Zobacz pełną wersję : fokus przecieka - pomocy


mareks007
16-05-2005, 13:55
witam wszystkich forumowiczów.
Zauważyłem ostatnio że pod dywanikami z przodu mam wodę. Woda dostaje się z tego co zbadałem przodem tzn. spod deski rozdzielczej. ;( Sprawdzałem podwozie i nie ma żadnej dziury. Skąd ta woda może się dostawać do środka? pomocy.
Czy ktoś miał taki przypadek?
-pozdrawiam

Greg
16-05-2005, 15:31
Jest kilka mozliwosci :
- zle zlozone podszybie po wymianie filtra przeciwpylkowego ,
- odklejona gdzies delikatnie szyba ,
- lub spadla gdzies w komorze silnika guma zabezpieczajaca przejscia pomiedzy komora a wnetrzem ,

I z innej beczki , moze ta woda to plyn . Moze cieknie z nagrzewnicy , sprawdz poziom plynu chlodzacego .

Pzdr.

Diabel
17-05-2005, 10:32
Kiedyś źle przykleili mi przednia szybe i miałem to samo. Oczywiście weryfikacja tego jest bardzo prosta, wysusz wnetrze,wywietrz smród ;) i lej wode na szybe albo czekaj na deszcz :), możesz też poodkręcać plastiki i szukać szczeliny lejąc wode.

Zresztą nie trzeba być Holmsem, żeby stwierdzić, że to przednia szyba jeśli zauważyłeś, że masz mokre dywaniki a dzień wcześniej padł ostry deszcz ;). W każdym razie nie zwlekaj bo ciężko to wysuszyć a smród z dnia na dzień staje się coraz większy.

mareks007
17-05-2005, 12:21
dzięki za rady ale jeżeli szyba jest dobrze wklejona to skąd woda może jeszcze się dostawać do wnętrza :?:

marek34
17-05-2005, 17:56
Jeśli jesteś pewien, że to woda i szyba jest OK, to mogły zapchać się kanały odprowadzające wodę z podszybia. Pewnie stawiasz auto pod drzewami, lub jeździsz do lasu ;) i napchało ci się liści. Woda nie odpływa z podszybia i wlewa się przez otwór przy filtrze kabinowym. Trzeba zdjąć ten czarny plastik przy szybie i oblukać czy nie ma tam syfu.

mareks007
19-05-2005, 10:34
chyba sobie poradziłem, żle było złożone podszybie i woda sie lała przez filtr przeciwpyłkowy, tak mi się wydaje.
Złożyłem wszystko po swojemu, wysuszyłem. Na razie jest sucho chociaż wczoraj lało cały dzień a samochód stał pod chmurką
-pozdrawiam, dzięki

Wujo Kruchy
31-05-2005, 10:41
W razie problemów z szybą(-ami) samochodową, która jest zamontowana na tzw. montażu konstrukcyjnym - daj znać słuze wszystkim posiadaczą fordów szeroką pomocą doradczą.
(12 lat w branży szyb samochodowych - produkcji i montażu)