Zobacz pełną wersję : zawieszenie -tył


parmac
27-05-2005, 09:22
Właśnie usłyszałem ze moje (foka 1999 1,6) zawieszenie tylne zdewulkanizowało sie ale ASO mi to wymieni za jedyne 3000Zł !!! Co robić???

marek34
28-05-2005, 15:33
Uciekać jak najdalej od ASO. Do tylnych wachaczy są już zamienniki, zarówno same tuleje jak i wachacze kompletne. Jedź do normalnej stacji diagnostycznej i niech ci sprawdzą na szarpakach gdzie konkretnie jest luz, po czy wymień tylko zapsute części. W ASO nie chce im się tego rozbierać i wymieniają całość. Poszukaj sobie dobrego mechanika, który nie będzie Cię nabijał na kasę.

parmac
30-05-2005, 15:45
Dzieki

grafit
02-06-2005, 20:17
ja już to przeszełem.koszt tulei na jedną strone to ok 300 plnów, robocizna własna i jest ok.życze powodzenia [polski producent tulei http//ted.pl ] :)

Sebik
24-06-2005, 20:49
Witam wszystkich.

U mnie wystęują stuki typowe jak przy zniszconych tulejach.
Przerabiałem to już w poprzednim aucie fiacie seicento - tamte tuleje wymienili mi w serwisie.
Nie mnie jednak sam chętnnie sam bym je wymienił jeśli chodzi o focusa.

Interesuje mnie w związku z tym informacje - czy miałeś z samą wymianą jakieś problemy? I jak się sprawują zamienniki, o których piszesz a które jak sądzę założyłeś?

Dzięki, pozdr.

grafit
25-06-2005, 16:09
jedynym poważnym problemem jest demontaż .śruby mocujące tuleje zapiekaja sie.niektórzy podgrzewają palnikiem czego zdecydowanie odradzam[nagrzany wahacz może zostac odpuszczony i stracić swoją wytrzymałość] . ja zastosowałem metode wycięcia tuleji szlifierką. nowe śruby z tą samą klasą dokupiłem w specjalistycznej firmie [koszt dwóch kpl 2,26 zł].montaż jest już prosty trzeba tylko ustawić wysokość zawieszenia z czym jest trochę zachodu ,ale to można zrobić podczas zbiezności.powodzenia