Zobacz pełną wersję : Witam !!! Co wybrać benzyne czy disel ???


Pawel
06-12-2008, 13:56
Poszukuję samochodu dla żony, ostatnio zainteresowałem się Fordem Fiestą rocznik 2003-2006, nigdy nie miałem do czynienia z samochodami marki Ford, na co trzeba zwracać uwagę w tych modelach samochodu, samochód mi się podoba, jak dla kobiety to w sam raz, jaki silnik wybrać 1300 benzynę czy 1400 disel, i co dalszego użytkowania czy są awaryjne.Za kupnem Ford przemawia też cena. Może zamiast Fiesty to Ford Fusion. Proszę o pomoc i fachową doradę . Pozdrawiam Wszystkich.

MULAN
06-12-2008, 14:21
Poszukuję samochodu dla żony, ostatnio zainteresowałem się Fordem Fiestą rocznik 2003-2006, nigdy nie miałem do czynienia z samochodami marki Ford, na co trzeba zwracać uwagę w tych modelach samochodu, samochód mi się podoba, jak dla kobiety to w sam raz, jaki silnik wybrać 1300 benzynę czy 1400 disel, i co dalszego użytkowania czy są awaryjne.Za kupnem Ford przemawia też cena. Może zamiast Fiesty to Ford Fusion. Proszę o pomoc i fachową doradę . Pozdrawiam Wszystkich.

Jeżeli żona robi duże przebiegi, często korzysta z samochodu i robi długie trasy to diesel, jak krótkie trasy przeważnie po mieście po ziemniaczki do tesco czy po podpaski do drogeryjnego to 1.3 benzyna w zupełności wystarczy, diesel źle znosi takie krótkie dystanse i częste odpalanie i gaszenie

szynszyl
06-12-2008, 17:51
tylko diesel... zakup raz na długi czas

automati
06-12-2008, 22:16
diesel, przez ostatnie 2 miesiące- 6 tys. km zrobione, bezstresowo że coś się popsuje żonka siada i jedzie kiedy jest potrzeba. 1,4 tdci niewiele spali bo w trasie przy lekkiej nodze to i do 4 zejdzie, a w mieście 5, a w benzynie zaczynamy rozmawiać od 7 wzwyż. No chyba że nie zależy tak Ci tak na spalaniu. To tyle z mojej strony. Resztę niech dodadzą koledzy...

michu
07-12-2008, 11:47
ja preferuję wódeczkę :>