Zobacz pełną wersję : Proszę o rady.


kokos1
17-11-2008, 19:43
Cześć
Przymierzam się do kupna Forda Galaxy. Na dniach sprzedaję dotychczasowego Passata B4 1,9 TDI.
Zasobność portfela pozwoli mi na zakup Galaxy w pierwszej wersji (nie wiem jak były oznaczane 1,2.. czy a,b,...). Na 100% będzie to TDI raczej 110KM.
Proszę Was o wsparcie oraz jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę oraz czego można się spodziewać po tym autku (poza tym że podoba mi się sylwetka i funkcjonalność).
- czy auto ma jakieś często pojawiające się wady
- czego może nie być widać gołym okiem

Z góry dzięki za porady

tomi98
17-11-2008, 19:45
mk1 to pierwsza generacja do rocznika 2000 powyżej to mk2
Na 100% będzie to TDI raczej 110KM
to dobrze, ale i tak wolę benzinę :fcp26

ps. poszukaj na forum, temat był wiele razy wałkowany ...użyj szukajki

subratri
17-11-2008, 20:17
Na dniach sprzedaję dotychczasowego Passata B4 1,9 TDI.

no to wlasciwie bedziesz mial to samo auto tylko w innej budzie, pewnie nie miales dogrzewacza a tu juz bedziesz mial wiec sprawdz czy dziala, no i nie kupuj golasa tylko wersje jak najbardziej wypasiona

poll
18-11-2008, 06:13
Jeśli chodzi o diesla to z tego co pamiętam to pękające przewody klimy i cieknące odmy silnika po za tym autko ok mało pali jak na swoją masę i sporo można w niego wsadzić :fcp26

dkdaniel
18-11-2008, 12:27
napewno trzeba sprawdzic:
- dogrzewacz - powinien wlaczac sie gdy silnik jest zimny a na zewnatrz temperatura spada ponizej bodaj 5 st.
- klimatyzacja- jesli poprzedni wlasciciel powie , ze nie dziala bo brak jest czynnika a reszta jest ok- to prosze bardzo niech pan napelni ( koszt ok 100 zl)
- w silnku tdi 110 - jest turbina ze zmienna geometria- jezeli jest cos nie tak to przeskakuje w tryb awaryjny przy predkosci pow. 100 km / h
- instalacja elektryczna w tylnej klapie - pekaja przewody w gumowej rurce na laczeniu - wszystko musi dzialac- np. klamka jest sterowana elektrycznie :fcp7
- a pozatym auto jest naprawde fantastyczne. ja przesiadlem sie z passata B4 i jestem zachwycony , chodz przez ukryta usterke silnika i nie znajomosc tematu silnika tdi jestem " w plecy " okolo 5 tys PLN.

MarioMa
18-11-2008, 21:02
Witam Prudnicznina na forum. Jak widać z mojego profilu też jestem z Prudnika i mam TDI ale 90 KM. Pomimo iz moje autko już ma parę latek, to na razie nie mogę narzekać. Od poprzedniego właściciela polecałbym uzyskac informację kiedy ostatnio wymieniany był rozrząd. Jeśli nie wie to na początek będziesz miał wydatek kilku złotych aby spokojnie się poruszać galaksem. Pozostałe niedomagania galaktyk to tak jak koledzy napisali to kłopoty z dogrzewaczem, łamiące się kable do klapy bagażnika, klima. A tak wogóle to polecam poszukanie wersji z bajerami np werja GHIA ma ich więcej niż pozostałe. :fcp26