Zobacz pełną wersję : XENON w Pumce


zolteq
26-11-2008, 14:19
Hej, podpowie mi ktoś co to za krzywa akcja z moimi xenonami jest? Mam problem bo po włożeniu zestawu (HID) świecą jak seryjne światła :/ ...wszystko jest git do momentu aż się nie rozżarzą, po czym przygasają o połowę :/ ...nie wiem czy to wina przetwornic czy czego ? ...zareklamować nie mogę, bo dostałem ten zestaw od kolegi a on nie ma na to paragonu nawet chyba... Ktoś miał podobną sytuację ?

wertus1
26-11-2008, 16:42
Po prostu masz pecha bo są prawdopodobnie walnięte żarówki.
A ty dokładałeś te lampy na xenony czy masz juz je fabrycznie??
Bo jeśli nei są orginalne to nic dziwnego ze tak dzialają, nie można zapomnieć o spryskiwaczach, które musza byc sprawne.

zolteq
01-12-2008, 09:50
Nie, nie w pumie nie było seryjnych xenonów ;) dokładałem zestaw HID - całkiem dobry z resztą... przyznam że zagiąłeś mnie że mogą być żarówki lipne - sprawdzę to bo jestem ciekaw :)

wertus1
01-12-2008, 11:18
A w mojej wypowiedzi sugerowałem sie artykułem z Auto Świata, nie pamiętam jaki numer bo u dentysty o tym czytałęm

Pinki
05-12-2008, 23:13
A czemu tego w dziale pumy zolteq, nie umieściłeś ?
przenoszę

tusia8510
07-12-2008, 10:20
Zolteq ja tez miałam problem z xenonami w mojej pumce (były jak juz ja kupiłam) wymieniłam żarniki na nowe i niestety działy xenony normalnie moze z tydzien i padły. nie wiem co sie stało bo juz miałam ich dosyc i nie chciało mi się juz ich sprawdzać, być moze zarniki mam wporządku i cały mój zestaw leży zapakowany w szafie. przepalały mi tez ciagle bezpieczniki. najlepiej kupić jest nowy pewny zestaw - tak sądze. ja narazie jezdze na zwykłych żarówkach, różnica w oświetleniu trasy widoczna ale przynajmniej działają.

zolteq
16-12-2008, 11:36
Mi się wydaje że ja mam coś z przetwornicami... ale nie dowiem sie do póki nie naprawie autka :/ ...a jak sytuacja wygląda to sama wiesz - pisałem na forum pumy.

Ehh... ciągle jedna wielka lipa - a autka potrzebuje na święta i sylwestra bo jadę na deskę w góry.

tusia8510
16-12-2008, 12:24
tak jak czytałam to masz zestaw, czyli dwie takie same przetwornice?? ja sie nie zman ale tak pomyslalam ze skoro jak na pisałes "sie rozżarzą to przygasają" to moze jednak żarniki a nie przetwornice???
poczytaj na forum pumki tam jest duzo na ten temat i chłopaki mają wiedze techniczną zwiazaną z tym tematem, moze Ci cos podpowiedzą. ja jak pisałam wczesniej wyjełam zestaw od siebie bo tez cos nie grało ale żarniki mam nowe - używane moze ze dwa tygodnie, jakbys chciał to daj znaka ;)

zolteq
16-12-2008, 18:54
Spoczko, jak wjade na warsztat do kumpla zrobić autko, to najpierw pozamieniam przetwornice z nim - bo ma ten sam zestaw i wtedy obczaimy co jest grane. (Może to też jest wina tego, że jedna przetwornica mi kiedyś po tygodniu się spaliła i wymieniliśmy szybko na inną z tej samej firmy... pojęcia nie mam). ...A jak to rzeczywiście żarniki to dam znać :), a jak coś to ile chcesz za komplet ? :)

Na forum pumki siedze prawie codziennie :) ...tylko jak nie mam sprawnego autka - to nie ma co się psuć, więc tym samym nie mam pytań o usterki hehe.