Zobacz pełną wersję : Co dzieje się na forum?


Zawika
19-11-2008, 23:08
Dlaczego Moderatorzy dopuszczają do tak strasznego nieładu na forum?
Nie wiem jak w innych działach, ale w mondeo jest ostatnio strasznie!
Więcej tematów jest zamykanych, niż prawidłowo i z sensem otwieranych nowych.
Padają pytania o rzeczy, które są niemal dwa posty niżej. Nie wspominam o poziomie "literackim" tychże postów.Czasami mam wątpliwości, czy jest to język homo sapiens.
Kontynuowanie takiej sytuacji, spowoduje "odpływ" osób, które mają chęć i ochotę, pisać w cywilizowany sposób na tym forum.

motorek26
19-11-2008, 23:20
Kontynuowanie takiej sytuacji, spowoduje "odpływ" osób, które mają chęć i ochotę, pisać w cywilizowany sposób na tym forum.


Zawika, myślę że ci co bedą chcieli być to bedą ale masz racje ostatni tematy dubluja sie i wiekszość jest zamykana bo nowi nie przeczytają regulaminu i zakładają nowy temat

satanael
19-11-2008, 23:30
ale tego niestety admini nie sa w stanie zmienić ponieważ to nie ich winna ze po prostu naszym ukochanym polaczka nie chce się poszukać bo można iść na łatwiznę i napisać na nowo... chyba że najpierw temat od nowych userów będą musiały przejść weryfikacje i dopiero wtedy będzie dopuszczany.

Golin
20-11-2008, 00:33
ludzie jakby zaczeli pisac nowe posty to nie nadazyli by weryfikowac tych postow, w escorcie jest tak malo wiele

Zawika
20-11-2008, 06:13
...w escorcie jest tak malo wiele

A to jest mistrzostwo świata :fcp2 .Mało i wiele jednocześnie.

Grumete
20-11-2008, 08:01
dopóki admini nic nie zrobią możemy robić mały bojkot bezsensownych powtarzających się postów.
zawiążmy mały związek zawodowy, nie odpisujmy na te posty lub wpisujmy po kilka razy odpowiedź w stylu: użyj wyszukiwarki lub wstawiając link do regulaminu.

jeżeli admini sobie nie radzą to może będziemy w jakiś sposób ich trochę wspomóc i odciążyć.

ja mam taką propozycję by np. każdy nowy post przed opublikowaniem musiał zatwierdzić zespół co najmniej 5-10 stałych użytkowników forum. taki zespół zatwierdzałby posty przed opublikowaniem ich na forum lub je usuwał (np.brak oznaczeń [MK 1,2,3,4] powtarzanie postów lub zakładanie bezsensownych tematów)a leszczom lub innym odpisywałoby się na PW linki do wyszukiwarki lub do konkretnego postu. pozwoliłoby to ograniczyć zaśmiecanie forum.

co wy na to? zastanówcie się bo mnie już cholera bierze jak wchodzę na nasze forum i widzę tam pełno zablokowanych śmieci lub bez odpowiedzi...

rafiraptor
20-11-2008, 10:20
To już lepiej założyć blokadę. Np. zadowolony delikwent klika "wyślij", a tu wyskakuje komunikat "wpisz nazwę modelu", albo "użyłeś Capslocka", albo "zanim wyślesz posta użyj opcji "szukaj". Dopiero po tych zaporach, gdy koleś zlany potem przebrnie przez nie, będzie miał okazję zasłużyć na słynne "spadaj leszczu" :fcp2 :fcp2 :fcp2 Oczywiście tylko wtedy, gdy na to zasłuży :fcp26

robal
20-11-2008, 10:22
Problem widzimy (czyli my zieloni i Admini) :D Ale złotego środka niestety na tą chwilę nie ma. Rozważamy i dyskutujemy między sobą jak na razie możliwość moderowania nowych tematów na forum.

Zawika
20-11-2008, 11:52
To już lepiej założyć blokadę. Np. zadowolony delikwent klika "wyślij", a tu wyskakuje komunikat "wpisz nazwę modelu", albo "użyłeś Capslocka", albo "zanim wyślesz posta użyj opcji "szukaj".
To jest świetny pomysł moim zdaniem.

..., będzie miał okazję zasłużyć na słynne "spadaj leszczu" :fcp2 :fcp2 :fcp2 Oczywiście tylko wtedy, gdy na to zasłuży :fcp26

Z ust mi to wyjąłeś :fcp23 :fcp3

TiM
20-11-2008, 13:28
To nie są "leszcze"! To są "młodzi wilcy"!!! :fcp2

rafiraptor
20-11-2008, 14:12
Z ust mi to wyjąłeś Wiem, wiem :fcp4

Grumete
20-11-2008, 17:42
To już lepiej założyć blokadę. Np. zadowolony delikwent klika "wyślij", a tu wyskakuje komunikat "wpisz nazwę modelu", albo "użyłeś Capslocka", albo "zanim wyślesz posta użyj opcji "szukaj". Dopiero po tych zaporach, gdy koleś zlany potem przebrnie przez nie, będzie miał okazję zasłużyć na słynne "spadaj leszczu" :fcp2 :fcp2 :fcp2 Oczywiście tylko wtedy, gdy na to zasłuży :fcp26
Sukces będzie tylko połowiczny. Owszem nauczą się wpisywać nazwę modelu ale nadal będą dublować posty. Przebrną przez tą blokadę ale wpiszą albo bezsensowne pytanie albo post, który był omawiany 4 linijki niżej lub na drugiej stronie.
Mi chodzi o ty by wyeliminować te wielokrotnie dublujące się posty i pytania typu:
- rozrząd
- woda w kabinie
- termostat
- i wiele innych
Ludzie trzeba coś zrobić bo można oszaleć na tym forum. Mody i Admini apeluję do was zróbcie coś bo za niedługo tu będzie masakra. Tu się zaczyna robić śmietnik. HELP.

Pawel
20-11-2008, 18:39
robimy co możemy, ale to nie jest łatwe. Nie wszystko da sie wyłapać to raz, dwa to gdyby tak zrobić, ze jest tylko jeden temat o np. termostat, to taki temat zawierałby 1500 odpowiedzi, i 1000 stron. Kto by to czytał.
Tak jest na niektórych forach i powiem, ze sie nie sprawdza. Srednio co 3-5 stron temat zaczyna sie od nowa. Nikt nie czyta wczesniejszych postów. Mozna zrobic tak jak jest na elektrodzie, że ktos zadaje pytanie, dostaje odpowiedź, opisuje jak temat został rozwiazany i sam zamyka, aby juz nie dopisywać nic nowego. Niestety wtedy mało kto szuka w postach archiwalnych i zakłada nowy.

Powiem jeszcze, ze dziennie usuwamy kilkanaście tematów, jesli nie spełniaja wymogów.

Jakub
26-11-2008, 20:05
Dlaczego Moderatorzy dopuszczają do tak strasznego nieładu na forum?
Nie wiem jak w innych działach, ale w mondeo jest ostatnio strasznie! ....

Kontynuowanie takiej sytuacji, spowoduje "odpływ" osób, które mają chęć i ochotę, pisać w cywilizowany sposób na tym forum.

Zwłaszcza jak nowych userów nazywa się leszczami - nie Zawika? Qlturka nie ma co.
A może by tak kolegę Zawikę mianować modem???? Niech się zajmie moderowaniem podforum mondeo. Będzie najlepiej utrzymanym forum w całym FCP. Wszystkie tematy będą się kończyć kłódka i podpisem : "poszukaj leszczu".
Tyle w temacie.
Swoją drogą cieszę się że na MKP potrafisz się jeszcze powstrzymać przed leszczowaniem.
Pozdrawiam i więcej spokoju życzę :fcp26

Zawika
27-11-2008, 19:08
Wszystkie tematy będą się kończyć kłódka i podpisem : "poszukaj leszczu".
Tyle w temacie.
Mądry zrozumie , a sprytny inaczej ... szkoda z Tobą polemizować.

Swoją drogą cieszę się że na MKP potrafisz się jeszcze powstrzymać przed leszczowaniem.
Pozdrawiam i więcej spokoju życzę :fcp26

Zaglądam tam, jak pewnie zauważyłeś, sporadycznie .Tu jest znacznie milej...ale cieszę się , że ty się cieszysz.

Jakub
27-11-2008, 19:37
Mądry zrozumie , a sprytny inaczej ... szkoda z Tobą polemizować.
I vice versa . W każdym razie nazywanie nowych userów leszczami jest chyba kompletnie nie na miejscu :)

Zawika
27-11-2008, 19:58
Leszcz jest gatunkiem bytującym w głębokich słodkich wodach stojących, zasobnych w osady mułowe, o czym świadczy jego kształt ciała (wydatny brzuch i grzbiet, co dowodzi dużej zwrotności ryby w płaszczyznach pionowych) i ryjkowaty pyszczek (leszcz żywi się pokarmem zalegającym w mule. Dzięki właściwościom swojego aparatu gębowego jest w stanie zasysać muł, a następnie wypluwać go i wyszukiwać cząstki pokarmu). Żyje w stadach: gromadnie odbywa tarło, zespołowo żeruje, a zimuje w wielkich zgromadzeniach.

:fcp2
Może nie wędkujesz(ja też nie).To jest o leszczu :fcp4

VoyTasS
27-11-2008, 20:24
To skoro już się wykazałeś "fachową" wiedzą , Kolego Zawika, to może wyjaśnij, co wzmiankowany leszcz ma do userów tego forum? I co może mieć wędkarstwo do źle napisanych tematów/postów?
I nie wyskakuj tu proszę z "mądry zrozumie", bo wygląda na to, że sam nie masz pojęcia co robisz... Chyba że wykazujesz "mądrość inaczej" oraz "kulturę odwrotnie"?
Piszesz:
Dlaczego Moderatorzy dopuszczają do tak strasznego nieładu na forum?
Czyli można powiedzieć że narzekasz na to co się dzieje na forum.
A sam to nie wprowadzasz nieładu?
To, co ostatnio pokazujesz jest po prostu żałosne i powinno być zakończone przez osoby odpowiednie.

Zawika
27-11-2008, 21:05
... co wzmiankowany leszcz ma do userów tego forum? .
Więc o co w określeniu "leszczu" jest takiego złego, skoro ni jak nie ma się do userów?

I nie wyskakuj tu proszę z "mądry zrozumie", bo wygląda na to, że sam nie masz pojęcia co robisz... Chyba że wykazujesz "mądrość inaczej" oraz "kulturę odwrotnie"?
Pozostawie to bez komentarza.Napisałem"mądry zrozumie".

Piszesz:
Dlaczego Moderatorzy dopuszczają do tak strasznego nieładu na forum?
Czyli można powiedzieć że narzekasz na to co się dzieje na forum.
A sam to nie wprowadzasz nieładu?
To, co ostatnio pokazujesz jest po prostu żałosne i powinno być zakończone przez osoby odpowiednie.

Podaj choć jeden przykład, gdzie wprowadziłem nieład.
Żałosne to jest wprowadzanie pewnych zasad, których ni jak się potem nie egzekwuje. Coś jak zakaz palenia na przystankach, lub wydzielenie w pub'ie połowy sali dla niepalących, a połowy dla palących.

Zresztą od teraz mi to lotto :fcp23 .
Bez odbioru.

satanael
27-11-2008, 21:07
To skoro już się wykazałeś "fachową" wiedzą , Kolego Zawika, to może wyjaśnij, co wzmiankowany leszcz ma do userów tego forum? I co może mieć wędkarstwo do źle napisanych tematów/postów?
I nie wyskakuj tu proszę z "mądry zrozumie", bo wygląda na to, że sam nie masz pojęcia co robisz... Chyba że wykazujesz "mądrość inaczej" oraz "kulturę odwrotnie"?
Piszesz:
Dlaczego Moderatorzy dopuszczają do tak strasznego nieładu na forum?
Czyli można powiedzieć że narzekasz na to co się dzieje na forum.
A sam to nie wprowadzasz nieładu?
To, co ostatnio pokazujesz jest po prostu żałosne i powinno być zakończone przez osoby odpowiednie.
kultura swoją drogą ale ład i porządek drugą. Każdy z nas gdy zapisywał sie na forum miał do przeczytania regulamin. A w regulaminie jest dość jasno napisane wszystko i to jest nasza biblia której mamy się trzymać. Nowi userzy notorycznie to łamią, fakt nie popieram tego spadaj leszczu ale nie popieram też tego co robią nowi. Pytań w dziale mondeo na temat wkładek lub żarówek jest tyle że :563: się chce... Niestety tak będzie dalej bo u nas szukajka dla nich jest schowana tak głęboko że poprostu znaleźć jej nie można a wpisanie frazy to już wysiłek nadziemski... Więc nie można kolegi do końca krytykować że to on wprowadza nieład bo to nie jego wina że niektórzy z myśleniem mają na bakier

Zawika
27-11-2008, 21:10
...spadaj leszczu
Bez przesady.Nigdy nie napisałem "spadaj leszczu".
Troszkę umiaru panowie, bo zaraz napiszecie, że to ja w Gruzji do prezydenta strzelałem :fcp23 .

rafiraptor
27-11-2008, 21:19
Może nie wędkujesz(ja też nie). A ja tak-i to od dawna. I skądinąd wiem, że leszcz to nawet sympatyczna ryba, tyle że nikt nie chce jej u mnie jeść bo twierdzą, że "wali mułem" :fcp2 Co do nazywania kogokolwiek ichtiologicznym nazewnictwem: robicie z igły widły. Jeśli ktoś poczuł się tym obrażony, to czemu tego nie napisał :fcp9 Ja wiem dlaczego...Bo został słusznie skarcony i ma tego świadomość, albo też dysponuje poczuciem humoru, lub jest po prostu wyluzowany :fcp1 Zresztą sam widziałem w jednym z wątków jak Zawika "wyleszczował" gościa, a gdy ten poprawił temat, zniknął i wpis o rybie, wyedytowany przez samego Zawikę....Ma to też swoje profilaktyczne znaczenie. Jeśli ktoś przeczytał kilka takich postów, zanim napisze nowy temat kilka razy posprawdza jego poprawność i zgodność z regulaminem. :fcp26 I tak panuje tu duża pobłażliwość. Jakiś czas temu napisałem nowy temat na jednym z forów muzycznych. Nie dostałem żadnego ostrzeżenia, linka z regulaminem czy nawet słowa wyjaśnienia. Temat został zablokowany szybciej niż zdążyłem go przeczytać. A nie było tam tak przejrzystych zasad jak tutaj. Moim zdaniem-nie ma problemu, a jeśli ktoś poczuje się urażony to może przecież odszczeknąć, odciąć się, zaripostować itd. Tyle :fcp26

VoyTasS
27-11-2008, 21:26
Więc nie można kolegi do końca krytykować że to on wprowadza nieład bo to nie jego wina że niektórzy z myśleniem mają na bakier
Nie krytykuję Go za to, tylko za sposób "odzywania się" do owych nowych... To, że część nowych użytkowników nie czyta regulaminu, to niestety "normalność" w internetowym społeczeństwie. Ale nie znaczy to że można go określać mniej lub bardziej dla kogoś obraźliwym słowem.
Kolego Zawika... Pytasz co takiego złego jest w określeniu "leszcz" skoro się nie odnosi do userów? Ano to, że właśnie go używasz a się nie odnosi.
To tak jakbym do Ciebie pisał "Ty buraku"... przecież to tylko roślina... Ale mimo wszystko słowo to, tak samo jak "leszcz" jest pewnego rodzaju "określeniem" osoby. I z pewnością nie pozytywnym...
Kolego rafiraptor.. oczywiście, każdy może się odciąć, zripostować... A potem będziesz narzekał na to, że forum ma "niskie loty" bo każdy się obrzuca błotem zamiast pisać sensowne posty...
Jeden napisze "leszcz" a w odpowiedzi usłyszy "burak"... Za chwilę okaże się że "burak" uraził kogoś kto ma tak na nazwisko na przykład i tamten napisze "ty ***"...
I jak sądzisz... wtedy forum będzie wyglądało bardziej przejrzyście, kiedy część userów będzie sobie robić prywatne wycieczki po życiorysach? Nie sądzę...

Pawel
27-11-2008, 21:40
Jakby co, to sledze ten temat :fcp13

Zawika
27-11-2008, 22:00
...
To tak jakbym do Ciebie pisał "Ty buraku"... przecież to tylko roślina... Ale mimo wszystko słowo to, tak samo jak "leszcz" jest pewnego rodzaju "określeniem" osoby. I z pewnością nie pozytywnym...


Kolego VoyTasS miedzy nami jest niestety przepaść kulturowa.Ja nie nazwałbym nikogo na publicznym forum "burakiem".

Określenie "leszcz" jest "drogą środka". Nikogo nie ma obrażać(jeżeli są tacy...niestety zawsze się ktoś prędzej czy później znajdzie. I nie piszę tu tylko o tym forum), a zasygnalizować problem i nieco "wstrząsnąć" piszącym.
Mimo wielokrotnych prób i próśb moderatorów, zwykłe zwracanie uwagi nie poskutkowało.

Piszesz, że wprowadzam nieład (ponawiam prośbę o przykład), a nawet nie masz pojęcia ile postów źle napisanych, zostało w poprawny sposób wyedytowanych. Inaczej byłyby zamknięte z linkiem (a czasami bez) viewtopic.php?f=10&t=47440 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=10&t=47440).

VoyTasS
27-11-2008, 22:30
Kolego VoyTasS miedzy nami jest niestety przepaść kulturowa.Ja nie nazwałbym nikogo na publicznym forum "burakiem".

Określenie "leszcz" jest "drogą środka". Nikogo nie ma obrażać(jeżeli są tacy...niestety zawsze się ktoś prędzej czy później znajdzie. I nie piszę tu tylko o tym forum), a zasygnalizować problem i nieco "wstrząsnąć" piszącym.
Mimo wielokrotnych prób i próśb moderatorów, zwykłe zwracanie uwagi nie poskutkowało.

Piszesz, że wprowadzam nieład (ponawiam prośbę o przykład), a nawet nie masz pojęcia ile postów źle napisanych, zostało w poprawny sposób wyedytowanych. Inaczej byłyby zamknięte z linkiem (a czasami bez) viewtopic.php?f=10&t=47440 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=10&t=47440).

Oczywiście... ja burakiem nikogo też nie mam zamiaru nazywać. Przykład zawsze pozostanie przykładem. A Twoja "droga środka" może być równie dla kogoś niepoprawna, jak mój "burak" dla Ciebie... nie sądzisz?
Prośba o pokazanie "nieładu"? Proszę bardzo: zamiast temat rozwijać się normalnie, kilka osób w różnych miejscach zwróciła Ci już uwagę odnośnie "leszcza"... a jest to już pisanie nie na temat..czyli = nieład. A wymusić poprawę posta można w inny sposób. Uważam, że wystarczy napisać "Popraw posta KOLEGO, zgodnie z linkiem..." A jak ktoś nie poprawi... to do lamusa z tematem. Ale od tego są MODERATORZY. Do tego właśnie zostali Moderatorami, aby to "kontrolować". A to, że im nie zawsze wychodzi.. cóż. Znam pracę moderatora dużego forum, bo takim byłem. I wiem że to nie jest "bułka z masłem" i czasem zajmuje naprawdę dużo czasu. Oczywiście, możesz zwrócić userowi uwagę, ale bez sensowne nabijanie postów pisaniem wszędzie gdzie się da "magicznej" regułki "popraw temat bo...", zamiast brać udział w dyskusji to PROSTY SPAM. Bo wiele Twoich postów to po prostu tylko upomnienie o zmianie tematu. A od tego (napiszę drugi raz) jest MODERATOR. Twoje posty nie pomagają innym użytkownikom, nie wnoszą nic do dyskusji, nie pokazują drogi rozwiązania ich problemu, tylko ich "upominają". Więc Kolego Zawika... skoro Modkiem nie jesteś to może nie zajmuj się ich pracą.

satanael
27-11-2008, 22:49
Kolego VoyTasS miedzy nami jest niestety przepaść kulturowa.Ja nie nazwałbym nikogo na publicznym forum "burakiem".

Określenie "leszcz" jest "drogą środka". Nikogo nie ma obrażać(jeżeli są tacy...niestety zawsze się ktoś prędzej czy później znajdzie. I nie piszę tu tylko o tym forum), a zasygnalizować problem i nieco "wstrząsnąć" piszącym.
Mimo wielokrotnych prób i próśb moderatorów, zwykłe zwracanie uwagi nie poskutkowało.

Piszesz, że wprowadzam nieład (ponawiam prośbę o przykład), a nawet nie masz pojęcia ile postów źle napisanych, zostało w poprawny sposób wyedytowanych. Inaczej byłyby zamknięte z linkiem (a czasami bez) viewtopic.php?f=10&t=47440 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=10&t=47440).

Oczywiście... ja burakiem nikogo też nie mam zamiaru nazywać. Przykład zawsze pozostanie przykładem. A Twoja "droga środka" może być równie dla kogoś niepoprawna, jak mój "burak" dla Ciebie... nie sądzisz?
Prośba o pokazanie "nieładu"? Proszę bardzo: zamiast temat rozwijać się normalnie, kilka osób w różnych miejscach zwróciła Ci już uwagę odnośnie "leszcza"... a jest to już pisanie nie na temat..czyli = nieład. A wymusić poprawę posta można w inny sposób. Uważam, że wystarczy napisać "Popraw posta KOLEGO, zgodnie z linkiem..." A jak ktoś nie poprawi... to do lamusa z tematem. Ale od tego są MODERATORZY. Do tego właśnie zostali Moderatorami, aby to "kontrolować". A to, że im nie zawsze wychodzi.. cóż. Znam pracę moderatora dużego forum, bo takim byłem. I wiem że to nie jest "bułka z masłem" i czasem zajmuje naprawdę dużo czasu. Oczywiście, możesz zwrócić userowi uwagę, ale bez sensowne nabijanie postów pisaniem wszędzie gdzie się da "magicznej" regułki "popraw temat bo...", zamiast brać udział w dyskusji to PROSTY SPAM. Bo wiele Twoich postów to po prostu tylko upomnienie o zmianie tematu. A od tego (napiszę drugi raz) jest MODERATOR. Twoje posty nie pomagają innym użytkownikom, nie wnoszą nic do dyskusji, nie pokazują drogi rozwiązania ich problemu, tylko ich "upominają". Więc Kolego Zawika... skoro Modkiem nie jesteś to może nie zajmuj się ich pracą.
a czemu uważasz że upominanie nowych urzytkowników o poprawe tematu jest złe? poweim Ci że jeżeli chodzi o te ilość postów to dla większości ważne to nie jest. Nie wiem to może niech Sławko wypowie się na temat czy moderatorzy życzą sobie aby zwykli userzy informowali innych o tym że maja poprawić temat? Bo jak dla mnie to nie ma w tym nic złego i nienormalnego, ale to może ja inny jestem :fcp2

Zawika
28-11-2008, 06:37
Kolego VoyTasS ja nawet nie próbuje niczego moderować, ale skoro byłeś moderatorem na dużym forum, to powinieneś znać znaczenie słowa "moderować" i "spam".

Zaprzeczasz sam Sobie pisząc " , że wystarczy napisać "Popraw posta KOLEGO, zgodnie z linkiem..." , "Oczywiście, możesz zwrócić userowi uwagę," a następnie przechodzisz do "...ale bez sensowne nabijanie postów pisaniem wszędzie gdzie się da "magicznej" regułki "popraw temat bo...". To jak według ciebie ma wyglądać zwrócenie uwagi?

Natomiast ciekawe jest Twoje podejście do tzw."nabijania postów" ...nie będę tego rozwijał dalej, toż to infantylne jest :fcp18 .
Wmawiasz mi różne niemal cuda na tym forum ..."pisaniem wszędzie gdzie się da " :fcp15 ...ciekawe.

Co do przykładu, który ma zostać przykładem...pozostawię to bez komentarza.

Jednak poddaję się, bo to walenie głową w mur.

Pawel
28-11-2008, 06:52
skoro zostałem wywołany do tablicy :) to jestem.

Na poczatek prosze przeczytać ten temat viewtopic.php?f=23&t=62867 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=23&t=62867). Wystarczy pierwszy post.

Pomimo tego, ze jest nas wielu(modów) to naprawdę cięzko jest wszystko wyłapać i faktycznie jest to czasochłonne.
Najlepszym rozwiazaniem jest nie udzielanie odpowiedzi w tematach nie zgodnych z zasadami, regulaminami itp. Zignorować je. Pisanie w takich tematach mija sie z celem, dlatego, ze:
1. utwierdzacie autora, ze jest ok.
2. tracicie czas-temat z reguły jest zablokowany i usuniety, albo od razu usuniety.

Natomiast przy kazdym poscie jest taki przycisk "zgłos do moderatora", naciśniecie jego bardzo nam pomaga.

Pisanie, ze ktos jest "leszczem" , "burakiem" lub określaniem innym epitetem z reguły jest obraźliwe i mimo, ze piszemy z dobrymi intencjami, rozumiane to jest zupełnie inaczej. Pamietajcie, ze wiekszość z Was jest starymi wyjadaczami sieciowymi, ale są tez tacy, co dopiero zaczynaja przygode albo z forum(jakimkolwiek) albo w ogóle z internetem. Takim warto pomóc. Niestety sporo forumowiczów "włazi w buciorach" i ma gdzies zasady. Takich tepimy, a Wy mozecie pomóc.

Reasumując.
Nie odpisujmy w tematach naruszajacych regulaminy, nie uzywajmy róznych "brzydkich" epitetów, itp.
:)

Zawika
28-11-2008, 07:11
Najlepszym rozwiazaniem jest nie udzielanie odpowiedzi w tematach nie zgodnych z zasadami, regulaminami itp. Zignorować je. Pisanie w takich tematach mija sie z celem, dlatego, ze:
1. utwierdzacie autora, ze jest ok.
2. tracicie czas-temat z reguły jest zablokowany i usuniety, albo od razu usuniety.
...
Nie odpisujmy w tematach naruszajacych regulaminy, nie uzywajmy róznych "brzydkich" epitetów, itp.
:)

Oczywiście tak.

Natomiast geneza "leszcz" jest taka, że umówiliśmy się z kilkoma osobami na forum, że w ten sposób postaramy się doprowadzić je do pewnego ładu.
Był moment, że gdy nie odpisywaliśmy na tematy niezgodne z (moim zdaniem dobrym, prostym i czytelnym) regulaminem, one i tak żyły własnym życiem wśród nowych userów.

No ale "leszcz" już zdechł :fcp2 .

Pawel
28-11-2008, 07:16
Był moment, że gdy nie odpisywaliśmy na tematy niezgodne z (moim zdaniem dobrym, prostym i czytelnym) regulaminem, one i tak żyły własnym życiem wśród nowych userów.

tak było, jest i bedzie. jedyna rada, to ignorować te tematy.

robal
28-11-2008, 07:59
Najlepszym rozwiazaniem jest nie udzielanie odpowiedzi w tematach nie zgodnych z zasadami, regulaminami itp. Zignorować je.
Natomiast przy kazdym poscie jest taki przycisk "zgłos do moderatora", naciśniecie jego bardzo nam pomaga.

I moim skromnym zdaniem - to tyle w tematach "leszczarskich" :). Więcej nie ma się co rozwodzić.

I jak to już Sławek napisał:
Oczywiście jeśli ktoś chce dopisać coś w temacie niezgodnym (np. "wyleszczować" autora wątku - zgodnie z ogólnie przyjętą kulturą) - proszę bardzo. Pytanie tylko czy nie szkoda na to klawiatury, bo:
- albo temat wyląduje w Zsypie
- albo zostanie skasowany
- bądź w przypadku poprawy tematu itd. na poprawny i tak posty "nie na temat" wywalę :)

Zawika
28-11-2008, 08:54
I tym optymistycznym akcentem proponuję temat zamknąć.

motorek26
28-11-2008, 20:39
tak było, jest i bedzie. jedyna rada, to ignorować te tematy.


Slawko, masz racje ja ty czy inni którzy są dłużej na forum to to zrozumieją i nie bedą odpowiadać na takie tematy ale zawsze sie znajdzie ktoś co odpowie na taki temat wiec to nie jest dobre wyjście z sytuacji myśle że już lepiej jak ktoś z nas zauważy to lepiej zgłaszać poprostu do was żebyście usuwali wtedy może zapanuje jakiś pożądek na forum :fcp1

Zawika
16-12-2008, 06:19
I Jak tam panowie moderatorzy samopoczucie.
Zajrzy któryś z Was do Mondeo? Wczoraj jakiś leszcz (nie bójmy się użyć tego słowa), zamieścił z 10 ogłoszeń sprzedaży w pierwszym lepszym temacie + założył nowy .
Totalny spam.
Czy mógłbym prosić w imieniu swoim i zapewne wielu innych userów, o zrobienie porządku :fcp2 .

Zawika
16-12-2008, 19:15
Skoro nikt nie odpowiada, to może zapytam imiennie.
Slawko dlaczego, pomimo że jesteście na forum, nie reagujecie na posty typu "RATUNKU!..." i innych "dziwnych".
Czy czegoś nie wiemy o jakichś nowych zasadach?

januszrycho
16-12-2008, 19:33
Zawika . Właśnie z myslą napisania o tym samym o czy wczesniej pisałeś.Dołanczam sie by usuwać leszczy z reklamami. Tylko po to tu wchodzą, i nic ich nierusza. Proponuje kilka upomnien a jak nie bedzie skutku usunąć go całkowicie. Pozdrawiam wszystkich

maciek911
16-12-2008, 21:02
Właśnie sprzątam Mondeo - to po pierwsze.

A po drugie - też przyglądam się tematowi - Koledzy zieloni mają rację - macie wątpliwość co do postów - jest przycisk "zgłoś do moderatora". Najlepiej będzie w takich tematach nie odpisywać i basta.

A jak ktoś odpisuje czy "leszczuje" to tylko podjudza innych i zaczynają się pyskówki ...

Zastanówcie się nad opcją nieodpowiadania na temat bez zasad i zgłaszajcie go.

Tylko w niedziele było kilkanaście zgłoszeń, które wysprzątaliśmy i sprzątamy nadal - taka nasza rola.

Pozdrawiam i do przeczytania ...

Pawel
16-12-2008, 21:29
I Jak tam panowie moderatorzy samopoczucie.
Zajrzy któryś z Was do Mondeo? Wczoraj jakiś leszcz (nie bójmy się użyć tego słowa), zamieścił z 10 ogłoszeń sprzedaży w pierwszym lepszym temacie + założył nowy .
Totalny spam.

Skoro nikt nie odpowiada, to może zapytam imiennie.
Slawko dlaczego, pomimo że jesteście na forum, nie reagujecie na posty typu "RATUNKU!..." i innych "dziwnych".
Czy czegoś nie wiemy o jakichś nowych zasadach?

hmmmm. 1 post napisałeś o 06:19, do 7:30 było posprzątane a o 19:15 zarzucasz mi że nic nie robie. Nie ładnie.

Zawika, proponuje abyś zapłacił mi pensje(oczywiscie odpowiednią, czyli wysoką) razem z ZUSem i innymi pierdołami, a ja gwarantuje, ze co najmniej 8h bedę siedział na forum(z przerwa obiadową 30') i "sprzatał" na forum. Co Ty na to :?:

Zawika
16-12-2008, 21:42
hmmmm. 1 post napisałeś o 06:19, do 7:30 było posprzątane a o 19:15 zarzucasz mi że nic nie robie. Nie ładnie.



Nadinterpretujesz moją wypowiedź...( chodzi o "nic nie robię").

Mariusz
16-12-2008, 21:49
No to jeśli chodzi o ścisłość to tu jeszcze proszę posprzątać, bez urazy Sławko viewtopic.php?f=10&t=4027&start=160 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=10&t=4027&start=160) Przed ostatnim postem napisanym prze ze mnie. Możesz usunąć mój post, nawet by było lepiej, co by innych nie drażnić (leszczy). Pozdro, MARIUSZ!

Pawel
16-12-2008, 22:04
12345mario, masz załatwione. Niestety nie czytam wszystkich postów bo bym zgłupiał. Poza tym jest to nie wykonalne w 2-3h na dzień.

Mariusz
16-12-2008, 22:29
Rozumiem Cię w zupełności. Patrzę, obserwuję i się tak zastanawiam..... hmmmmmm (przemyślenia wieśniaka z pod Częstochowy). Rozmyślania zostawię sobie!!

Schem
22-12-2008, 11:44
Ja się załamuję tym, co się dzieje na podforum focusa...
Jest dokładnie to samo... a jak olewamy te wątki, to nowi sobie dyskutują sami ze sobą i tworzą nowe teorie...

Panowie Modowie i Admini... a może podzielcie się obowiązkami i każdy niech moderuje tylko konkretne podfora... Bo pracę macie raczej syzyfową.
Niestety nie czytam wszystkich postów bo bym zgłupiał. Poza tym jest to nie wykonalne w 2-3h na dzień.
Dlatego właśnie moja propozycja (pomysł wzięty z forum linuksowego, na którym byłem modkiem).
Dla przyjemności moderator "A" wchodzi sobie wszędzie, ale służbowo sprząta tylko na swoim podwórku.
Moderator "B" nie musi się już tym zajmować i sprząta już tylko u siebie...
Po pierwsze każdy moderator ma łatwiej, po drugie jest porządek - ktoś ma żale, wie do kogo.

Panowie Moderatorzy.
Chyba już czas powiększyć Wasze grono o kilka osób...
Wyznaczcie kilku userów, którzy mogą Was wspomóc - są statystyki, kto z userów ile czasu spędza w danym dziale i mógłby w tym dziale pilnować porządku. 2-3 modów na każdy dział i porządek będzie prędko.
Niestety - forum jest spore i mniejsze nie będzie.
A kilku moderatorów spędzających po 2 godziny wieczorem po prostu nie da fizycznie rady nad tym zapanować...
Nawet, jeśli będziemy Wam wyszukiwać i zgłaszać problematyczne wątki...
Bo przecież sami musicie ocenić, czy wątek nadaje się do zamknięcia - nie można każdemu uwierzyć na słowo.

Zawika już sprawę olał... obawiam się, że będą następni...

TiM
22-12-2008, 14:57
Pomysł Schema jest całkiem niezły. Natomiast, nie sądzę, żeby zwracanie uwagi w poszczegolnych wątkach było na miejscu... Sam tak robiłem przez pewien czas, ale jest przycisk zgłoszeniowy i to wystarcza. Większośc wątków niezgodnych z regulaminem generowanych jest przez osoby, które zaglądają tu sporadycznie, a nawet jednorazowo. Bez przerwy pojawiają się nowi i jak każdego będziemy opieprzac, w mniej lub bardziej obraźliwy sposób, to odstraszymy nie tylko tych "jednorazowców", ale też tych, którzy piszą pierwszy post i ich błąd wynika z czystej niewiedzy... To jest publiczne forum i nic na to nie poradzimy.
Jakbym tu wszedł pierwszy raz i został po pierwszym poście nazwany jakąś rybą, to chyba bym sobie darował już na zawsze... :fcp2 Nie tylko pisanie wbrew regulaminowi, ale udzielanie się na FCP wogóle. To oczywiście byłby duuuży błąd! :fcp2
Oczywiście, czasem trudno się powsztrzymac :fcp2 ale nie powinno to byc regułą wg. mnie. :fcp4
Moderatorzy są od upominania. Lekarstwem może byc, jak pisze Schem, zwiększenie ilości modów. 3-4 na powiedzmy dwa działy - wtedy każdy pilnuje tego działu, w którym się naczęsiciej udziela, i który i tak czyta... Wydaje mi się to jedynym rozwiązaniem. :fcp4 Prewencyjnie już chyba więcej zrobic się nie da, nie dociążając serwerów i przy obecnym skrypcie.

Schem
22-12-2008, 16:10
Dzięki TiM, za zrozumienie :fcp2
Uzupełnię tylko, że moja propozycja dotyczy tylko tych działów, w których trzeba bardziej reagować... bo przecież "administracja forum", czy "sprawy klubowe" albo "Explorer" nie wymagają aż takiej uwagi...
Ale "mondeo", "focus","garaż" i "escort" to jeden śmietnik :fcp20

Pawel
22-12-2008, 17:58
Panowie, pracujemy nad tym i juz dawno zdaliśmy sobie z tego sprawe.

Schem
23-12-2008, 07:48
Panowie, pracujemy nad tym i juz dawno zdaliśmy sobie z tego sprawe.
No to już nie zawracam gitary... tylko wspomnę, że czas leci, ludzie odchodzą, posty są ciągle nowe i nowe... :fcp27
Pasuje wykonać jakiś ruch :fcp16

Pawel
30-12-2008, 13:59
popieram Zawike w 100%
Co prawda próbowałem ruszyć ten temat nieco wcześniej ale odstąpiłem bo po co się męczyć "to jak walka z wiatrakami" heh
A tu co post w dziale Administracja forum- problemy forum- mondeo 2002 diesel nie odpala :) kto zatwierdza takie właśnie posty?
śmiech.
chyba coś nie tak. zaCytuje "jak ktoś chce to znajdzie" albo " może szanownemu panu pan moderator poszuka i wklei linka", " 10 dni na forum i wszystko be" z takimi bądź bardzo podobnymi odpowiedziami się spotkałem.
Ja starałem się poszukać info na forum dotyczącym mondeo( i teraz nawet oznaczenie MK3 """"""""albo nawet MKiii"""""(dla zorientowanych, -ego) mam ze 400 stron do przejrzenia z czego nie 90% jak ktoś wcześniej napisał ale wg mnie to 95 %to "technikalnie :) nieistotne informacje" sam nawet starałem się podać linka w celu podpowiedzi jak można by dla owego modziaka to forum stworzyć ale jednak co niektórzy nie czytają należycie bądź nawet na stronę nie potrafią wejść a potem próbują opisać :

cytat:
""z ciekawości wszedłem na forum acorda i ... szok ... zamiast zwykłego wyglądu forum wyświetlił się obrazek accorda

po lewej bardzo dziwnie usytuowane dość narazie nieczytelne dla mnie buttony bleble...

klikam jak to zwykle prawym klawiszem i ... kolejny szok ... flash, czyli nie mogę otworzyć forum w nowej kacie firefoxa, co zwykle czynie "surfująć" po internecie :( forum otwiera się w nowym oknie :( (tak wiem że jest mzliwość ustawienia ff tak żeby takierzeczy zawsze otwierały sie w kartach nie w oknach, ale nigdy nie miałem potrzeby przestawienia tego, tymbardziej że ogłoszenia z allegro i gratki dużo łatwiej przegląda się własnie na takim ustawieniu) ble ble...""""""""

Ja przyznam że żadnych buttonów tam nie widzę

:)


A może poszukać "złotego środka" w zmianie i ograniczeniu moderatorów forum
Oczywiście Bez urazy dla wwszystkich

Mariusz
31-12-2008, 11:28
To tak a'propos!!!
Ilu forumowiczów potrzeba, żeby zmienić żarówkę?
1 aby zmienić żarówkę i napisać że żarówka została zmieniona
14 którzy podzielą się podobnymi doświadczeniami przy zmienianiu żarówki
i napiszą o tym jak inaczej można było to zrobić
7 którzy ostrzegą o niebezpieczeństwach grożących przy zmianie żarówki
1 którzy przeniesie temat do działu "Oświetlenie"
2 którzy zaczną się kłócić i przeniosą to do działu "Elektryka"
7 którzy wytkną błędy gramatyczne/ortograficzne w postach na temat wymiany żarówki
5 którzy pojadą tym co wytykali błędy
3 którzy poprawią te błędy
6 którzy będą się kłócić czy pisze się "żarówka"; czy "rzarówka" i 6 którzy powiedzą im że są głupi
2 profesjonalnych elektryków którzy poinformują wszystkich że mówi się "lampa"
15 wszechwiedzących, którzy twierdzą że siedzieli w tym temacie i mówi się "żarówka"
19 którzy napiszą że to forum nie jest o żarówkach i powinno się to przenieść do forum o żarówkach
11 którzy obronią temat mówiąc, że wszyscy używają żarówek więc temat pasuje
36 którzy będą debatować która metoda zmieniania żarówek jest lepsza, gdzie kupić żarówki, jakiej marki i które są wadliwe
7 którzy podeślą linki gdzie można zobaczyć różne przykłady żarówek
4 którzy napiszą że te linki nie działają i podeślą nowe
13 którzy zacytują kilkanaście postów, a pod cytatami pisząc: "Ja też" / "Zgadzam się"
5 którzy napiszą że odchodzą z forum, bo nie mogą dłużej znieść kontrowersji wokół żarówek
4 którzy napiszą że "TO JUŻ BYŁO!"
13 którzy napiszą żeby "szukać" zanim napisze się kolejne pytania o żarówki
1 który okazyjnie zapyta się: jak wymienić klakson?
1 który odpowie na oryginalny post po pół roku i zacznie temat od nowa.
15 którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w dziedzinie podkręcania żarówek.

Schem
05-01-2009, 18:37
No i jak idzie myślenie?
Bo na forum w zasadzie każdy nowy post jest o dmuchawie, centralnym zamku i odpalaniu diesla zimą...
Ręce opadają i śmietnik coraz większy...

Zawika
10-01-2009, 22:06
Panowie, pracujemy nad tym i juz dawno zdaliśmy sobie z tego sprawe.

To odpowiedz z 22 gru 2008 17:58 ...jak tam zmiany :fcp2

rafiraptor
10-01-2009, 22:14
HURRRA HURRRA HURRRA :fcp7 :fcp7 :fcp7 :569: ZAWIKA WRÓCIŁ :fcp23 :fcp23 :fcp23 Będzie się działo :fcp29 :fcp29 :fcp29

motorek26
10-01-2009, 22:51
witamy witamy naszego klubowego kolege Zawika, :fcp26 :569: fajnie że sie nie poddałeś bądź twardy tak jak my wszyscy :fcp1

Pawel
10-01-2009, 23:40
Panowie, pracujemy nad tym i juz dawno zdaliśmy sobie z tego sprawe.

To odpowiedz z 22 gru 2008 17:58 ...jak tam zmiany :fcp2
ok.
Poprosze o opisanie w punktach co ma sie dokładnie zmienić? na co mamy zwracać uwagę? itp.

Prosze wziąć pod uwagę, ze nie wszystko jest wykonalne.

Mariusz
11-01-2009, 10:48
ZAWIKA! Widzę, że jesteś z nami. Tak trzymaj, powodzenia!!! :fcp18 :fcp18 :fcp29 :fcp29

Zawika
11-01-2009, 17:56
Nie ... Zawika nie wrócił. To że tu napisałem, nie zmienia zupełnie nic.Czytam to forum i obserwuję tematy...i tyle.
Powody dla których "opuściłem" to forum nie zmieniły się, więc i ja nie zmieniam swojej decyzji.



Panowie, pracujemy nad tym i juz dawno zdaliśmy sobie z tego sprawe.

To odpowiedz z 22 gru 2008 17:58 ...jak tam zmiany :fcp2
ok.
Poprosze o opisanie w punktach co ma sie dokładnie zmienić? na co mamy zwracać uwagę? itp.

Prosze wziąć pod uwagę, ze nie wszystko jest wykonalne.

Slawko czyli jednak nad niczym nie pracujecie(jak zapewniałeś) i z niczego nie zdaliście sobie sprawy .

Tak tylko zapytałem...

Pawel
12-01-2009, 06:48
to co my widzimy i chcemy zmienic to jedno, a co Wy byscie chcieli to drugie.
Tylko nie piszcie aby dzielic działy na 10 poddziałów, bo tego nie bedzie.

Schem
12-01-2009, 08:00
Poprosze o opisanie w punktach co ma sie dokładnie zmienić? na co mamy zwracać uwagę? itp.

Ja już napisałem...
22.grudnia...
Widzę, że na darmo...

Dlatego właśnie moja propozycja (pomysł wzięty z forum linuksowego, na którym byłem modkiem).
Dla przyjemności moderator "A" wchodzi sobie wszędzie, ale służbowo sprząta tylko na swoim podwórku.
Moderator "B" nie musi się już tym zajmować i sprząta już tylko u siebie...
Po pierwsze każdy moderator ma łatwiej, po drugie jest porządek - ktoś ma żale, wie do kogo.

Panowie Moderatorzy.
Chyba już czas powiększyć Wasze grono o kilka osób...
Wyznaczcie kilku userów, którzy mogą Was wspomóc - są statystyki, kto z userów ile czasu spędza w danym dziale i mógłby w tym dziale pilnować porządku. 2-3 modów na każdy dział i porządek będzie prędko.
Niestety - forum jest spore i mniejsze nie będzie.
A kilku moderatorów spędzających po 2 godziny wieczorem po prostu nie da fizycznie rady nad tym zapanować...
Nawet, jeśli będziemy Wam wyszukiwać i zgłaszać problematyczne wątki...

A jeśli chodzi o "w punktach"
1.Pilnować, żeby nie było śmietnika.
2.Pilnować, żeby nie było śmietnika.
3.Pilnować, żeby nie było śmietnika.

Tylko nie piszcie aby dzielic działy na 10 poddziałów, bo tego nie bedzie.
:fcp20
Ten wątek chyba nie o tym...

Sławczes
15-01-2009, 19:09
Już długo miałem z tym spokój..ale wróciło i jest coraz gorzej...Napiszcie czy to tylko u mnie czy u Was też występuje ten błąd..?


General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

User admin59861_3 already has more than 'max_user_connections' active connections [1203]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

motorek26
15-01-2009, 19:19
u wszystkich nie tylko u ciebie

Sławczes
15-01-2009, 19:28
No nic...dzięki... :fcp5