Zobacz pełną wersję : Czy kupowac??


kuba8484
26-10-2008, 15:03
Witam
Swiezy tu jestem ale mam powazny klopot,chce dokonac zakupu Forda Mondeo MK3,model z roku 2003/2004,silnik 130koni,6 biegowa skrzynia,przebieg 170.000tys,auto niestety sprowadzone wiec nie znam historii.
Ale do sedna sprawy,czytam i slysze rozne opinie na temat ukladu zasilania tego auta i jestem przerazony,czy kazdy silnik Mondeo musi miec uszkodzony ukald wtryskowy?,bo slyszalem ze silniki TDCI sa gorsze od TDDI(wtryski a pompo-wtryski),auto bardzo mi sie podoba jest bogato wyposazone wersja po liftingu,ale nie chce odrazu wladac w nie 6 tys na to zebym mogl nim jezdzic spokojnie.
Jesli ktos cos poradzi i wyjasni to z gory dziekuje i pozdrawiam :fcp14

Emmm
26-10-2008, 15:53
Skoro auto podoba Ci się na tyle, że chciałbyś je posiąść, do tego cena jest zachęcająca, to nie zastanawiaj się, tylko wal na jazdę próbną, zahacz o serwis w celu dokładnego sprawdzenia pojazdu i jeśli wszystko będzie ok. finalizuj transakcję. Nie każdy silnik musi zaraz być wadliwy, a z resztą ślubu z samochodem nie bierzesz :fcp2
Pozdrawiam

kuba8484
28-10-2008, 09:47
Dzieku za skromna porade,auto zostanie sprawdzone w ASO,mam nadzieje ze dowiem sie o nim wiecej,choc eksperci z serwisu mowia ze nie mozna przewidziec czy to auto za pol roku wlasnie nie dozna jakis awarii,szczegolnie jesli chodzi o silnik TDCI.
Pozdrawiam i dziekuje.

adamparker
28-10-2008, 12:20
Praktycznie kupno każdego diesla 5 letniego czy to będzie VW TDi czy Opel DTH czy nawet Toyota D4D to pewne ryzyko że coś wyskoczy. Nie wydaje mi się żeby TDCi było jakieś bardziej awaryjne . Jeszcze rok - dwa lata temu nie było na rynku regenerowanych wtrysków, nie było sprzętu do kodowania etc i cena po 2500 zł za wtrysk odstraszała każdego i urosła legenda... Teraz już się poprawiło i sądze że będzie coraz taniej. Zwłaszcza że tych samochodów jest w Polsce bardzo dużo.
Przeważnie inne auta mają inne problemy - Opel naprawa pompy ok 3500 zeta . A pompowtryski do VW też nie są tanie .

A kupując każdy używany samochód trzeba sobie zachować pewien zapas gotówki na naprawy . Powiedzmy te 20 % lepiej mieć górką. A u nas każdy wyda 100 % na autko i potem dziaduje :-) Używane oponki , używane części byle tanio bo Panie ja dopiero kupiłem i nie mam kasy ....

kuba8484
28-10-2008, 20:46
Witam,auto dzisiaj wzielem do serwisu i jak sie okazalo nie bylo niestety bez wad,na poczatek wszystkie poduszki przednie zostaly wystrzelone i do tego kurtynowa,grubosc lakieru znacznie odbiegala od norm no i na koniec dwa lejace wtryski.
Do tego miala byc moc 130 a wyszlo 115 koni i 6skrzynia???Dziwne polaczenie,czy jest ono mozliwe przy tym slabszym silniku?
Z auta zrezygnowalem,ku wielkiemu zdziwieniu sprzedajacego??!!ale szukam nadal,w Warszaiw i okolicach jest troche tych aut i tak jak kolega wczesniej zauwazyl jest w czym wybierac :fcp1
Na auto mam 30tys ale szukam do 25,bo napewno trzeba cos odrazu wymieniac,tylko wolalbym nie zaczynac od ukladu zasilania.
Dziekuje i Pozdrawiam

adamparker
30-10-2008, 16:58
To napisz ( daj linka do ogłoszenia ) dla innych ostrzeżenie żeby nawet na niego nie patrzyli ...

barylkaq
31-10-2008, 12:54
Witam,auto dzisiaj wzielem do serwisu i jak sie okazalo nie bylo niestety bez wad,na poczatek wszystkie poduszki przednie zostaly wystrzelone i do tego kurtynowa,grubosc lakieru znacznie odbiegala od norm no i na koniec dwa lejace wtryski.
Do tego miala byc moc 130 a wyszlo 115 koni i 6skrzynia???Dziwne polaczenie,czy jest ono mozliwe przy tym slabszym silniku?
Z auta zrezygnowalem,ku wielkiemu zdziwieniu sprzedajacego??!!ale szukam nadal,w Warszaiw i okolicach jest troche tych aut i tak jak kolega wczesniej zauwazyl jest w czym wybierac :fcp1
Na auto mam 30tys ale szukam do 25,bo napewno trzeba cos odrazu wymieniac,tylko wolalbym nie zaczynac od ukladu zasilania.
Dziekuje i Pozdrawiam


115KM i 6-biegów - były takie wersje, sam miałem niedawno ale sprzedałem.

kuba8484
02-11-2008, 18:09
Dokonalem zakupu,ale niestety nie Forda :fcp3 ,trafil mi sie udany egzemplarz Vw Passat B5 FL po Liftingu,130 koni 6biegowa skrzynia,pelna opcja bez skory.Zobaczymy co bedzie dalej,auto swietnie przyspiesza i jest z pewnego zrodla(to mnie skusilo)Pozdrawiam i dziekuje za porady:)

Pinki
02-11-2008, 18:34
kuba8484, ale link do tego walonego mundka mógł byś wkleić

kuba8484
03-11-2008, 20:27
Auto bylo z komisu i napewno nie bylo w internecie,przynajmniej jak ja go znalazlem,stoi prawdopodobnie do tej pory w komisie w Ostrolece....