Zobacz pełną wersję : nietypowy fokus


Pawel
12-10-2008, 08:25
mam zamiar kupić fokusa z 2002r. z silnikiem 1.4l w bęzynie jest tam navi radio z cd moje pytanie brzmi co to jest gdzie mogę znaleść info o tym siniku no i co sądzie o tym modelu?Ma przebiegu 160tyskm czy to niezadużo?

dyha
12-10-2008, 10:50
z opinii użytkowników jednoznacznie wynika że jest to zdecydowanie zbyt słaby silnik to tego autka. Ja mam 1,6 i osobiście uważam że jest to minimum. Decydując się na ten silnik z pewnością liczysz na oszczędności eksploatacyjne, tutaj możesz się też srogo zawieść, 1,4 pali praktycznie tyle samo albo i więcej niż jednostki 1,6 czy nawet 1,8. Wielu użytkowników 1,4 wyrażało na forum swoje duże zdziwienie w tej kwestii

Pawel
12-10-2008, 17:34
Witam za odpowidz serdeczne dzieki zastosowałem się do ww sugestii jusz prawie się zdecydowałem na disla z r2001 ma niecałe przebiegu 120tys. w sumie dziś zrobiłem jazdę prubną chodzi znakomicie na co musze zrobić szczegolną uwagę przy zakupie(typowe usterki)i jeszcze jedna a mianowicie z kat moge ściagnoć instrukcje w jezyku polskim (mieszkam w niemczech)z góry dziekuję

dyha
12-10-2008, 18:18
instrukcję masz tutaj:
http://www.ford.pl/ns7/instrukcje_obslu ... ad/-/-/-/- (http://www.ford.pl/ns7/instrukcje_obslugi/instrukcje_obslugi/servicing_download/-/-/-/-)

jeśli chodzi o usterki to radzę jechać do specjalistycznego punktu znającego się na Fordach. Ja tak zrobiłem, bo ciężko laikowi po oględzinach powiedzieć coś o faktycznym stanie auta. Wizyta za którą w ASO zapłaciłem 200 zł dała mi naprawdę duży obraz ogólny stanu w jakim był samochód w chwili gdy go kupowałem. wcześniej obejżałem chyba z 8 - 10 innych focusów i szczerze przyznam że w przedbiegach je odrzuciłem. Radzę abyś wyposażył się choćby w prosty magnetyczny miernik grubości powłoki lakierniczej. Ja kupiłem za 14 zł na allegro, ale pomógł mi wielokrotnie, nie chodzi mi tu o parkingowe obcierki, ale niestety większość aut (sam tego doświadczyłem) jest po dzwonie i późniejszej odbudowie, ważne jest porównanie równości szczelin pomiędzy elementami, jeśli odstępy są różne to elementy na pewno nie są oryginalne. Bardzo dużo może Ci powiedzieć jazda próbna, odbyłem kilka zanim kupiłem samochód. Jeden miał niesprawną pompę wspomagania, drugi źle działającą skrzynię biegów, trzeci bijące zawieszenie na każdej nierówności. Jasne, nie kupisz auta w stanie idealnym, ale jednak samochód z 2002 r nie powinien mieć tego typu mankamentów i po stwierdzeniu tych faktów po prostu odpuszczałem sobie te oferty. Zwróć uwagę na korozję, niestety focus ma z nią problemy, zwłaszcza dolne części drzwi i klapy bagażnika, Chcesz diesla, ja mam benzynę więc wiele tutaj Ci nie pomogę, 2002 tok to jeśli się nie mylę już silnik TDCi, wpisz w wyszukiwarkę TDCi wielu innych kolegów z forum często wypowiadało się w kwestii tego silnika więc może to Ci pomóc w temacie silnika i jego ewentualnych typowych usterek
:fcp29

Pawel
12-10-2008, 18:28
Piękne dzieki za wypowiedż myśle ze dostosuje się do dorady i o wszystkim napiszę jak zfinalizuję transakcję