Zobacz pełną wersję : Chce kupić S-Maxa


Pawel
15-11-2008, 21:54
Witam! Mam pytanie.
Chce kupić S-MAX-a z 2007r. z silnikiem 2,5 220 KM.
I moje pytanie tyczy się czy to auto jest awaryjne i czy może mniejsza jednostka mi wystarczy?
Dziękuję za odpowiedź.

tygrysex
16-11-2008, 16:59
To czy Ci wystarczy, to musisz sobie sam odpowiedziec... znajda sie tacy co powiedza, ze 2,5 220km... to za malo :D
Najwiekszy % Maxiow w PL, to beda jednak 2,0 TDCI... fajne spalanie, dosyc fajna dynamika i kultura pracy (zawsze mozna go zawirowac do 170km)...
Tez sie zastanawialem nad 2,5 benzinium, ale rozsadek jednak poszedl gora :D

Co do awaryjnosci samej jednostki napedowej sie nie wypowiem, a reszta to tak jak w naszych Maxiach... jednym cos sie psuje notorycznie, inni maja jakies tam lekkie awarie i ostatnia grupa (do ktorej ja sie zaliczam)... nam nic sie nie psuje i nic nam nie przeszkadza :D
Maxiu to auto bliskie idealowi :P

A chcesz sie dowiedziec, co moze Cie czekac (ale oczywiscie nie musi i tego sie trzymaj :D)... masz wszystko na forum, najbardziej znane i powtarzajace sie to chyba:
- glosna praca wspomagania
- xenony swiecace po pewnym czasie jazdy w kosmos
- rozne tak swierszcze i zgrzyty (spotkamy je chyba w kazdym aucie tej klasy)

a potem to juz rone takie pojedyncze przypadki...
Tez sie balem troche jak czytalem forum przed zakupem, ale mimo wszystko kupilem.... i jest SUPER :D

tomi98
16-11-2008, 18:47
jak kupię następnego forda to będzie to tylko s-max 2.5 benzyna :fcp26
znajomy na już kilka miesięcy i na razie nie narzeka, silniczek fajnie kręci i będzie na pewno mniej awaryjny od dizli z spod znaku forda

tygrysex
17-11-2008, 06:10
tomi98 - akurat 2.0 TDCI jest z PSA... gdyby byl z Forda, to na bank, bym mial teraz Maxia z 2.5 benzinium ;)

robert.j
17-11-2008, 10:05
Jeśli lubisz dynamiczną jazdę i nie przeżywasz jazdy samochodem pod kątem ( a mnie pali 7 jemu pali 7.5 itd itp) tego ile pali to nawet się nie wahaj. Powiem więcej zrób tak jak ja -udaj się do v-tech i zrób ten samochód na 250 koników :). Kupilem teraz żonie Kugę ( tam jest silnik 140 kucy) i chodzi to nie najgorzej ale ma sie nijak do benzyny. W ogóle to już nigdy nie kupię diesla dla siebie -mocna benzyna to jest to ..

tomi98
17-11-2008, 19:40
akurat 2.0 TDCI jest z PSA
to nie wiedziałem :fcp19 nie do końca pocieszające, że PSA ( też bym nie wziął )

tygrysex
18-11-2008, 12:17
A sa i tacy, ktorzy maja do jednostek napedowych z PSA wielkie zaufanie :D
Ja sie do nich w 200% zaliczam...

Ilu ludzi, tyle zdan i teorii... ;)

Ale odjechalismy od tematu glownego... nonsuch_- tak reasumujac, to Maxiu sam w sobie to swietne auto... a jesli chodzi o silnik, to tak jak robert.j napisal - wiecej mocy, wiecej zabawy :D proste samo w sobie, dochodzi tylko kwestia spalania, a to juz sobie sam musisz przedyskutowac z wlasnym portfelem :P

Ale my tu nawijamy, a Ty umilkles :(

w@riat
27-12-2008, 10:25
Ja jeżdziłem na próbę cały dzień dizelkiem , ale przy moim stylu jazdy, cały czas wajchowałem biegami bo nie jechał;))
Jeśli powozisz dynamicznie ;) to turbo benzyna daje 100% satysfakcji , jeśli szukasz oszczędności i redukcji kosztów weż diesla.

jeśli chodzi o usterkowość to u mnie jak dotąd spokojnie, nic się nie dzieje , co prawda tylko 30k przejechane , ale to nie jedyny mój samochód.Trzeba tylko pamiętać żeby nie gasic silnika od razu , albo założyc turbo timer

drinks
27-12-2008, 13:39
To czy Ci wystarczy, to musisz sobie sam odpowiedziec...
dobrze powiedziane, jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki......... :fcp2
Ja mam 2.0 TDCi i jestem zachwycony, połączenie dynamiki z ekonomiką i jak na razie bezawaryjnością w jednym, a mam już ponad 100tys zrobione :fcp26

zdzislaw
03-01-2009, 19:36
Do kolgi Roberta J.

Czy moglbys wrzucic wykresik z hamowni.
Z gory dzieki.

robert.j
06-01-2009, 13:35
Do kolgi Roberta J.

Czy moglbys wrzucic wykresik z hamowni.
Z gory dzieki.
Ależ bardzo proszę . Pozdrawiam. Modyfikację wykonano w V-tech w Krakowie.

krootki
06-01-2009, 17:58
Poczekaj Robert - jeszcze kilkanaście dni i Twój podpis będzie nieaktualny :>

Mam już wymieniony IC (na 2,5 raza większy), wymieniony cały układ wydechowy, teraz pora na program. Celuję w 270-280 KM :fcp16

robert.j
08-01-2009, 07:20
Poczekaj Robert - jeszcze kilkanaście dni i Twój podpis będzie nieaktualny :>

Mam już wymieniony IC (na 2,5 raza większy), wymieniony cały układ wydechowy, teraz pora na program. Celuję w 270-280 KM :fcp16

Oooo jestem zainteresowany szczegółami. Może na priv? Bardzo proszę o informację co , jak , gdzie ile , jeśli oczywiście możesz się tym podzielić :).