Zobacz pełną wersję : [mkV] problem z silnikiem


Perki
09-09-2008, 07:28
Witam wszystkich. :fcp1
Mam problem z silnikiem tj. po zapaleniu zimnego silnika nie utrzymuje obrotów i momentalnie gaśnie. Po przytrzymaniu na obrotach gazem chwilę pochodzi i gaśnie. Podczas jazdy przy redukcji biegów kiedy jest moment że silnik nie jest obciążony również potrafi zgasnąć. Silnik nie reaguje na pedał gazu od razu, kiedy wcisnę pedał "do podłogi" on z małym opóźnieniem reaguje jest to niewygodne przy wyprzedzaniu. Dziwne jest to że podczas jazdy kiedy już się rozgrzeje czasem chodzi normalnie.
Wymieniłem już: silnik krokowy - używany ale sam wykręcałem z innego -, sonda lambda, kable wn, świece, czyściłem wszystkie wtyczki złączki itp. robiłem samoadaptację komputera, sprawdziłem przepustnicę czy nie jest zabrudzona, wymieniłem czujnik położenia przepustnicy może o czymś zapomniałem ale robiłem już chyba wszystko o czym przeczytałem na forum.
Dodać muszę że mam zainstalowany LPG i wszystkie objawy są niezależnie czy na Pb czy LPG.
Instalację LPG mam sekwencyjną, auto pali wg ostatnich pomiarów 9,5 l gazu. Serwisant od gazu sprawdził wszystko i mówi że od tej strony wszystko jest OK. tygodniopwo robię ok 900 km więc zależy mi na sprawności auta. :fcp8
Jeśli potraficie pomóc z góry dziękuję.

robal
09-09-2008, 08:26
viewtopic.php?f=8&t=53682 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=8&t=53682)

Perki
21-09-2008, 15:28
Wszelkie dolegliwości minęły po wymianie sterownika(komputera).