Zobacz pełną wersję : [MK6]1.6 16v 94r szarpanie jakie przyczyny?


szprycek
30-08-2008, 20:03
od jakiegos czasu mam problemy z szarpaniem auta podczas przyspieszania objawy nasilaja sie w miare uplywu czasu.autko bylo u mechanika jakies 4 dni facet rozlozyl rece cos tam poustawial jeden dzien prawie nie szarpalo ale potem znow . Autko przy okazji strasznie mulilo ale sprawa zostala rozwiazana zapchany wydech srodkowy koncowy i do tego walniety katalizator zamiast kata strumienica autko po wymianie dostalo druga mlodosc smiga jak szalone ale nadal szarpie choc juz mniej na niskich obrotach bardziej szarpie choc i na wyzszych potrafi mocno szarpac .co jeszcze zauwazylem to to ze niekiedy jakby lekko strzeli przy dodaniu na max gazu takie jakby purkanie z ruly chociaz po wymianie wydechu nie jest to tak czeste. w autku mam gaz sekwencja oczywiscie na gazie objawy silniejsze niz na paliwie na paliwie naprawde zadko szarpnie wiec pewnie juz odpada filtr paliwa . Swiece kable orginalne wymieniane jakies 1500km wymiana nie miala wplywu na szarpanie wymieniony filtr powietrza ostatnio robiony rozrzad wymieniany olej filtr oleju . Co moze byc jeszcze przyczyna tego szarpania ?? prosze o pomoc jedyne co mi jeszcze nie dziala to wskaznik temp. wody wiec pewnie czujnik walniety ale to chyba tez nie bedzie przyczyna ?

Pawel
30-08-2008, 20:14
1. uszkodzone kable, swiece, cewka
2. uszkodzona sonda
3. zła regulacja LPG

Zrobiłbym tak:
odłaczył gaz(na jakis czas zapomniał), zresetował sterownik benzyny i po zrobieniu samoadaptacji pojeździł ze dwa-trzy dni na benie(nie wolno przełaczać na LPG :!: ). jesli objawy nie znikna, to patrz pkt.1 i 2.

szprycek
31-08-2008, 11:32
dzieki wielkie Slawko zrobie tak jak mowisz za kilka dni sie odezwe jak to dalej wyglada :)
hmm chociaz jakies 8mies temu sonda wymieniana kable wysokiego napiecia poprzednie mialy moze z 8tys te maja 1.5 tys i po wymianie nie bylo roznicy swiece wymieniane w tych samych okresach co kable wszystko oczywiscie motocraft . Co do gazu to bylem u gazownika jakis miesiac temu on stwierdzil ze to cos z benzyna nie tak i na gazie bardziej sie to objawia ale teraz po wymianie ukladu wydechowego na benzynie smiga super te szarpniecia to na benzynie sie dopiero zaczynaly pojawiac jak juz na gazie prawie nie szlo jezdzic no nic pomecze jeszcze gazownika troche . A ciekawi mnie jak z ta cewka czy gdyby ona byla padnieta to czy byla by roznica w szarpaniu miedzy gazem a benzyna ?

Pawel
31-08-2008, 13:24
A ciekawi mnie jak z ta cewka czy gdyby ona byla padnieta to czy byla by roznica w szarpaniu miedzy gazem a benzyna ?

na gazie bedzie wieksze szarpanie.

Gazownika zostaw na razie w spokoju. I tak nic nie zrobi dopóki na benie będzie źle.

Co do kabli, jesli jest tak jak piszesz, to tez bym sie zastanawiał. Dwa komplety padniete :566: ale kto wie.

Wkazdym razie, najpierw musisz doprowadzic do kultury jazde na benie, a dopiero wtedy brać sie za gaz.

szprycek
02-09-2008, 08:57
po 2 dniach jazdy na benzynie zanotowalem 0 szarpniec autko smiga jak dla mnie super teraz pozostaje zlapac gazownika jak juz mi ustawi czy tam naprawi zalezy co wyjdzie to dam znac co bylo przyczyna

bohunik
02-10-2008, 14:08
Witam mam podobny problem tylko że MK 7 szarpie i strzela podczas mocnego dodania gazu podczas jazdy, jak stoję i dodaje gazu obroty normalne i silnik normalnie pracuje, gdzie szukać przyczyny??

tomiscorpio
02-10-2008, 14:19
czujnik polozenia przepustnicy , cisnienie paliwa swiece itp itd

Masa rzeczy moze byc.

bohunik
02-10-2008, 14:44
a czy filtr paliwa też wymienić bo właśnie będę kupował świece + przewody i zastanawiam się jeszcze nad wymianą filtra paliwa, a i przy okazji jaki klucz potrzebny do wymiany świec w moim aucie