatyzacji


mikruss
21-04-2005, 11:09
Co myślicie o środku do czyszczenia klimy. Czy może ktoś z was używał takiego specyfiku???

http://www.wurth.pl/katalog/modules/base/pk.php (http://)


W polu szukaj artukułu wpisz A089376410

Skolmi
21-04-2005, 12:07
Link nie działa.

Pisałem o środkach w jakimś wątku o klimie w dziale Mondeo.

WURTH jest ogólnie dobrą firmą, więc ryzyka nie ma :)

Ja jak dotąd wypróbowałem Xeramica, Kenta i Liqui Moly.
Rożnic nie ma. Kent najtańszy, ale bez aplikatora, więc odradzam,
chyba, że ktoś ma ze starego środka.


Środków za 20-30 PLN raczej bym nie użył.

mikruss
21-04-2005, 16:37
Skolmi, jeżeli link nie działa to sorki (musiałem coś sknocić jak wpisywałem). Ale jak twoim zdaniem czy jechać do serwisu gdzie zajmują się klimą i dokonać takiego czyszczenia i przy okazji nabić klimę czy też samemu spokojnie przeczyszczać.

Skolmi
21-04-2005, 19:14
Pierwszy raz byłem w sewisie i niczym to się nie różni od tego co już trzeci raz sam robię.
No może poza tym, że jak robisz sam, to wiesz co pryskasz :)

Co do nabijania, to twardo stoję przy tym, że póki chłodzi, to nic poza ww. i wymianą filtra nie robić.

mikruss
21-04-2005, 21:44
Dzieki za pomoc

magosh
20-06-2005, 19:30
Co do nabijania, to twardo stoję przy tym, że póki chłodzi, to nic poza ww. i wymianą filtra nie robić.

Ja jeszcze nic przy klimie nie robiłem, ale naczytałem się, że trzeba czynnik chłodzący uzupełniać. No i... jak się w jakimś warsztacie tego nie sprawdzi (ilości czynnika chłodzącego), to można jeżdzić, ale jest to chyba ryzyko uszkodzeń. Co wy na to?

Skolmi
20-06-2005, 21:01
No i... jak się w jakimś warsztacie tego nie sprawdzi (ilości czynnika chłodzącego), to można jeżdzić, ale jest to chyba ryzyko uszkodzeń. Co wy na to?

W układzie klimatyzacji jest czujnik ciśnienia (presostat), który wyłącza sprężarkę
w przypadku ubytku czynnika :)

magosh
21-06-2005, 20:03
W układzie klimatyzacji jest czujnik ciśnienia (presostat), który wyłącza sprężarkę
w przypadku ubytku czynnika :)

Trochę mnie uspokoiłeś, ale jest jeszcze kwestia: mam wrażenie, że temperatura chłodzenia od jakiegoś czasu jest trochę wyższa (jest to oczywiście odczucie subiektywne, bo może ma to po prostu związek z wyższymi temperaturami powietrza, a auto mam zbyt krótko, żeby mieć pewność). Wracając do temperatury przy włączonej klimie: sprawdziłem ją dokładnie w minioną sobotę ( na zewnątrz było 22 st. C, u mnie przy wylocie środkowej kratki nawiewnej było 9,5 st. C - przy nawiewie włączonym na poz. 2). Wydaje się być OK, ale Skolmi, czy ty sprawdzałeś u siebie kiedyś tą temperaturę?

Skolmi
21-06-2005, 20:50
Tak, u klimiarza - 6 stopni

Zaba287
25-06-2005, 12:25
Ostatnio FORD organizuje "KLIMAT FORDA"
Polega to właśnie na dodaniu czynnika chłodzącego - w przypadku ubytków oraz odkażenie instalacji nadmuchu no i sprawdzeniu filtra p/pyłowego....
99-PLN
Myślę, że to dpbry temat.

Pozdrawiam

Mordimer
03-04-2006, 14:39
Jeśli chodzi o odkażanie układu klimatyzacji, to chciałbym zaproponować preparat angielskiej firmy COMMA. Cena w detalu w JC AUTO to 47,-. Preparat jest w puszce pod cisnieniem, którą po odbezpieczeniu pozostawia się w zamkniętym aucie z włączoną na maksa klimą w opcji obiegu wewnętrznego. "Morduje" wszystkie bakterie i grzyby występujące w klimatyzacjach samochodowych.

TREBOR75
03-04-2006, 14:54
a są jakieś preparaty do uszczelnienia klimy. Facet mi powiedział że reon mi ucieka, od kamyczka zrobiła się mała dziurka?

Skolmi
03-04-2006, 16:23
Jeśli chodzi o odkażanie układu klimatyzacji, to chciałbym zaproponować preparat angielskiej firmy COMMA. Cena w detalu w JC AUTO to 47,-. Preparat jest w puszce pod cisnieniem, którą po odbezpieczeniu pozostawia się w zamkniętym aucie z włączoną na maksa klimą w opcji obiegu wewnętrznego. "Morduje" wszystkie bakterie i grzyby występujące w klimatyzacjach samochodowych.

Comma to brand stworzony przez JC specjalnie dla siebie, a nie jakaś firma :P
Preparaty gazowe (pozostawiane w aucie) nie są tak skuteczne jak
te nakładane na parownik.
CarPlan gazowy kosztuje 30PLN.
W cenie około 47PLN masz już absolutnie profesjonalnego Kent'a lub Wurth'a :)

Zaba287
09-04-2006, 11:47
Co myślicie o środku do czyszczenia klimy. Czy może ktoś z was używał takiego specyfiku???

Ja używałem, zapłaciłem ok 90zł (chyba na Allegro) Sam sobie "odświeżyłem" klimę, bo trochę capiło stęchlizną... ( Wyjąłem filtr p/pyłowy i przy max obrotów na wszystkie kratki z włączona klima rozpyliłem w gardziel turbiny) .
Pomogło i jestem zadowolony.
Pozdrawiam

Arbibar
09-04-2006, 20:10
U mnie też capiło (w zeszłym roku). Kupiłem na szybko Plack -a do klimy. Do dzis jest OK. Preparat kosztował niecałe 20 zeta.
... pytanie jak w reklamie; Po co przepłacać?


.....czyli przepłaciłem :fcp20

Skolmi
09-04-2006, 20:12
W Realu'u teraz w promocji za 15 :fcp17 :D

Kasek
30-04-2009, 20:10
Z tego co ja sie dowidzialem telefonicznie w serwisie forda to za 99 zl jest tylko odgrzybianie. Dobicie kosztuje od 170zl w zaleznosci od ilosci zuzytego srodka a kontrola cisnienia i szczelnosci 60zl. Odgrzybianie to we wlasnym zakresie mozna zrobic za 20-30 zl a nie za 99. Ogolnie mowiac reklama prawdy nie powie.