Zobacz pełną wersję : witam.kłopoty z linka sprzegła 92' 2.0 dohc


MANIEK29
05-12-2008, 09:34
witam serdecznie....mam problem z linka sprzegla w modelu 2.0 dohc 92', w ciagu 5 misiecy wymienia 3 linke a w ciagu tygodnia 2..co moze byc przyczyna tak szybkiemu zuzywania sie linek??pozdrawiam

Struna
05-12-2008, 15:24
kupowanie pordóbek oraz kończące sie sprzęgło, no ewentualnie mocno zasyfiały wałek w skrzyni.

ed25
05-12-2008, 23:27
Po zamontowaniu linki sprzęgło wysprzęgla silnik bez problemu?
Czy zmienił sie nacisk na sprzęgło aby wysprzęglić po zmianie linki (czy sprzęgło zrobiło się bardziej twarde)?
Opisz czy coś się zmieniło po wymianie linki, co się działo na oryginale i teraz po wymianie.
Na pewno to nie zasyfiały wałek sprzęgłowy (przy nim pojawiałoby sie tzw. ciągnięcie sprzęgła ale nie zrywanie linki) ani też kończące się sprzęgło (w sumie nie bardzo wiem o co konkretnie miałoby chodzić poprzednikowi, czy o docisk, czy o tarczę mimo wszystko żadne z tych elementów nie powinno powodować zrywania się linki sprzęgla) nie jest powodem zrywania sie linki.
Nie wiem czy sam ją zakładałeś, ale wymiana linki wymaga trochę uwagi być może problem tkwi w montażu. Prawdopodobnym jest także jakość linki. Zdarza sie że powłoka linki (która powinienna być wykonana z teflonu a niestety w podróbkach niezbyt często jest) zsuwa się z linku i powoduje blokowanie się linki w pancerzu. To z kolei skutkuje bardzo twardym sprzęgłem. Lekarstwem na to może być po prostu zerwanie tej powłoki i dokładne przesmarowanie linki przed montażem
Opisz dokładnie jak zachowuje się proces wysprzęglania.
Pozdrawiam

adamscorpio
06-12-2008, 07:28
u mnie urwała się dwa razy, montował ten sam mechanik, później zerwała mi się w trasie i musiałem skorzystać z pomocy obcego mechanika, po tej naprawie sprzęgło chodziło dużo lżej i linka trzyma już prawie rok ;)

Struna
08-12-2008, 10:10
ed25, poprzednik napisał z własnego doświadczenia, kończące się sprzęgło ( docisk i tarcza ) powodowały u mnie częste pękanie linki, po wymianie sprzęgła ( linka nadal pozostała tej samej klasy ) wszystko zaczęło chodzić nieporównywalnie lżej a tym samym i linki sie nie urywały.

ikceduh
09-12-2008, 06:10
Miałem w pierwszym scorpiaczku uszkodzoną prowadnice linki
to jest razem z mocowaniem pedałów taka rurka około 10 cm to było pęknięte
po zespawaniu proplem się skończył

MANIEK29
09-12-2008, 16:44
linka pekla w grodzi , po zmianie sprzeglo chodzi lzej i jak narazie nie pekla :fcp1 ale jak dlugo ......nie ma problemow,wysprzegla normalnie i nie ma objawów konczacego sie sprzegla, slyszalem ze jest to jedna z wielu wad tuz za elektryka :fcp1

Struna
10-12-2008, 11:22
linki w scorpio nie pękają jak jest wsio ok.