Zobacz pełną wersję : filtr oleju


axe
25-04-2005, 00:06
Będe wymieniał niedługo olej jaki filtr z praktyki polecacie czy firmówke Motocraft czy może jakis Filtron choć nie jestem pewien wykonania i jakosci a moze jakis Mann?
Ostatnio w sklepie widziałem filtr niby na pólce z częsciami Motocraft ale bez pudełka i napisów kodu tylko napis MO TO C. made in UK

Pawel
25-04-2005, 06:09
A czy aż tak dużo tańszy, aby nie zastosować motorcrafta :?:

MichalzTca
29-04-2005, 20:44
Cześć Filtrona rzeczywiście nie polecam lubią się odkręcać i zasyfić silnik. Ja osobiście zakupiłem ostatnio filtr firmy Knecht jest ciut droższy ale myślę ze warto bo nie mam z nim żadnego problemu a dałem 21 zloty, jeśli masz nie daleko do serwisu to możesz brać Motorcrafta cena chyba ta sama.

Pozdrawiam

Skolmi
30-04-2005, 08:34
Ostatnio w sklepie widziałem filtr niby na pólce z częsciami Motocraft ale bez pudełka i napisów kodu tylko napis MO TO C. made in UK

Chyba FoMoCo - skrót od Ford Motor Company :P

Ja już o Filtronie słyszałem różne bajki - że duże pory :D, że opiłki są w nowych itp.
Ale, że się odkręcają to pierwszy raz :lol: Kto to wymyśla na Boga.

A filtry Motorcrafta na Polskę to akutat Filtron robi.

MichalzTca
30-04-2005, 10:15
Ja już o Filtronie słyszałem różne bajki - że duże pory , że opiłki są w nowych itp.
Ale, że się odkręcają to pierwszy raz Kto to wymyśla na Boga.

Nie wymyśla, zna z autopsji. :(

kuba
30-04-2005, 10:37
No ja jeżdze na Filtronie już prawie 3 lata, u mnie w domu są montowane w 2 samochodach i jakoś nie było z nimi żadnych problemów. Wiec moge je polecić. Tylko że z drugiej strony jak Motorcraft jest np. droższy o pare złotych (nie wiem,nie sprawdzałem), to lepiej kupić oryginał.

szynszyl
30-04-2005, 11:35
nigdy nie patrzyłem na markę filtru i nigdy w żadfnym przypadku nie miałem z tego powodu problpemów. nie przesadzajcie panowie. sądzę że prędzej wasze błedy w montaźżu były powiodem problemóww

Assan
01-05-2005, 21:47
Ja od zawsze jezdze na filtronach i zadnych problemów (odkręcanie?BZDURA)

axe
03-05-2005, 18:15
pojechalem do sklepiku i dali mi filtr włoski Clean Filter od SAABA wg tabeli pasuje do Fiesty jako zamiennik

Mordimer
10-04-2006, 21:00
Ja teraz wsadziłem filtr powietrza Filtrona. Co do filtra oleju zrezygnowałem z oryginału na rzecz HENGST-a. Dla baaardzo wrażliwych proponuję TECNOCAR-a z zaworem zwrotnym (nie pozwala na cofanie się oleju w filtrze)

Michael
12-04-2006, 10:33
a u mnie jest tak przykreocny filr oleju ze nie moge go ruszyc !!
sa jakies klucze do tego z lancuchem ale niestety nie mam od kogo pozyczyc
i narazie jezdze na starym, przyjdzie lato to wymienie olej i bede sie starac go jakos wykrecic - moze macie jakies sposoby na odkrecenie tego ustrojstwa :fcp27

Skolmi
12-04-2006, 10:43
a u mnie jest tak przykreocny filr oleju ze nie moge go ruszyc !!
sa jakies klucze do tego z lancuchem ale niestety nie mam od kogo pozyczyc
i narazie jezdze na starym, przyjdzie lato to wymienie olej i bede sie starac go jakos wykrecic - moze macie jakies sposoby na odkrecenie tego ustrojstwa :fcp27

Klucz kosztuje w markecie 7PLN, co tu pożyczać :?
A sposób bez klucza - przebić filtr wkrętakiem, albo spróbować skórzanym paskiem.

Michael
12-04-2006, 14:29
nie wiedzialem ze taki tani - dzieki poszukam po marketach

-waldi-
12-04-2006, 20:19
a u mnie jest tak przykreocny filr oleju ze nie moge go ruszyc !!


Bo go ktoś na siłe dociągnął i to pewnie kluczem.

Jak byś przebujał wkrętakiem filtr to uwazaj bo poleci troche oleju, a nowy dokręć silno ręką.

Ketling
28-10-2009, 14:30
a słyszeliście coś o tym że filtry Knecht mają zaworek zwrotny, który po zgaszeniu silnika nie pozwala na spływanie oleju i utrzymuje go w układzie ?

stasiek49
28-10-2009, 14:49
filtry Filtron także mają zawory zwrotne,no i te filtry nie są takie złe,ktoś źle zamontuje i wymyśla ,że filtr niedobry,odkręca się,itp.

Marcin_Olsztyn
28-10-2009, 21:44
On sie raczej "dokreca" od temperatury :) A jak nie masz klucza to przebijasz puszke srubokretem i odkrecasz trzymajac za raczke srubokreta, ale nie pamietam w ktora strone (?) A robilem to nie dawno cholera..

stasiek49
29-10-2009, 12:41
w lewo się odkręca

jajcyk
01-11-2009, 19:42
A ja mam MAN-a, teraz trzecia wymiana będzie.Jak narazie jest OK