Zobacz pełną wersję : transit connect 1.8 tdci 2004 nie odpala


szarywilkpolski
01-10-2008, 20:14
Witam wszystkich ludzi dobrej woli. Mam taki problem. Posiadam sam. Ford Transit Connect 2003 z silnikiem 1.8 Common Rail. Jakiś czas temu mój ukochany Fordzik zaczął mocno kopcić, pomyślałem że to wtryskiwacze i postanowiłem je wymienić. Podczas demontażu okazało się że jeden wtrysk jest tak napieczony w gnieździe że nie można go usunąć. Zdjąłem głowicę i z trudem go wybiłem. Zamontowałem głowicę na nową uszczelkę, nowy pasek i zakupione wtryskiwacze, używane ale dobre. Po tych zabiegach silnik nie chce nawet zagadać. Ściągnąłem mechanika z testerem, wpisał wtryskiwacze do kompa i dalej nic. Urządzenie nie wykazało żadnych błędów poza P1000.Wykręciłem wtryski raz jeszcze i podłączyłem je do szyny ale bez wkładania w głowicę aby sprawdzić ile mi naleją do menzurki w 10 sek. Okazało się że nie podają ani kropli. Przed wtryskami jest jakieś ciśnienie ale nie mam jak go zmierzyć. A poza tym to wszystko dzieje się w Anglii. POMOCY !!!!!!!!

syruś
01-10-2008, 20:38
ciśnienie sprawdzisz na WDS wykaże może te co założyłeś są do dupy i nie chce się uruchomić.

szarywilkpolski
01-10-2008, 22:24
jutro wszystko jeszcze raz posprawdzam. dzięki

szarywilkpolski
02-10-2008, 16:57
Witam wszystkich. Dzisiaj od samego ran sprawdzałem wszystkie wiązki i złączki, ale wszystko jest Ok a paliwa wtryskiwacze jak nie wtryskiwały tak nie wtryskują. Zadzwoniłem do diagnosty i umówiłem się na podłączenie do kompa. Zobaczymy czy coś wykryje. Przychodzi mi na myśl jeszcze odcięcie paliwa w przypadku kolizji. Czy jest coś takiego w dieslach i jeśli jest to gdzie?

Pawel
02-10-2008, 17:11
Witam wszystkich. Dzisiaj od samego ran sprawdzałem wszystkie wiązki i złączki, ale wszystko jest Ok a paliwa wtryskiwacze jak nie wtryskiwały tak nie wtryskują. Zadzwoniłem do diagnosty i umówiłem się na podłączenie do kompa. Zobaczymy czy coś wykryje. Przychodzi mi na myśl jeszcze odcięcie paliwa w przypadku kolizji. Czy jest coś takiego w dieslach i jeśli jest to gdzie?

Z tego co wiem wyłącznik bezwładnościowy wystepuje tylko w wersjach benzynowych.

Pawel
02-10-2008, 17:15
Temat: transit connect 1.8 tdci 2004

No i co z tego, ze transit, że connect itd.
Proszę to poprawić :!: