Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] wymiana oleju


ala
01-12-2008, 12:15
Witam serdecznie mam pytanie w zwiazku z wymiana oleju ( nie chodzi mi o rodzaj e itp. bo czytalam posty) chce wymienic olej w domowych warunkach i miska olejowa jest pod maskownica mam problem jakiego klucza potrzebuje aby spuscic olej. Tu w Irlandii trzeba sie zapisac do warsztatu i oczywiscie czekac a mnie troche pili bo nie wiem kiedy ostatnio byla wymiana a ja juz przejechalam 12 tys. mil. Bede wdzieczna za info.

leśny67
01-12-2008, 15:01
do zdjęcia plastykowej osłony klucz nasadowy 10 najlepiej na długim "patyku", do korka w misce olejowej klucz 17( tak jest w sharanie), bez kanału będzie dość trudno

Pawel Sleper
01-12-2008, 15:34
Witam!
Ja niedawno wymieniałem w domowych warunkach pod chmurką! Trochę chęci i dasz rade! Ja podniosłem lewarkiem prawą stronę,odkręciłem osłonę,odkręcasz korek oleju podstawiasz miseczkę,spuszczasz z lewarka,odkręcasz i przykręcasz filtr olejowy! Potem jak ścieknie znowu podnosisz przykręcasz korek i osłonę i znowu spuszczasz z lewarka i wlewasz olej! Tylko do osłony trzeba 10tke na długim patyku!
Powodzenia!!

poll
01-12-2008, 20:45
Więc tak jeśli masz wszystko w oryginale to z każdej z stron z lewej jak i prawej masz śruby na klucz 10 jeśli będzie inny to na 13 i 2 nakrętki po środku ławy na klucz 10 później masz 17 do korka i zostaje filtr najlepiej mieć klucz do filtrów jeśli 90KM to będzie filtr blaszany ale jeśli 110 to wkład i będzie od góry lepszy dostęp pamiętaj o nowych uszczelkach bo będzie ciekło . I jeszcze jedno w liczniku będzie pisać SERVIS OIL to też trzeba skasować bez kompa oczywiście jest na naszym forum wystarczy poszukać :fcp26

cowboy
01-12-2008, 20:48
u mnie w mk2 do spustu oleju klucz 19mm. :fcp3

Pawel Sleper
01-12-2008, 22:01
Ja posiadam Sharanika 110KM i mam filtr metalowy a nie wkład! Czy w Sharanie jest inaczej jak w fordzie?