Zobacz pełną wersję : [Mk6]Drganie pedału hamulca


Janek_skc
07-12-2008, 06:15
Problem ten pojawił sie dziś. Jechałem rozpedzony ok 90 i zacząłem gwałtownie hamować i poczułem na pedałe drgania.Co prawda niewielkie ale są. Wcześniej tak nie było.Tydzień temu zmieniałem koła. Czy widzi ktoś jakieś powiązanie??

chester3663
07-12-2008, 06:54
klocki hamulcowe sa nierowne dlatego sa drgania sciagnij kolo i odkrec jazmo sprawdz klocki
przeczysc cylinder na pewno ciezko chodzi i wymien klocki na nowe
u mnie pomoglo (oczywiscie moze byc inna przyczyna)

radekbox
07-12-2008, 08:15
jak masz mozliwosc, to podmien znowu na chwile na letnie i sprawdz, czy dalej jest tak samo.
moga tez byc krzywe tarcze...

Janek_skc
07-12-2008, 08:27
Poprzednie felgi nie nadaja sie do założenia. Strasznie krzywe. Powyżej 70km/h nie mozna utrzymac kierownicy dlatego kupilem inne. problem z hamulcem nie pojawil sie od razu po zalozeniu felg tylko po jakims czasie. Albo zobaczylem po jakims czase. Czy możliwe jest ze przy zmienianiu kół miedzy tarcze a piaste dostal sie jakis piasek albo coś i tarcza jest troszke krzywo spasowana?

Wojt@s
07-12-2008, 08:37
albo:
- krzywe tarcze- mają bicie
- źle wyważone felgi gdyż 90km/h jest prędkością rezonansową
- łożysko w kole

Janek_skc
07-12-2008, 08:43
Wątpie żeby niewyważona felga miala wpływ na pedał hamulca. Drgania w takich przypadkach rozchodza sie na kierownice. Co do tarcz to co same by sie skrzywiły?

maazik
07-12-2008, 08:55
krzywa tarcza , krzywe felgi , bicie na oponie , klocki do wymiany .... tyle rzeczy można sobie powiedzieć ......

tarcze mogły się skrzywić gdy były przegrzane , gdy były gorące i wjechałeś w wode .... wada materiału , starość .....