Zobacz pełną wersję : pomocy świeci kontrolka od abs


janusz3333
31-05-2005, 20:23
cześć pomóżci swieci mi kontrolka od abs i układu hamulcowego w czasie jazdy samochodem czasami miga mi kontrolka od układu hamulcowego a jak się zaczymuje w niektórych sytuacjach to mi gasną obydwie po ruszeniu znowu się zapalają

kuba
31-05-2005, 20:49
Słuchaj mój ojciec miał podobnie, sprawdź masę która jest przykręcona w komorze silnika, po stronie do błotnika-niedaleko zbiorniczka do płynu od spryskiwacza. Mam nadzieje że wyraziłem się na tyle jasno iż bez problemu to zrozumiesz. Sprawdź też poziom płynu hamulcowego- w sumie gdyby go było mało to powinna się świecić tylko kontrolka od ręcznego,ale nigdy nie wiadomo ;-). Aha ta masa powinna być w tym samym miejscu,bo mój tata też ma TDDi

Pozdro

Kuba

janusz3333
01-06-2005, 09:51
nic z tego próbowalem dokrecic i nic , czujniki sprawdzalem sa sprawne
pozdrowienia

Skolmi
01-06-2005, 10:08
czujniki sprawdzalem sa sprawne

Jak sprawdzałeś?

kuba
01-06-2005, 11:22
Może spróbuj wejść w tryb serwisowy licznika- może tam pokaże jakieś błędy dzięki którym łatwiej będzie zlokalizować usterke. Poszuklaj na forum, albo spróbuj tutaj:
http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=84 albo tutaj
http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=1153

Pozdro

Kuba

P.S. Mam nadzieje że admini nie mają nic przeciwko podawaniu linków do innych forów ;-)

Greg
01-06-2005, 16:14
Nie beda mieli o ile nie spiszesz ich i nie bedziesz chcial sprzedawac na allegro jako swoje rady . Taki przypadek juz byl , ze wykorzystano porady z FKP :twisted:
Pzdr .
Przepraszam za OT

kuba
01-06-2005, 16:55
Greg wiem że był taki przypadek-sam zacząłem ten temat na tym forum ;-) - ja nie jestem na tyle bezczelny i źle wychowany żeby robić takie wałki i kogoś w pewien sposób okradać..., no ale mniejsza z tym...mam nadzieje że te linki pomogą Januszowi rozwiązać jego problem.
Na FiestaKlubPolska admini blokują za podawanie linków do innych forów <==jak dla mnie to kompletna głupota...
Jesli się nie myle to Ty też jesteś z jednym z adminów albo modów na fkp <==mam nadzieje że nie masz nic przeciwko podawaniu linków do Waszego forum ;-)

pozdro

Kuba

Greg
01-06-2005, 17:02
Absolutnie ze niemam nic przeciwko , tutejsze wladze :D tez nie maja ( wiem bo juz kiedys podalem link i zapytalem o to samo ) W koncu chodzi o pomoc koledze w potrzebie , wiec wszystko oki :D . A poprzedni moj post chyba nie byl az tak groznie napisany ;)
Pzdr.

janusz3333
01-06-2005, 20:57
czesc dzieki Kuba jutro sprubóje ten tryb serwisowy moze cos mi pomoga bo bylem w serwisie forda i nie mogli sie polaczyc z komputerem mojego samochodu , jak wypieli mi wtyczke od sterownika abs-u to sie polonczyli ale usterki nie odczytali,a czujniki sprawdzane byly miernikiem i wskazania sa wszedzie jednakowe