Zobacz pełną wersję : Ford Mondeo MkIII 2004 - prośba o pomoc


Pawel
26-11-2008, 22:31
Witam, jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.
Mam na oku forda mondeo z 2004r 2,2 TDCI , http://autoauto.pl/show_car.php?car=7794 czytałem sporo o nieszczęsnych wtryskiwaczach, pompach i kołach 2 masowych. czytałem czytałem i zgłupłem :)
Mam dwa-trzy pytania, jak te awarie się mają do tego silnika (podobno po 2004 awarie występowały rzadziej, czy ten model należy do nich)
I drugie pytanie, czy podczas przeglądu przed sprzedażowego w ASO powiedzą mi w jakim stanie są wtryski , po czym na wydruku poznam czy są jeszcze ok czy nie?
No i ostatnie na co jeszcze zwrócić uwagę.

Niektóre pytania może i śmieszne ale będę pierwszy raz w ASO na przeglądzie przed sprzedażowym, i to pierwszy poważniejszy samochód który kupuję.
Dziękuję z góry za pomoc.

wicia.w
27-11-2008, 23:44
witam niech w serwisie zrobią ci próbę szczelności wtryskiwaczy to pokaże w jakiej kondycyj są wtryski .

Pawel
28-11-2008, 14:09
Ok będę pamiętał, kurcze w poniedziałek jadę na przegląd, a już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że wszystko będzie OK bo autko naprawdę mnie się podoba :)

dyha
28-11-2008, 20:00
Ok będę pamiętał, kurcze w poniedziałek jadę na przegląd, a już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że wszystko będzie OK bo autko naprawdę mnie się podoba :)


W takim razie lepiej zabierz ze sobą kogoś zaufanego kto będzie studził Twoje emocje i spojrzy trochę bardziej obiektywnie na ogólną ocenę autka :fcp29

wojtbf1
28-11-2008, 21:39
Wszystko jest ok, autko jest super, mam takiego samego (silnik), tylko jedno ale (moim zdaniem),84000 kilometrów przebiegu??? Mój o rok młodszy miał 125000.
Poza tym reszta cool, pozdrawiam :fcp26

martinoo
29-11-2008, 07:04
silnik jak trzeba 2,2 akurat jest do niego, tylko jedno ale ......to kombi :fcp18

Piccolo_Jr
29-11-2008, 12:55
Co do awarii trapiacych ten model to rzeczywiście czasem potrafią padnąć wtryski i koło zamachowe ale te wszystkie opinie które się po necie słyszy trochę demonizowane są - nie sypie się to wcale aż tak często.
A poza tym te awarie dość mocno uzależnione są od kierowcy i tego jak dba o auto...
Jeśli chodzi o tego mondka z ogłoszenia to całkiem milusi egzemplarz ale radzę za poradą kolegów dokładnie go sprawdzić - szczególnie że coś mały przebieg na ten rocznik bo mój ma 2x tyle, aczkolwiek zdarzają się przypadki że ludzie jeżdżą dieslami nawet 15000-20000km rocznie (np mój brat :fcp14 kia cee'd) tyle że to rzadkość...
Moje mondeo zostało wyprodukowane w listopadzie 2004 , Brałem go w sierpniu 2008 z przebiegiem 162000km
Z poważniejszych awarii jakie miało w swojej historii - sprzed okresu kiedy nim jeżdżę to w kwietniu 2007 wymieniono koło zamachowe przy stanie 100500km a we wrześniu 2007 wymieniono wtryski przy stanie 128500km. No ale poprzedni właściciel niestety ma niską kulturę techniczną a delikatnie nie jeździ i przewiduję że kolejne jego auto tez będzie miało ciężkie życie :fcp2

Pawel
29-11-2008, 14:33
Wszystko jest ok, autko jest super, mam takiego samego (silnik), tylko jedno ale (moim zdaniem),84000 kilometrów przebiegu??? Mój o rok młodszy miał 125000.
Poza tym reszta cool, pozdrawiam :fcp26

Dlatego jadę do serwisu, w poniedziałek będę wszystko wiedział, napiszę na forum co i jak wyszło :)
silnik jak trzeba 2,2 akurat jest do niego, tylko jedno ale ......to kombi :fcp18

Ale za to jakie kombi :) i z jakim silnikiem :)

Co do awarii trapiacych ten model to rzeczywiście czasem potrafią padnąć wtryski i koło zamachowe ale te wszystkie opinie które się po necie słyszy trochę demonizowane są - nie sypie się to wcale aż tak często.
A poza tym te awarie dość mocno uzależnione są od kierowcy i tego jak dba o auto...
:fcp2

Oby twoje słowa dotyczyły właśnie tego modelu :)

No jeszcze dwa dni i będę szczęśliwy albo wściekły, poniedziałek wszytko się okaże, szczerze powiem że chciałbym mieć już to za sobą, mam dość już jeżdżenia i szukania samochodów, 2 miesiące już szukam, kupa aut na sprzedaż, a nic konkretnego nie ma, same jakieś szroty , albo kombinowane przez handlarzy echhhh....... zobaczymy jak tu ...... :)

Dziękuję wszystkim za rady

wojtbf1
29-11-2008, 19:36
silnik jak trzeba 2,2 akurat jest do niego, tylko jedno ale ......to kombi :fcp18
Ja uważam że właśnie dobrze że to kombi :fcp3

Pawel
01-12-2008, 19:26
No i stało się, przegląd zakończony, miał kosztować 400zł i trwać 2 godziny, ach... co tam miało nie być sprawdzane, szkoda tylko (lub na szczęście) że zakończył się po 15 min. Na pierwszy rzut poszedł pod lupę lakier, szanowny pan z serwisu złapał się za miernik, pierwszy element: błotnik przedni lewy 70-350 mikronów, błotnik przedni prawy 280-420 mikronów, maska 300-560 mikronów, drzwi prawe jedne i drugie analogicznie, to samo z drzwiami lewymi tylnymi, o zderzakach nie wspomnę. Jedynie co się uchowało to dach i klapa tylna.
I w ten oto sposób z 400 złotych zeszliśmy do 30zł za przegląd, więcej już nie chciałem wiedzieć, swoją drogą jeżeli ten egzemplarz jest 100% bezwypadkowy, to ciekaw jestem auta bez takiej deklaracji ze strony komisu.
Pan z komisu oczywiście o niczym nie wiedział i zwalił sprawę na jakąś bliżej nie określona Panią, która rzekomo pomyliła auta i opis był od innego. Przynajmniej za przegląd zwrócili, szkoda tylko że straconego czasu nie oddadzą.
Generalnie samochód obity jak ulęgałka, a ja znów zaczynam nowy miesiąc na autonogach (już trzeci). Ciekawe ile jeszcze będę szukał.........
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za rade.



PS i weź człowieku zaufaj polakowi.

edit@: wlazłem teraz na link, który jest w pierwszym poście, rezerwacje zdjęli, ale auto nadal 100% bezwypadkowe, brak mnie słów....#$%#$% mać!!!!!

barylkaq
01-12-2008, 19:40
jak interesuje cię mondek 04r. TDCI 115KM kombi w dobrej cenie nigdzie nie malowany to napisz PW

Piccolo_Jr
01-12-2008, 21:07
Serdecznie współczuję koledze nieudanego wypadu po auto. Weź może na forum poszukaj auta dla siebie albo w mondeoklubpolska - bo to chyba pewniejsze niż samemu szukać...

Pawel
02-12-2008, 13:14
Aby nie zakładać nowego tematu, poproszę was o opinie jeszcze raz tutaj.
Więc co myślicie o tym mondziaku? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=494331953
CDTI ? Czy to jest to samo co TDCI ? a jak nie to czym się różnią i na co szczególna zwracać uwagę? W ogóle czy warto jechać to i oglądać?