Zobacz pełną wersję : [MK7] Mokra podłoga - Jak zaradzic


jajec_tbg
20-09-2008, 17:35
Witam.

Mam problem. Mianowicie od strony pasarzera jest mokra podłoga cała. Na długosci od początku gdzie sie trzyma nogi do samego konca do tylnej kanapy... Jest mokry dywan i ta mata wygłuszająca która jest pod dywanem.

Od czego to moglo sie zrobic ? Nie mam zadnych dziur pod spodem. Bylem na kanale i jest zdrowy od spodu ?

Prosze o pomoc !?!?

-waldi-
20-09-2008, 17:36
pod akumulatorem masz dziurę

jajec_tbg
20-09-2008, 17:43
Tak własnie mi powiedział znajomy taki troche mechanik. Ale jezli tutaj usłysząłem to samo co od niego, tzn. że trzeba wyjac akumlaotor i dziure jakos załatac zeby nie ciekło do srodka.

A czym mozna wysłyszyc ten dywan i mate wygłuszająca ? Mata jest nawilzona woda...

Pawel
20-09-2008, 18:06
prosze poprawic temat :!:

jajec_tbg
20-09-2008, 19:32
Macie jeszcze jakies sugestie co to moze byc ? ;> I jak wysuszyc dywanik i mate wygluszającą ??

Pawel
20-09-2008, 19:39
I jak wysuszyc dywanik i mate wygluszającą ??
Ja susze tak. Podnosze wykładzine razem z wygłuszeniem i wkładam wyborczą. I tak co dziń wymieniam, az gazeta wchłonie wilgoć. Dodatkowo, jesli nikogo nie woże, to wkładam cos pod wykładzine aby była podniesiona i aby schło. Jak juz wyschnie, to wkładam czysta sucha gazete i wykładzina z wygłuszeniem wraca na swoje miejsce.
W ten własnie oto sposób susze wykładzine i wygłuszenie.
Woda mi sie bierze z drzwi. Gdzies mam szpare pomiedzy ta gabka wygłuszajaca a poszyciem drzwi. Woda leci po szybie i scieka zamiast na zewnatrz, to do wewnatrz.

radekbox
20-09-2008, 20:32
tak jak pisze Slawko, gazeta, zeby wyciagala wilgoc i wymiana jej na nowa, jak naciagnie i podluz np. kawalek jakiegos drzewa, zeby byla wykladzina i wygluszenie w powietrzu, zeby byl swobodny obieg powietrza ze wszystkich stron.

leszek22
20-09-2008, 21:43
tak jak pisza chlopaki,bedzie dziura pod akumulatorem-przerabialem to niestety moja byla na tyle duza ze trzeba bylo caly nowy kawal blachy pod aku wspawac :/ z oryginalnej zostalo jakies 3cm na srodku aku dlatego nie wpadl do srodka :P jezeli chcesz dalej nim jezdzic to sie pospiesz bo podloga zacznie gnic....

jajec_tbg
21-09-2008, 10:19
No własnie mam sie za to zabrac w poniedzialek mam nadzieje ze nie bedzie z tym duzo roboty

darnel
21-09-2008, 22:06
I jak wysuszyc dywanik i mate wygluszającą ??
Ja susze tak. Podnosze wykładzine razem z wygłuszeniem i wkładam wyborczą. I tak co dziń wymieniam, az gazeta wchłonie wilgoć. Dodatkowo, jesli nikogo nie woże, to wkładam cos pod wykładzine aby była podniesiona i aby schło. Jak juz wyschnie, to wkładam czysta sucha gazete i wykładzina z wygłuszeniem wraca na swoje miejsce.
W ten własnie oto sposób susze wykładzine i wygłuszenie.
Woda mi sie bierze z drzwi. Gdzies mam szpare pomiedzy ta gabka wygłuszajaca a poszyciem drzwi. Woda leci po szybie i scieka zamiast na zewnatrz, to do wewnatrz.
Dokładnie tak samo suszę, tylko że wkładam "korespondencję" z media , real i innych. Pomagam sobie czasem :p 15 kW nagrzewnicami. Problem opisywałem na forum i wymieniłem nagrzewnicę, uszczelki drzwi i było lepiej ale nie sucho www.forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=8&t=57057 (http://www.forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=8&t=57057). Rozebrałem boczki drzwi i na silikon "auciarski" przykleiłem oderwane przeze mnie gąbki wygłuszające do blachy-jest dobrze-dosuszam podłogę, ale już raczej wody nie przybywa

jajec_tbg
24-09-2008, 20:17
Dziury pod akumlatorem nie ma napewno bo sprawdzałem, plynu z nagrzewnicy nie ubywa, wiec nie jest dziurawa. Wiec skad to sie moze lac ?? Nie mam pojecia. Pomozcie.

Pawel
24-09-2008, 21:02
z drzwi albo przez podłuznice. Jak podniesiesz wykładzine i wygłoszenie, to zobaczysz takie plastikowe zaslepki. Jak sa nieszczelne, to woda bedzie sie dostawać do srodka pod wykładzine.

darnel
24-09-2008, 21:25
Dokładnie. Ja już na samym początku te zaślepki wkleiłem na silikon, aby je jako źródło wykluczyć

jajec_tbg
25-09-2008, 20:12
No bo tylko sie leje od strony pasazera. Od kierowcy jest suchutenko.. Zobacze te zaślepki, mam nadzieje ze pomoże.