Zobacz pełną wersję : [mk2] problemy z drugim biegiem..


macialdo10
26-11-2008, 13:44
panowie, mam pytanko, co moze sie dziac jesli wyskakuje mi drugi bieg, na poczatku kiedy kupilem samochod nic sie nie dzialo a teraz... robi sie to coraz czesciej :fcp5 :fcp5

tomeu
28-11-2008, 16:49
ja również mam ten sam problem :fcp5 i był bym również bardzo wdzięczny za pomoc !!

macialdo10
28-11-2008, 21:29
tomeu czesto zdarza ci sie ze drugi bieg ci wyskakuje?? panowie pomocy!!

Kimura
29-11-2008, 10:10
przyczyn może być wiele.
najłatwiej sprawdzić najłatwiejsze...

Zdejmujemy mieszek ochronny z gałki zmiany biegów i sprawdzamy czy śruby się nie poluzowały - mogą być przyczyną żle wchodzących biegów i "wyskakiwaniem" ( ja tak miałem)

Następną przyczyną może być "podarta" poduszka silnika i skrzyni biegów.

Najgorsze co może się chyba zdarzyć to pęknięcie jednej z linek od gałki zmiany biegów... - lub jej rozciągnięcie (a z tego co pamiętam to są chyba 3)

1olek
29-11-2008, 17:32
A nie zauwazyliscie koledzy ze na dworze zrobilo sie zimno, zima przyszla :fcp2 A jaka niedorobke ma mondeo ?? Wyskakujaca dwojke lub ciezko wchodzaca w zimie. Poczekajcie az bedzie minus 20, wtedy ja trzeba reka przytrzymac zeby nie wyskoczyla. Wiec nie ma sie czym matwic wroci lato, problem zniknie. Moja rada przytrzymac dwojke zaraz po wrzuceniu i po sprawie. No i moza sobie poszukac w szukajce o wyskakujacej dwojce.

polciu
29-11-2008, 17:57
Zgadzam się z przedmówcą:)zauważcie, że jak samochód się rozgrzeje to problem z ciężko wchodzącą dwójką niknie:) :fcp1

Kimura
30-11-2008, 07:16
jak już wspomniałem co zrobiłem u siebie - wymieniłem poduszkę skrzyni i podokręcałem śruby mocowania dźwigni zmiany biegów. Sprawdźcie sami w waszych autach. Ja już nie mam tego problemu.

tomeu
30-11-2008, 13:50
macialdo10, Tak bardzo często, wręcz za każdym razem kiedy tylko jeżdżę autkiem i niestety nawet kiedy jest ciepło latem dwójka mi wyskakuje, ale teraz kiedy jest zima i takie chłody to dopiero jest tragedia i jedynka również cholernie ciężko wchodzi :fcp6 .

Strasznie dziękuje za rady i pomoc zwłaszcza Kimura, :fcp4. Dzisiaj niestety nic już nie zrobię, bo zaraz będzie ciemno no i jest niedziela, ale jutro od razu biorę się za autko :fcp2 Jeszcze raz mega dziękuje za pomoc, naprawdę jestem ogromnie wdzięczny :fcp2 :fcp3