Zobacz pełną wersję : w jakie laczki uzbroić Kaczuszkę


krzych
16-11-2003, 18:47
(Post wysłany przez slaff)

sam jestem ciekaw jakie laczki mozna na maksa wsadzic w Ka ja mialem 165/60/14 jakies sportowe ale niestety juz wyłysiały i założyłem Pirelli P3000 175/65/14 i teraz wyglada jak by miala koła od Żuka są dosyć wysokie ale na szczescie nie ocierają tyle ze nie wiem jak bedzie z pelnym obciazeniem i wjechaniem w jakąś dziure czy wtedy nie urwie mi nadkola, z tyłu widze ze jest sporo miejsca i tam wejda już niezłe walce, maży mi sie zalozenie opon 195jakis niskich profili na felge 14cali, piszcie co moge tam wsadzić bez przeróbek, piszcie na czym stoją wasze kaczki, moze wtedy cos odpowiedniejszego zaloze do swojej fury
pozdr. slaff

krzych
17-11-2003, 11:21
(Post wysłany przez Alladyn)

poczytaj sobie tutaj
http://kaklubpolska.attu.pl/forum/viewtopic.php?t=76
sporo na ten temat juz było mówione i mam nadzieje że znajdziesz tam odpowiedź na Twoje pytanie.

krzych
17-11-2003, 23:25
(Post wysłany przez tommas)

Na giełdzie w Lubiniu tydzień temu widziłem KA z 1999 w oponkach 195/....R15. Tylko szerokość i felgi zapamiętałem- imponująca,co? Bardzo ładnie to wyglądało, żadnych wystających opon poza obrys nadwozia czy 2 cm do nadkola- weszły spokojnie. Ale nie rozmawiałem z właścicielem, jak je wymienił, więc musiz u Dealera sprawdzić, czy nie trzeba jakiś pierścieni na felgi albo innych gadźetów. W książce na maxa podają R14 - 175 szerokie. Załóż fajne kapcie, bo warto, też miałem, tylko że orginalne felgi KA R13. Tommas

krzych
18-11-2003, 09:12
(Post wysłany przez Alladyn)

Przy takich kołach nic nie trzeba generalnie przerabiac pod warunkiem że zachowasz orginalne ET. Jedynym mankamentem jest to że przy pełnym skręcie koła lekko ocieraja o podłużnice, ale to kwestia przyzwyczajenia i wyczucia jak bardzo można dokręcić. Natomiast naturalną konsekwencją obnizenia profilu jest to ze Kaczuszka robi się strasznie twarda i spada prędkośc przejazdów szczególnie w miastach ;)

szynszyl
28-09-2004, 17:15
oświećcie mnie co to ET? nigdy sie nie zastanawialem nad tym - po prostu znając wymiary orginału szukałem ewentualnie zamiennika

jaro_krakow
25-11-2004, 18:10
polecam firme Barrum , czeskie ale obecnie to Continental , najlepsze z najtańszych.

kulka
09-06-2005, 19:36
czy do Forda KA można założyć zimówki z CC 700 :idea: bo mi zostały z poprzedniego autka :D :D

Jacek
09-06-2005, 23:52
Jak rozmiar pasuje to jaki problem? :)