Zobacz pełną wersję : [MK3] Prośba o ocenę , bo planuję kupić.


Pawel
20-10-2008, 12:08
Witam wszystkich, nie wiedziałem w jakim dziale umieścić swój problem więc piszę tutaj.
Planuję zakup mondziaka i najładniejszy jaki znalazłem i oglądałem to ten :

Ogłoszenie właściciela (http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6698521)

Sęk w tym ,że auto stoi w komisie, (właściciel osoba prywatna) ,gościu z komisu kiedy przyjechałem oglądać, był bardzo oburzony ,kiedy przedstawiłem mu wyposażenie ,którego nie ma , a jest WYPISANE.Poza tym gościu z komisu po mojej wizycie tam , wystawił swoje ogłoszenie i bez wyposażenia tym razem ,które wymieniłem jako ,że go nie ma, ale szybe przednią dalej wpisał- porażka , no i przebieg na aukcji inny(mniejszy niż w realu)
Tutaj link do ogłoszenia z komisu

Ogłoszenie z komisu (http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6726008)

Właściciel auta twierdzi ,że też wszystko jest tak jak w opisie , a na bank nie ma :
-podgrzewanej szyby przedniej
-podgrzewanych foteli
-czujnik deszczu - jak sprawdzić?
-asr -- jak sprawdzić?
-esp -- jak sprawdzić? Czy jeśli nie ma włącznika /wył na desce, to znaczy ,że nie ma ?
Nie ma też przycisku jak i do foteli podgrz, tak i do przedniej szyby, poza tym nie ma się do czego doczepić, prócz tego opisu.

Jeśli ,umieściłem temat w złym dziale, z góry sorki, proszę nie usuwać.
Czekam na opinie, bo jutro chciałbym po nie jechać i kupić.
Pozdrawiam Daniel

satanael
20-10-2008, 12:51
ten pierwszy ładny, warto do aso zadzwonić i się dowiedzieć skoro był servisowany
ten drugi też ładny ale skoro ktoś kręci na początku wiarygodny nie jest, z takimi ludzmi interesów się nie robi :fcp29
ps. jak chcesz to podaj mi VIN i sprawdze wyposażenie z tego autka co pewien nie jesteś :fcp4

Cobretti
20-10-2008, 13:45
dano86 - z tego co widze to:

ESP - brak
grzana szyba - brak
grzane fotele - brak ....

pewnie inne braki też sa - głownie w głowach saprzedawców :fcp20
jeden pisze 100.000 drugi 167.000 ... odpuśc sobie Kolego...
szkoda nerwów .... sie okaze ze auto z dwóch składane :fcp26

satanael
20-10-2008, 13:53
sry za zamieszanie ale porostu chyba byłem nieprzytomny jak to czytałem... przecież to jedno auto!! szkoda słów na takich jak ja;) popieram Cobrettiego odpóść sobie i poszukaj czegoś innego
pozdro i sry za błąd

essi55
20-10-2008, 14:01
Popieram "przedpiszców" :fcp4 Ja bym sobie odpuścił mimo, że autko ładnie wygląda.
Jak już na wejściu komis kręci to totalnie trzeba takich o... mijac :fcp2
Poza tym co pisali już koledzy wczesniej autko to ma niby nawigację, a i owszem ale "słynny" 9000 VNR (co wskazuje na holenderski rodowód auta - tam tej nawigacji sprzedał Ford chyba najwięcej jako wbudowanej do auta) a do tej nawigacji ostatnie mapy (i to bez .pl) są z 2003 roku. Dla mnie radio ładnie gra itd. ale za nawigację służy mi PDA z AM 5

Dodatkowo, może niewiele fordów widziałem, ale czy rzeczywiście są/były takie egzemplarze bez żadnego znaczka z tyłu (typu Mondeo lub TDCI) ? Może rzeczywiście ten egzemplarz to dwa w jednym (plus fragmenty przystanku) :fcp12

Pawel
20-10-2008, 15:06
Zanalzłem taką ofertę na [link=http://www.moto.allegro.pl/item462801465_ford_mondeo_kombi_ghia_2_0tdci_2002r _nawigacja.html:1t8mn2yh]Allegro[/link:1t8mn2yh]


Cena jest bardzo atrakcyjna i wersja Ghia. Dlatego mam wątpliwości czy wszystko jets w porządku z tym autkiem.

Dziękuję za opinie

tomiscorpio
20-10-2008, 15:37
Zanalzłem taką ofertę na [link=http://www.moto.allegro.pl/item462801465_ford_mondeo_kombi_ghia_2_0tdci_2002r _nawigacja.html:2cn98v06]Allegro[/link:2cn98v06]


Cena jest bardzo atrakcyjna i wersja Ghia. Dlatego mam wątpliwości czy wszystko jets w porządku z tym autkiem.

Dziękuję za opinie

Ci powiem tak , umyty ciemny samochod na tle zieleni itp itd , wyglada zawsze ladnie , takie odbicia bardzo ladnie kryja wady blacharskie.
Trzeba dokladnie ogladnac takie auto. Mozliwe ze jest calkiem cacy.

Grumete
20-10-2008, 18:13
dodatkowo oba przedstawiane modele są 90 konne , a nie jak piszą 115 konne.
łatwo to poznać po turbinie. Te na zdjęciach nie mają wężyka podciśnienia, który znajduje się w turbinach o zmiennej geometrii łopatek, czyli mocniejszej wersji.....znaczy się następna ściema sprzedawcy, jeżeli się ktoś nie zna łatwo może się nabrać na pseudo mocniejszą wersję.
poniżej wstawiam zdjęcie mojego TDDI i jego prawdziwe 115 KM

essi55
20-10-2008, 18:23
dot. tego z Allegro:

Następny z 9000 VNR :fcp2 Witaj (o ile kupisz) w klubie :fcp27

Ale poważnie mówiąc, wygląda nieźle, po doliczeniu kosztów akcyzy itp. cena będzie porównywalna z podobnymi kombi z tego rocznika (przed chwilą z ciekawości sprawdziłem na otomoto).
Jakby wszystko było OK (po w miarę dokładnym sprawdzeniu - pełna diagnostyka w ASO) ja bym brał. Mam podobne od ponad roku i jestem bardzo zadowolony.

Cobretti
20-10-2008, 21:49
Zanalzłem taką ofertę na [link=http://www.moto.allegro.pl/item462801465_ford_mondeo_kombi_ghia_2_0tdci_2002r _nawigacja.html:1ga81ojn]Allegro[/link:1ga81ojn]


Cena jest bardzo atrakcyjna i wersja Ghia. Dlatego mam wątpliwości czy wszystko jets w porządku z tym autkiem.

Dziękuję za opinie
bym byłostrożny ... auto ma:
1. krzywą maske (prawie cała dochodzi do błotnika po stronie kieorwcy)
2. bardzo dziwnie wyglądajacą rozpórke między kielichami
3. czy grill nie powinien być czarny ?? bo tu jest jakiś szary ;)

Pawel
20-10-2008, 23:40
Grumete , wielkie dzięki !
Uratowałeś mi "portfel".
Powiedz mi , w jakich rocznikach wychodził ten silnik 90 konny?
Auto tak jak piszę, nie było do czego się doczepić, zero rdzy, wszystko wypucowane na błysk,środek też zadbany, nic nie tłukło, nie stukało, w ogóle nie kopcił....ale raczej sobie jednak odpuszczę, tym bardziej ,że obaj sprzedawcy kręcą...
Z ciekawości patrzyłem na allegro na silniki TDDI i każdy który miał 115 Koni, posiadał ten wężyk podciśnienia.
Jeszcze raz wielkie dzięki !
Jak będę kiedyś w Tarnowie to odstawię :fcp29

Pawel
21-10-2008, 07:40
Zanalzłem taką ofertę na [link=http://www.moto.allegro.pl/item462801465_ford_mondeo_kombi_ghia_2_0tdci_2002r _nawigacja.html:2fi6tz6j]Allegro[/link:2fi6tz6j]


Cena jest bardzo atrakcyjna i wersja Ghia. Dlatego mam wątpliwości czy wszystko jets w porządku z tym autkiem.

Dziękuję za opinie
bym byłostrożny ... auto ma:
1. krzywą maske (prawie cała dochodzi do błotnika po stronie kieorwcy)
2. bardzo dziwnie wyglądajacą rozpórke między kielichami
3. czy grill nie powinien być czarny ?? bo tu jest jakiś szary ;)

Kurde Cobretti niezłe masz doświadczenie żeby odrazu wylookać takie rzeczy. Tylko nie wiem czy to nie mankament aparatu bo wszystkie zdjęcia sa nieostre z prawej strony.
Prosiłbym o wyjaśnienie punktu drugiego :)
Ale i tak dzięki za opis.
Wogóle wszystkim dziękuję za odpowiedzi.
A może ktos ma zaufanego sprzedawcę z Wawy?

Cobretti
21-10-2008, 10:03
Jamot - punkt 2 (rozpórka) -> w czesci środkowej jest element który jest poprostu ... krzywo załozony... nie tworzy prostej linii z całościa ...
porównaj sobie na fotce Kolegi Grumete

tomiscorpio
21-10-2008, 10:36
ta kratka jest jasna , a na zdjeciach jakos nie widac tego , zaraz wyjdzie ze zdjecia budy to co innego a zdjecia silnika to tez co innego. Chociaz moze tak akurat wyglada przy zamknietej ze ciemniej.

Zamontowany uchwyt na telefon i nie wiem czy dobrze widze ale kierownica u gory ciut zlewej tam gdzie reke sie czesto trzyma wyglada na wyjechana juz niezle.

Lewa czesc fotela tez wyjechana mocno od wciskania sprzegla.

A kolejna sprawa tddi 90 koni w mondku .... to jest naprawde cienkie jak barszcz , ani ekonomiczne ani nie jedzie.

Cobretti
21-10-2008, 10:59
Tomiscorpio - akurat kiera w MKIII jest gumowa i bardzo szybko się wyciera... dlatego tez obszyłem sobie skórką bo miałbym pewnie już "konstrukcję" kiery w tym miejscu :fcp18

tomiscorpio
21-10-2008, 11:23
Tomiscorpio - akurat kiera w MKIII jest gumowa i bardzo szybko się wyciera... dlatego tez obszyłem sobie skórką bo miałbym pewnie już "konstrukcję" kiery w tym miejscu :fcp18

to faktycznie slabowite te kiere , ja tez mam gumowata i narazie 320 tys jest wyslizgana widac ale nic sie z nia nie dzieje.

Ale tak czy siak ja bym sobie odpuscil to auto.

Na zdjeciach niby wlasciciela w tle widac chyba zaklad mechaniora jakiegos , golf 4 z maska podniesioną.


koles mi nie wyglada na osobe prywatna ktora sie nie zna na autku , i je sprzedaje , tylko na handlarza jakiegos , a tyle pomylek nawet juz z moca silnika.

Luk@s
21-10-2008, 16:45
dodatkowo oba przedstawiane modele są 90 konne , a nie jak piszą 115 konne.
łatwo to poznać po turbinie. Te na zdjęciach nie mają wężyka podciśnienia, który znajduje się w turbinach o zmiennej geometrii łopatek, czyli mocniejszej wersji.....znaczy się następna ściema sprzedawcy, jeżeli się ktoś nie zna łatwo może się nabrać na pseudo mocniejszą wersję.
poniżej wstawiam zdjęcie mojego TDDI i jego prawdziwe 115 KM
Nie wszystkie 115-ki miały turbawke ze zmienną geometrią łopatek :fcp7

Grumete
22-10-2008, 20:22
sorki, fakt Lukas22 ma rację:
wg. HR Etzolda "Sam naprawiam MK3"
- silnik wysokoprężny 115 KM (do IX 2001) i 90 KM posiada turbosprężarkę o stałej geomoetrii łopatek
- silnik wysokoprężny 115 KM (do VIII 2001) i 130 KM posiada turbosprężarkę o zmiennej geomoetrii łopatek
co nie zmienia faktu że potoczny kupujący Kowalski nie odróżni jednej turbiny od drugiej,

więc dano86 , żeby mieć 100% pewność do tych 115 koników szukaj mondiego wg. mojego zdjęcia na którym wystaje zasobnik podciśnienia (wężyk)