Zobacz pełną wersję : [Ka 1996-2008] Woda w bagażniku - jak uszczelnić tylne lampy ??


maciek911
01-10-2008, 21:42
Cześć Wszystkim :fcp2

Padło na mnie i ja też stałem sie posiadaczem kolejnego już Forda - tym razem Kaczki.

Mam pytanko, nic nie ma tutaj na ten temat - podczas deszczu i mycia autka dostaje mi sie do bagażnika woda ...

Zauważyłem, że woda wpływa poprzez tylne lampy.
Ma ktoś z Was pomysł, jak i czym te lampy uszczelnić ??

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam, 911. :fcp27

blair7
01-10-2008, 21:58
moze silikonem....i zaloz sobie lepsza antene do unidena a zobaczysz co radyjko moze....

maciek911
01-10-2008, 22:18
Ok pomysle chociaz silikon juz stosowalem a leje sie dalej ... Moze dałem za mało :P

OT - O jakiej mowisz antenie ?? Musze mieć magnesówke...

Pozdrawiam. 911

blair7
02-10-2008, 08:00
to wilsona kup, jesli musisz mic magnes, ew jakas montazowa + podstawa magnesowa, sa podstawy, ktorych producent daje gwarancje ze nie odklei sie do 150 km/h, a co do lamp to moze na allegro kupisz tanio jakies uzywane, wolne od tej wady

Iwo
02-10-2008, 08:42
Nie wierzę, że to lampy - u mnie też się woda lała litrami ale przez łączenie blach pod zderzakiem.

Pinki
02-10-2008, 14:38
OT
ktorych producent daje gwarancje ze nie odklei sie do 150 km/h,
Oj M911 to nie na nasze jazdy :) widziałeś M911 ,że mój Lemm się ładnie trzyma a jest to montażowa na podstawie magnetycznej. pozatym wiadomo, że ważniejsza jest antena od radia EOT


maciek911, jak chesz to czymś kleić to ja Ci proponuje uczelniacz derkarski czyli tak zwaną żywą gumę chodzi o to, że nie twardnieje i jest zawsze elastyczny.

VanityOverdose
02-10-2008, 17:40
Mogą to być lampy - miałam tą samą sytuacje, niestety uszczelnianie silikonem nic nie dało :/ Wyjściem się okazała wymiana lamp na nowe. Moja KAczucha była bita z tyłu (żeby tylko :P) i lampa była pęknięta, teraz jest już wszystko w porządku i problem basenu w bagażniku zniknął :)

maciek911
19-10-2008, 09:10
Witam serdecznie.

Cały tył został poprawiony masą ale mam gdzieś jeszcze jedną małą dziurkę, przez którą wpływa już o wiele mniej wody, ale jeszcze jednak. :fcp27 Jak coś wywalcze to dam znać.

Pzdr. 911 :fcp12

termin10000
06-06-2013, 08:00
Tak jak w temacie. Poszukiwałem źródła smrodku w moim autku i wyszło na mokrą matę w bagażniku. Usunąłem ją i faktycznie zbiera się woda i to dużo.
Wydedukowałem - nie wiem czy słusznie, że Kaczka ma jakąś wadę w odpływie woda ścieka rynienką i przy dużej ilości przedwcześnie skręca na lampę (sączy się przez uszczelkę lampy do bagażnika) zamiast spłynąć w kierunku tylniego zderzaka. Zakleiłem szczelinę między lampą i karoserią od góry taśmą. Pytanko czy są jeszcze miejsca którymi kaczka tankuje wodę do bagażnika ?

Eriberonter
06-06-2013, 12:39
;) mam ten sam problem peł,no wody w bagażniku lało się przez uszczelkę prawej lampy dalem silikonu między uszczelkę a karoserię i jest ok ,wkurza mnie jeszcze stojąca woda pod uszczelkami drzwiowymi na progach ale jeszcze nie mam na to koncepcji

yaro666
06-06-2013, 20:53
są też uszczelki do okien z taśmą klejąca z jednej strony. można przykleić i docisnąć śrubami.

Eriberonter
20-09-2013, 09:40
mam kaczkę 1997r i w klapie tylniej pod zamkiem są takie podłużne otwory i tamtędy leci mi do bagażnika woda , czasami nawet sporo, już wszystko pokontrolowałem, uszczelniłem zamek i cały ten plastik za który sie otwiera klapę, wycieraczkę szyby tylniej --ta guma mam na silikonie trzymie super ,ale w klapie jest ciagle woda i wykapuje na podłogę bagażnika ---juz nie mam koncepcji --może ktoś walczył juz z tą przypadłościa??

Izabelka
20-09-2013, 12:01
Zdejmij plastik z klapy połóż się w bagażniku a druga osoba niech leje wężem po aucie i sobie wypatrzysz skąd leci woda.

lechu_arka_bus
23-09-2013, 05:59
Ja znalazłem koncepcję na tą wodę na progach...
Przed....., w trakcie......., i po fakcie:p

Bump: p.s. oczywiście ocynk!!!!!!

yaro666
23-09-2013, 21:55
co mają drzwi do klapy bagażnika?

ocynk to tylko powłoka, która też ma swoje właściwości określone w czasie. np. sama powłoka po cynkowaniu stali w średnio wilgotnym środowisku po ok. 2-3 tyg. wygląda nieciekawie. wszystko zależy od procesu i grubości powłoki. Można porównać karoserię Volvo do innych marek i nie znajdziesz zardzewiałego Volvo

lechu_arka_bus
24-09-2013, 05:41
Jak byś uważnie (yaro666)czytał to byś wiedział, że to co dodałem dotyczy postu #10 !!!:p

yaro666
25-09-2013, 20:33
:D odgrzewany kotlet, prawda jest taka, że silikon wszystko naprawi :wink:

Eriberonter
30-09-2013, 18:55
Zdejmij plastik z klapy połóż się w bagażniku a druga osoba niech leje wężem po aucie i sobie wypatrzysz skąd leci woda.
No i eureka poleżałem sobie w tym bagażniku dość trochę ,wyszło na to że kapie sobie woda do klapy ,a potem na podłogę bagażnika ,okazało się że korozja się zrobiła pod silikonem na jakim jest wklejona szyba tylnia i tam sobie leciało,, ach te kaczki wszędzie korodują :027: