Zobacz pełną wersję : NISKA TEMPERATURA SILNIKA


krzych
12-11-2003, 19:22
(Post wysłany przez Maciek_jr)

Niedawno kupiłem FIESTĘ z 94r. Problemem jest niska temperatura silnika, wymieniłem termostat i czujnik temperatury. Mimo tego wskazówka wychyla się między M-R (napis NORM na wskaźniku temp.), przez co więcej spala niż w okresie letnim chociaż pokonuje dalekie odległości. Wskazówka zaczyna się podnosić po przejechaniu ok 4 Km.
PROSZĘ O POMOC BO INACZEJ MOJE CACKO PUśCI MNIE Z TORBAMI !!!

krzych
13-11-2003, 12:59
(Post wysłany przez Marcinek)

Witaj,
z tego co piszesz nie jest aż tak źle. Położenie wskazówki między M i R jest dość normalne. Nagrzewanie się silnika możesz przyśpieszyć zakrywając np. grubą tekturą wlot powierza chłodzącego chłodnicę pod zderzakiem - ja tak robię. Wlot nad zderzakiem pozostaw odkryty!!
Silnik dłużej będzie trzymał ciepło, jeśli również ocieplisz maskę od wewnątrz.
Marcin

krzych
13-11-2003, 13:13
(Post wysłany przez Marcinek)

Z tego, co piszesz, nie jest aż tak źle. Położenie wskazówki między M i R jest normalne. Silnik będzie się nagrzewał szybciej, jeśli zasłonisz chłodnicę (na przykład grubą tekturą ) poniżej zderzaka. Szczeliny powyżej pozostaw odsłonięte!!
Silnik będzie dłużej ciepły, jeśli ocieplisz od wewnątrz maskę.
a przy okazji: jaki masz silnik i ile ci pali na trasie przy 100km/h??
Marcin

kamel
29-08-2004, 19:21
nie ma sie co stresowac te silniki tak maja

axe
11-09-2004, 22:17
u mni w fiescie1.25 wskazowka jest na r czasami za m pozdr

szynszyl
17-09-2004, 19:26
a mi się zepsuła i nigdy nie przejdzie wyrzej niż pół zakresu. he he i nie mam takich problemów he he. a z nagrzewaniem jest dobrze np. w orionie dieslu a jeszcze lepiej w escorcie 1,9 (1,dziewięć) benzyna. inne - popieram przedmówce