Zobacz pełną wersję : [Mk5] Nadmuch na przednią szybę


MEDION5
03-12-2008, 20:35
Próbowałem dojść co jest przyczyną, że nie ma nadmuchu na przednią szybę.
Rozebrałem co tylko potrafiłem z deski rozdzielczej, niestety nie ma dojścia do nagrzewnicy.
Widać, że cięgna pracują i powietrze dmucha we wszystkich możliwych wyjściach i to bardzo intensywnie.
Niestety nie na przednią szybę. :fcp11
Ktoś wie, jak dotrzeć do nagrzewnicy, a może to jakaś rura spadła z obudowy tej nagrzewnicy?

Grabash
03-12-2008, 20:39
w technicznym ABC jest bodajze kompletny opis dojscia do nagrzewnicy
radze poczytac

Magik123
03-12-2008, 21:01
W kazdym escorcie tak jest, nic nie spadlo, poprostu trzeba zamykac centralne nawiewy zeby dmuchalo na przednia szybe.
Nagrzewnica jest od nagrzewania wpadajacego powietrza wiec nie wiem po co chcesz do niej dotrzec.

MEDION5
03-12-2008, 21:04
w technicznym ABC jest bodajze kompletny opis dojscia do nagrzewnicy
radze poczytac
A coś bliższego o tym ABC.
Co to jest?

corneliusab
04-12-2008, 00:22
Tu masz Techniczne ABC: http://fordclub.kei.pl/forum4/viewforum ... 0aaa697f67 (http://fordclub.kei.pl/forum4/viewforum.php?f=60&sid=aeff6cb8a57301e7d5b6f60aaa697f67)

Pozdrawiam

MEDION5
04-12-2008, 07:01
w technicznym ABC jest bodajze kompletny opis dojscia do nagrzewnicy
radze poczytacTylko bodajże.

W kazdym escorcie tak jest, nic nie spadlo, poprostu trzeba zamykac centralne nawiewy zeby dmuchalo na przednia szybe.W moim nie dmucha na przednią szybę, mimo zamknięcia wszystkich wylotów.

Nagrzewnica jest od nagrzewania wpadajacego powietrza wiec nie wiem po co chcesz do niej dotrzec.Bo jest umiejscowiona prawdopodobnie w obudowie z silnikiem, z której wychodzi powietrze do poszczególnych otworów nawiewowych. Po to.

Magik123
04-12-2008, 17:25
Bo jest umiejscowiona prawdopodobnie w obudowie z silnikiem, z której wychodzi powietrze do poszczególnych otworów nawiewowych. Po to.



Ta, tylko teraz sam pomysl co piszesz, silnik jest calkowicie w innym miejscu jak nagrzewnica/obudowa nagrzewnicy, wiec w koncu dziala nawiew a anie leci na szybe czy po co chces ten silnik skatowac?

Tam gdzie szukasz jest tylko obudowa rozdzielajaca i podajaca powietrze do poszczegolnych wylotow.

MEDION5
05-12-2008, 06:55
(...)silnik jest calkowicie w innym miejscu jak nagrzewnica/obudowa nagrzewnicy, wiec w koncu dziala nawiew a anie leci na szybe czy po co chces ten silnik skatowac?

Tam gdzie szukasz jest tylko obudowa rozdzielajaca i podajaca powietrze do poszczegolnych wylotow.
Teraz wiem o co chodzi. :fcp1
Czyli nagrzewnica nie jest w obudowie z silnikiem dmuchawy.
Tylko ja nadal nie wiem jak dotrzeć do miejsca, z którego powietrze dmucha na przednią szybę.
Czy przypadkiem nie należy zdemontować całej konsoli. :fcp15

Magik123
05-12-2008, 12:11
Nie wiem juz o co Tobie chodzi :fcp5
Chodzi Ci o silnik czy o caly regulator nadmuchu, jesli o regulator z klapkami to musisz zdjac deske rozdzielcza, jesli o silnik, to jest on na podszybiu pod maska, trzeba odkrecic plastikowa scianke grodziowa w komorze silnika i juz masz dostep, pod silnikiem widac bedzie nagrzewnice, ale od tej strony nie ma zadnego dostepu do niej czy do regulacji.

Jezeli dmucha Ci powietrze dobrze a jedynie na szybe nie, to muszisz sie brac za sciaganie deski i tam przy regulatorze dlubac, a silnik dmuchawy zostaw w spokoju.

MEDION5
05-12-2008, 15:26
Mniej więcej o takie wyjaśnienie mi chodziło. Bardzo dziękuje. :fcp1
Teraz wiem jak to jest zbudowane i gdzie powinienem szukać usterki.
Czytając Twoją wypowiedź, doszedłem do wniosku, że czeka mnie demontaż deski rozdzielczej. Tego się obawiałem.

Może ktoś wie, jak ją się demontuje? :fcp19

szawello
05-12-2008, 15:44
Śrubka po śrubce od najbardziej widocznych uważaj na zatrzaski żeby nie połamać powodzenia

MEDION5
10-12-2008, 21:11
Śrubka po śrubce od najbardziej widocznych uważaj na zatrzaski żeby nie połamać powodzenia
Tak też zrobiłem.
Tylko jest drobny problem.
Znalazłem tylko 4 śrubki (dwie koło lewych drzwi i dwie koło prawych przy uszczelkach), które po odkręceniu nie pozwoliły na odsunięcie konsoli do tyłu.
Czy ją trzeba mocno szarpnąć, żeby puściły jakieś zatrzaski?
Ktoś wie jak ją odsunąć? :fcp19

Magik123
10-12-2008, 21:22
sa jeszcze 3 srubki, wszystkie w lini kratek nadmuchu na szybe, musisz odgiac plastkikowe zaslepki, jedna centralnie na srodku, miedzyy prawym a lewym nadmuchem na szybe, i dwie po bokach.

MEDION5
10-12-2008, 21:37
http://img155.imageshack.us/img155/1079/p1060533td3.jpg

Pod tymi zaślepkami co je zaznaczyłem?
Jeśli tak, to już jestem w domu.
Dziękuje.

jarkar81
11-12-2008, 06:48
Zaglądałeś tutaj?: http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=106&t=48034
Wprawdzie to mk7 ale większość powinna być podobnie a jak nie to manual :fcp3

MEDION5
15-12-2008, 07:47
Fakt w Mk7 jest podobnie, ale w Mk6 demontaż zajmuje wyjątkowo mało czasu, jak ktoś wie jak do tego się zabrać.
Mi to zajęło ok. 10 minut i cała deska była zdemontowana.
Dziękuje wszystkim za wskazówki. :fcp26 :fcp1