Zobacz pełną wersję : [Galaxy 2006-2015] Przedłużenie gwarancji - warto?


ZenObi
22-11-2008, 18:22
Witam,

kupiłem używany model z zeszłego roku. Mam dwa lata gwarancji i mogę jeszcze dokupić kolejne dwa lata za coś koło 5tyś.

Pytanie - co może się popsuć w trzecim i czwartym roku? 2.0 Diesel wersja Ghia.

Zastanawiam się czy warto płacić z góry a potem walczyć o wypłatę odszkodowania?
(tam mnóstwo jest wyłączeń - czego to ubezpieczenie nie obejmuje

pozdrawiam,
ZenObi

wojtek60
22-11-2008, 22:21
mnóstwo jest wyłączeń - czego to ubezpieczenie nie obejmuje
Uważam że warto ale umowa musi być bardzo szczegółowa i co obejmuje.
Nowoczesne auta to dużo mechaniki naszpikowanej elektroniką zawsze może coś wyskoczyć.
Czy jest ograniczony limit przebiegu?
Jest to bardzo ważne jeżeli dużo jeździsz.
Trzeba przeliczyć średnio ile kilometrów miesięcznie przejeżdzasz a z czasem wszystko się zużywa i ma określony przebieg i czas eksploatacji.

tomi98
22-11-2008, 22:33
mogę jeszcze dokupić kolejne dwa lata za coś koło 5tyś
uważam, że nie warto za takie pieniądze !


Pytanie - co może się popsuć w trzecim i czwartym roku?
teoretycznie wszystko, jak znam życie to zepsuje się coś co nie będzie objęte gwarancją
:fcp5

a tak poważnie ZenObi to musisz przeliczyć jak dużo robisz km itp. czy masz pecha itp. ( żeby było jasne, nie życzę źle ) i czy warto wydać taką kasę

Kowalu
22-11-2008, 22:44
Ja bym nie kupował. za 5tys mozna w razie czego sporo rzeczy naprawic a przez te dwa lata moze Ci sie wcale nic nie popsuć. Takie moje zdanie

ZenObi
22-11-2008, 23:26
Dzięki za opinie,

co do ograniczeń to - 4 lata są ograniczone do 80 tys km, podczas gdy ja co roku robię więcej niż 25 tys km, wyłączone są praktycznie wszystkie zużywające się części - klocki, tarcze, amortyzatory, sprzęgło. itd

No właśnie nie mam przekonania do tego ubezpieczenia - gwarancji. Auto jest dobrze wyposażone - elektrycznie sterowany fotel, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, automatyczne światła, wycieraczki i samościemniające lusterko, xenony. Stąd moje pytanie co się może w 3 i 4 roku zepsuć.

pozdrawiam,
ZenObi

wojtek60
23-11-2008, 10:01
właśnie nie mam przekonania do tego ubezpieczenia - gwarancji
Gwarancja Forda
http://www.fordwien.at/index.php?id=238
Moja propozycja jw. jest uzasadniona ponieważ wziąłem pod uwagę warunki napraw gwarancyjnych, przeglądów przez serwis forda.
Jeżeli użytkownik może sobie sam naprawiać drobne usterki mając odpowiednie warunki naprawy i narzędzia to przedłużenie gwarancji i limit przebiegu jest godny dyskusji.
Proponuję odwiedzić firmę ubezpieczającą pojazdy, która zatrudnia prawników
i za drobne pieniądze można uzyskać pełną informację czy nie ma w umowie gwarancyjnych haków napisanych małym drobnym druczkiem, które krzywdzą klienta.
Co do usterek to najdroższe auta renomowanych producentów też mają swoje serwisy napraw gwarancyjnych.
Korzystając z naszego forum można się zorientować co może nas zaskoczyć w każdej chwili.

philli
23-11-2008, 20:57
nie warto

janbra
24-11-2008, 10:17
Dzięki za opinie,

co do ograniczeń to - 4 lata są ograniczone do 80 tys km, podczas gdy ja co roku robię więcej niż 25 tys km, wyłączone są praktycznie wszystkie zużywające się części - klocki, tarcze, amortyzatory, sprzęgło. itd

No właśnie nie mam przekonania do tego ubezpieczenia - gwarancji. Auto jest dobrze wyposażone - elektrycznie sterowany fotel, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, automatyczne światła, wycieraczki i samościemniające lusterko, xenony. Stąd moje pytanie co się może w 3 i 4 roku zepsuć.

pozdrawiam,
ZenObi

Ograniczenie do 80tys. na Vana :fcp15 to śmiech na sali, jeszcze wołają 5tys. za przedłużenie gwarancji. Jak dla mnie to za dużo wykluczeń w tych warunkach gwarancyjnych. Ja bym się nie zdecydował za taką kasiorę.