Zobacz pełną wersję : Wymiana radiomagnetofonu w focusie


Marioosz
13-05-2005, 17:37
Mam nowo nabytego fokusika. Super autko, tylko ma wbudowane fordowskie radio z magnetofonem. Czy jest możliwość wyjąć jakoś to radio i włożyć sobie nowe, kupione. To teraz jest duże i po ewentualnym wyjęciu go i zamontowaniu standardowego zostanie dziura. Jak to zrobić, są jakieś zaślepki. Czy to można zrobić samemu czy lepiej w ASO :?:

Greg
13-05-2005, 21:37
Robisz samemu , idziesz do media markt lub jakos podobnie . Kupujesz przejsciowki z fordowskich na ISO ( tzn takie jakie teraz maja org wszystkie nowe radia ) mozesz tam rowniez kupic zaslepke na miejsce pozostawione przez duze fordowskie radio . Jak nie tam to na Alegro spokojnie znajdziesz taki plastik ( cena jakies 25 zl.) ASO sobie odpusc :twisted: dasz rade . Jak cos jeszcze to pytaj na GG lub PW .
Pzdr.
Ps . w linku pod opisem mam fotki , na jednym widac plastik i radio na 1 din .

kacper69
15-05-2005, 20:18
Takie nietypowe pytanie: czemu nie pasuje tobie to radio Forda? , one sa takie fajne , duże , do żadnego innego auta nie pasują , mało je kradną , a chyba wogóle ( no chyba że jakiś wypas).
Sasiadom biora różńe radia , a mojego forda 3000 nie chcą , czuje się bespieczny...
Ja bym zostawił sobie to radio.

Greg
15-05-2005, 20:43
Moze dlatego ze ma magnetofon , a dokupowanie zmieniarki to prawie taki sam koszt jak nowsze radio na 1din. Mnie w moim fordowskim strasznie wnerwia kaseciak , dokupilem wiec zmieniarke pod forda . Pojezdzilem troche i sprzedalem wszystko wymieniajac na radio 1 din z MP3 . Teraz jestem bardzo zadowolony .
Pzdr.

Marioosz
15-05-2005, 21:12
Dokładnie tak. Radio jest ok, a magnetofon trochę starego typu, nawet głowicy nie ma dwustronnej i trzeba przekładać kasetę żeby słuchać drugiej strony. Oczywiście odnośnie kradzieży to racja że takiego to raczej nie ukradną (ma nawet panel ściągany i podłączony jest do alarmu), ale cd z mp3 jest o wiele praktyczniejsze.

Greg
15-05-2005, 21:26
Masz zamiar wymienic na MP3 , tak wywnioskowalem z powyzszej odpowiedzi . Ja jestem bardzo zadowolony , czego tobie tez zycze :D Milego sluchania , jezeli mialbys jakies pytania dawaj na GG lub PW .
Pzdr.

Marioosz
15-05-2005, 22:06
no tak myślałem, jak już cd to w dzisiejszych czasach tylko z mp3, mniej płytek do wożenia, a i sprzęciki już potaniały.

TomaszM
19-05-2005, 14:08
tak jak pisałeś po wymiane zostaje otwór, miałem nieorginalne radio i kiedy go sprzedawałem to wymontowałem. mam na sprzdaż zaślepkę+ kable przejsciówki z instalacji Forda i radio CD Pioneer, cena do uzgodnienia. jeżeli mieszkasz w okolicy Poznania to moge dostarczyć a jak gdzieś dalej to można wysłać. Wszystkow bardzo dobrym stanie oczywiście mogę sprzedać osobno radio. Zaślepkę i kable kpiłem w salonie.

arturek
24-10-2006, 08:59
no tak myślałem, jak już cd to w dzisiejszych czasach tylko z mp3, mniej płytek do wożenia, a i sprzęciki już potaniały.
Odgrzewam temat bo na allegro jest radio Ford MP3

http://www.allegro.pl/item134213993_rad ... focus.html (http://www.allegro.pl/item134213993_radio_na_mp3_ford_focus.html)

pozdrawiam
Arturek

Remoo
24-10-2006, 13:35
Firmowe radio to ryzyko bo bardzo latwo je stracic razem z szyba. Znajomy stracil dwa takie radia a inny z Mondeo raz. Po takiej przygodzie obaj zmienili radia na inne - nie fordowskie.

arturek
25-10-2006, 10:24
Firmowe radio to ryzyko bo bardzo latwo je stracic razem z szyba. Znajomy stracil dwa takie radia a inny z Mondeo raz. Po takiej przygodzie obaj zmienili radia na inne - nie fordowskie.
Ja mam Ford 5000 i mam nadzieję, że mało kto słucha kaset więc jest szansa iż radio ocaleje.