Zobacz pełną wersję : Ubezpieczenie


robert48
30-04-2005, 22:20
Witam na poczatku czerwca muszę opłacic AC auto rocznik 99 mam ukończone 26 lat żnizki 50 % mieszkam w krakowie, poradźcie w jakim towarzystwie bedzie najlepiej zawrzeć umowę ze wzgledu na koszt i oczywiście na bezproblemowa wypłtę odszkodowania
obecnie mam zawartą umowe z compensą.

Dzieki

czleszek
01-05-2005, 21:56
Wybór należy do Ciebie ogólnie we wszystkich towarzystwach ubezpieczeń jest podobnie . Jeżeli chodzi o ubezpoieczenie OC to likwidacja szkód jest na zasadach regulowanych przez kodeks cywilny i ustawe ubezpieczeniowa a składka zalezna jest od przedzialu pojemności silnika w jakim sie twoj pojazd znajduje i od znizek/ zwyzek jakie masz i miejsca zamieszkania. Choć istnieja takie ubezpieczalnie ,które maja stawke stala.
Jeżeli chodzi o AC to sprawa jest tu o tyle trudniejsza iż skladka i odszkodowanie jest zależna od wariantu ubezpieczenia jakie wybierzesz i wartości rynkowej pojazdu. I tutaj musisz sobie przekalkulowac czy będziesz sobie naprawial pojazd z warsztacie autoryzowanym i wyplata bedzie wg. rachunków z warsztatu czy wolisz wybrac wariant wyceny czyli uszkodzenie jest kosztorysowane wg. Audatex i otrzymujesz kwote netto tej wyceny zawierające stawki za roboczo godzine srednią na Twoim regionie oraz netto kwote za czesci wg. cennika Audatex z potrąceniem wartości amortyzacji na elementy wymienianie + lakier.

Osobiście polecam wariant pierwszy bez udzialu wlasnego i z wykupioną amortyzacją za częsci poniewaz gdy korzystasz z polsy AC nie dokladasz wtedy za użyte nowe części i lakier a poza tym masz gwarancje ze odbudową nie zajmuje sie przysłowiowy pan Wiesio od młotka tylko wyspecjalizowani mechamicy.
Poza tym warto dowiedziec sie w okolicy w której mieszkasz w warsztacie gdzie chcesz naprawiac (jakby co ) z kim ubezpieczycielem maja podpisana umowe na naprawy bezgotówkowe bo wtedy nie angażujesz swoich pieniedzy w naprawe i czekasz az ci je ubezpieczalnia zwrÓci.

Pamietaj zanim zawrzesz umowe AC przeczytaj bardzo bardzo dokładnie ogólne warunki ubezpieczenia AC z kilku firm i przekalkuluj sobie co u kogo, za co warto a za co nie warto doplacac.
W razie pytan pisz smialo chetnie wyjasnie bo retoryka tekstu OWU AC jest czasem zawila i nie jasna dla szarego człowieka.
Przy zawieraniu polisy dokładnie wypełnij wniosek do polisy czyli taka boszure kilkustronicowa , która jst integralna częscia polisy. Poza tym jezeli zdecydujesz sie na zmiane ubezpieczyciela wez od starego zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia bo bedzie potrzebne u nowego przy zawieraniu polisy na nastepny rok.

jumper1
04-05-2005, 11:41
z Ac jest ten problem że dotyczy to przede wszstkim własnego komfortu i tak jak poprzednik napisał trzeba dokładnie cztać warunki ubezpieczenia przy AC nie ma co się rzucać na najtańsze, bo potem sie okazuje że jak masz kolizje z twioje winy to ci nie wypłacą bo np wymusiłeś pieszeństwo a tego ubezp nie obejmuje, ( w jakies firmir tak było). Osobiście nie mam AC bo za stare auto mam, ale szwagier ma w WArcie i raz korzystał i jest bardzo zadowolony po wybraniu opcji że samemu bedzie robił w ciągu 5 dni od wypadku miał kaske na koncie, wszystko bardzo szybko załątwili. Nie to rzebym reklamował decyzja należy do Ciebie.

93karol
09-03-2011, 14:57
Witam
ile moze wynosic stawka za mondeo mk3 st220 3L 2003r.?
Tak około.

Jakoob
09-03-2011, 18:20
Witam na poczatku czerwca muszę opłacic AC auto rocznik 99 mam ukończone 26 lat żnizki 50 % mieszkam w krakowie, poradźcie w jakim towarzystwie bedzie najlepiej zawrzeć umowę ze wzgledu na koszt i oczywiście na bezproblemowa wypłtę odszkodowania
obecnie mam zawartą umowe z compensą.

Dzieki

Starsze niż 10 lat auto może być niechętnie traktowane przez ubezpieczycieli. Jeśli nie jest to kontynuacja mogą wcale nie ubezpieczyć, więc nie wiem czy masz jakiekolwiek możliwości poza obecnym ubezpieczycielem.

Osobiście korzystam z Allianz, dom i samochód co daje więcej rabatów, jestem zadowolony.

Witam
ile moze wynosic stawka za mondeo mk3 st220 3L 2003r.?
Tak około.

Na stronie ubezpieczycieli masz kalkulatory stawek...:D

Titi
16-03-2011, 22:04
Witam
ile moze wynosic stawka za mondeo mk3 st220 3L 2003r.?
Tak około.

ja nie mam zniżek i w jednej z firm zaproponowali mi 750zł za OC a z AC z wkładem własnym 1500 zł wyszło mi 2400zł/rok