Zobacz pełną wersję : [mk6] Escorcik czerwony fordolot nie odpala


koalowy
11-09-2008, 19:45
Witam fordomaniaków mam problem ze swoim essim jest to 92-95 przejściówka 1,6 z założona gazownią, a problem jest takiego typu ze po nocy lub po długim czasie nie odpalania ma problem by znowu zastartować, przekręca sie kluczyk i nawet nie zapalają sie kontrolki, ale rozrusznik kreci kreci, ale nie odpala trzeba wtedy pokręcić-poruszać kluczem w stacyjce nawet do góry na boki od 10 nawet do 50 razy iii zapalają sie wtedy kontrolki od aku i oleju wtedy można odpalić auto przy czym jak zaskoczy słychać takie ttggzzzz jak by sie coś zwarło, a wskazówki od obrotów i prędkościomierza podskakują. Nie wiem czy jest gdzieś zwarcie, jak jest to gdzie go szukać. Czy może to wina stacyjki. Źle mi jest z tym bo min 15 min wcześniej muszę wstać by odpalić auto


Auto ma jakąś rzeźbę w elektryce (światła podłączone są tak że od razu sie zapalają) ale te problemu zaczęły sie jakieś 3 tygodnie temu.

liczę na posty z pomocą
pozdrawiam

Magik123
11-09-2008, 20:02
Kostka stacyjki do sprawdzenia, wskazowka predkosciomierza jest na linke wiec ciezko eby cos tam skakala, chyba ze z uderzen, a jak wiadomo, kontrolki sie nie swieca bo wlacznik w kostce nie jest zalaczony,a tym samym nie ma pradu podanego do skrzynki i dalej, jest tak jak bys na krotko rozrusznikiem krecil bez wlaczonegoi kluczyka

koalowy
11-09-2008, 20:12
no ale jak włoże kluczyk przekrece w 2 pozycje nie zapala sie nic a przekrece dalej rozrusznik kreci iii nic
dopiero po siłowaniu sie z kluczykiem w stacyjce w pozycji 2 zaskakuje zapalają sie kontrolki i odpala

czy oczyszczenie kostki coś da?
czy szukać nowej

Magik123
11-09-2008, 20:21
Bo masz dwie pozycje w wlaczniku, pierwsza to kontrolki, druga rozrusznik, a przy przekreceniu jesli nie zalaczy kontrolek to rozrusznik i tak zakreci. Mozna wyjac i obejrzec, moze gdzies juz sie wytarlo cos

koalowy
26-10-2008, 15:07
chodziło o wskazówkę od obrotomierza ostatnio po takim odpalaniu w ogóle nie wskazywała obrotów mimo ze silnik działał i miał kolo 2tyś

Magik123
26-10-2008, 17:02
Polączenia, w liczniku, w kostce, badz w skrzynce bezpiecznikow.