Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] System monitorowania ciśnienia w ogumieniu


ARS
21-09-2008, 12:14
Posiadam system monitorowania ciśnienia w ogumieniu, przyznam nawet, że to dobry gadżet, kilka razy sprawdzałem i pokazuje ciśnienie w kołach dokładnie dzięki czemy bez potrzeby nie trzeba sprawdzać. Poza tym ponoć monitoruje automatycznie zbyt duży spadek ciśnienia.
Mam jednak pytanie. Czy to prawda, że posiadając taki system nie powinno się używać zestawu naprawczego do kół w który to zostały wyposażone nasze autka?

jvc
21-09-2008, 12:18
Posiadam system monitorowania ciśnienia w ogumieniu, przyznam nawet, że to dobry gadżet, kilka razy sprawdzałem i pokazuje ciśnienie w kołach dokładnie dzięki czemy bez potrzeby nie trzeba sprawdzać. Poza tym ponoć monitoruje automatycznie zbyt duży spadek ciśnienia.
Mam jednak pytanie. Czy to prawda, że posiadając taki system nie powinno się używać zestawu naprawczego do kół w który to zostały wyposażone nasze autka?

Ogólnie nie polecam stosowania zestawów naprawczych czy z czujnikami czy bez ,jest to jedno wielkie g.... ., lepiej kupić sobie koło zapasowe bo na pewno jest taka opcja :fcp1

krootki
21-09-2008, 13:44
lepiej kupić sobie koło zapasowe bo na pewno jest taka opcja :fcp1

I gdzie niby trzymać to koło?

jvc
21-09-2008, 14:24
a to nie ma miejsca ? :fcp15

tygrysex
21-09-2008, 15:32
jvc - jest, w bagazniku, albo na tylnym siedzeniu ;) niestety...

krootki
21-09-2008, 15:33
a to nie ma miejsca ? :fcp15

Gdyby było to by pewnie dawali to koło zapasowe...

jvc
21-09-2008, 15:49
ups..to nie wiedziałem :fcp18 w mondeo też była opcja bez koła i z kołem za dopłatą przynajmniej jako opcja w wyposażeniu

jvc
21-09-2008, 19:01
Co do czujnika to jeżeli jest to taki standardowy mocowany do zaworu felgi to faktycznie raczej niewskazane używac zestawu naprawczego w formie sprayu ,ponieważ po użyciu tego środka wewnątrz opony jest go pełno a wygląda to jak jakaś żrąca substancja :fcp2 więc na czujnik raczej dobrego wpływu nie ma .

w@riat
04-10-2008, 12:01
dzwoń po ford pomoc, :fcp2 zestaw naprawczy to tylko taki opatrunek :fcp2
a latex ze środka da sie wymyć , nie mam pojęcia czy zalepi czujnik , ale jakoś nie wyobrażam sobie samodzielnej wymiany kola w S-maxie .Do tych kółek to by się wózek widłowy przydał;)) i podnośnik hydrauliczny :fcp26