Zobacz pełną wersję : Pewne auto,dobra cena ale duży przebieg.Focus 1, czy warto?


Shadowm
09-09-2008, 12:22
Witam!

Mam okazję kupić Fokę i wstąpić dumnie w Wasze szeregi drodzy klubowicze! Najpierw jednak chciałbym poznać wasze zdanie, ponieważ mocno się waham:

Znajomy sprzedaje Forda Focusa mk1 kombi, wersja wyposażenia X100, klimatronic, pełna elektryka. Kupił to auto jako nowe w 2003 roku i jest pierwszym właścicielem. Silnik to 1.6 benzyna 100 KM. Samochód nigdy nie był uderzony czy malowany, a znajomy skrupulatnie go serwisował. Wszystko wydaję się pięknie, ale mam wątpliwości ze względu na dwie rzeczy:

-przebieg
-gaz

Samochód posiada 220 tysięcy km przebiegu, z czego 70 tysięcy zrobione na gazie. Cena dla mnie byłaby niska, i wynosiłaby 16 000 zł. I teraz moje pytanie, do Was, jako specjalistów. Czy warto kupić taki samochód? Obawiam się szczególnie tego gazu, czy może kupić auto i wyjąć gaz? Taki przebieg nie jest straszny dla tego silnika? Na Fordach się nie znam, dlatego proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Michał

dyha
09-09-2008, 21:06
każdy silnik jeśli ma dobrze założoną instalację gazową nie będzie robił problemów. 220 tys to wcale nie jest przebieg dyskwalifikujący samochód. Ważniejsze jest to że był dobrze serwisowany i że przebieg jest znany. Przecież faktycznie 70% samochodów ma podobne przebiegi i po cofnięciu licznika wskazują dumnie 150 tys tylko co z tego. Skupiłbym się na jego bezawaryjności i nie decydowałbym się na wymontowanie gazu. Lepiej korzystać z narzędzi którymi się dysponuje a w tym przypadku to narzędzie pozwoli na duże oszczędności eksploatacyjne bez konieczności inwestowania kilku tysięcy w instalację. Jeśli auto nie stwarza problemów to należy tylko zwrócić baczniejszą uwagę na odpowiednie serwisowanie samego samochodu i dołączonej instalacji.
Ale decyzja należy do kupującego :fcp29

Shadowm
10-09-2008, 16:39
Dzięki bardzo za opinię:) Auto na pewno było dobrze serwisowane i jest zadbane. Biorę je ;)

Madaw
11-09-2008, 14:02
Przy dzisiejszych technologiach 220tys. przebiegu dla silnika to "małe piwo".

michu
14-09-2008, 04:56
220 tyś?? - to rarytasik jest :) znajdź auto z takim przebiegiem bez cofania licznika - no moja Mazda była :) choć teraz z 240 tyś. ma 160 z tego co wiem :) - po wnętrzu nie dało się poznać, o miała właśnie 240 tyś i zero śladów użytkowania

pzdr