Zobacz pełną wersję : Pomoc w zakupie wielorybka:)


Pawel
06-10-2008, 16:16
Na początku chciałbym wszystkich gorąco przywitać, gdyż jestem tu nowy i mam nadzieję że nie długo również dołącze do grona szczęśliwych nabywców scorpio :fcp1
Chciałbym kupić wielorybka w sedanie raczej 2.0 16v ze względu na spalanie bo z diesla już się wyleczyłem po strudiowaniu forum:P I moje pytanie jest następujące z jakiego rocznika najlepiej kupić to autko? Bo czytałem że '95 elektryka jest do bani;/. Czy szukać może młodszego czy to nie ważne i patrzeć tylko na stan techniczny? Podpowiem, że chce w manualu a cena jaką chce przeznaczyć to +/- 12 tys i zagazować dziada. Czy może szukać młodszego np z 98 2.3 z lpg? I co powiecie na temat tego egzemplarza? http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... rigin=PARK (http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=78751805&origin=PARK)
Osiągi nie sa dla mnie aż tak ważne, bardziej interesuje mnie stan techniczny ale jeżeli model z 98 będzie pozbawiony jakiś wad wsześniejszych wielorybów to przemysle zakup z silnikiem 2,3.

Pozdrawiam i czekam na pomoc. P.s Jak jest z tym komfortem bo jakies 2 lata temu przejelaem sie scorpio co prawda to byl kombi i diesel ale glosny i tak komfortowy był jak wóz drabiniasty :fcp5 I jak byście porównali komfort scorupy z VW Passatem z 2001 roku. Dodam że pasek jest świetnie utrzymany może ktoś takim z was jeżdził?

J@nkes
06-10-2008, 16:58
Napewno w Scorpio mk3/wielorybie komfort jazdy będzie o wiele lepszy niż w pasacie.

Może nie to ze w modelach przed liftowych czyli 95-97 szwankowała elektryka tylko poprostu wiązki silnika i podłużnicy byly wykonane z lipnej jakość materiałów, w modelach poliftowych 97-98 niby to poprawili.
Na Twoim miejscu bym się jednak zastanawiał nad silnikiem 2.3, pali podobnie co 2.0 a ma o te parę koni więcej. gaz do tego silnika najlepiej sekwencja, ale blos tez w ostateczności możne być.
A dlaczego w MSB chcesz go koniecznie??

Pawel
06-10-2008, 17:04
Zależy mi na mniejszym spalaniu wiec myslalem o 2.0 Poza tym jezeli takie autko sprowadze to akcyza jest mniejsza. A co do MSB to wydaje mi sie ze automat z 2.0 to rakieta nie bedzie:) a co myslisz o tym srebnym w linku?

J@nkes
06-10-2008, 17:09
2.0 i 2.3 bardzo podobnie spalają, obydwa te silniki to nie są rakiety, ale nawet w ASB nie będą zawalidrogami :)

A co do tego Scorpiaka z linku, to ładny jest zadbany, trochę słabe fotki ale coś mi ten przedni zderzak nie pasuje i moim zdaniem za tą cenę plus opłaty sie nie opłaca.
U nas na forum FST http://ford-scorpio.pl/forum/index.php np. kolega Gruber sprzedaje takie cos jak Cie interesuje ze zrobionymi bolaczkami :)

wtom
06-10-2008, 17:26
nie patrz na rocznik tylko na stan techniczny! jak kupisz zadbanego to będziesz zadowolony. ja swojego z 95r. sprzedałem za 11tys, ale ten co kupił wiedział za co płaci. :fcp1

Pawel
06-10-2008, 17:26
Co do ASB to nigdy nie mialem samochodu z automatem i nie znam sie na tym kompletnie a kupic bubla i sie bujac z nim do konca zycia to nie probrem:) Poza tym mam mieszane uczucia co do ASB w samochodzie z gazem;/

Pawel
06-10-2008, 17:29
nie patrz na rocznik tylko na stan techniczny! jak kupisz zadbanego to będziesz zadowolony. ja swojego z 95r. sprzedałem za 11tys, ale ten co kupił wiedział za co płaci. :fcp1

Ja najpierw musze swój sprzedać więc aż tak bardzo mi sie nie śpieszy z zakupem. Nawet wole wyszukac perełke niz sie napalic na piewrszy lepszy:) ale to chyba normalne:P tylko moje pytanie bylo czy szukac wylacznie w rocznikach 97-98 czy 95-98 :fcp2 ?